Adófórum

Adózási és számviteli információk

0-ijazolás

Számlázás

0-ijazolás

HozzászólásSzerző: lala461 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

kérdésem hogyha közbeszerzési pénzböl fizetem a közüzemi számlámat kell hogy kérjek e 0-igazolást.atol a cégetöl akinek kikell fizetnem a számlákat mivel közbeszerzési pénzrölvanszo . vagy talán else költhetem .mivel a kormány ijen rendeletet hozot .és az aphek. akor ezek reis vonatkozik aszabáj vagy nem. mert hanékem kell hogy megkapjam a pénzemet akor talán néki iskel hogy adjanak .na valaki most legyen okos .
lala461
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

0-ijazolás

HozzászólásSzerző: simke » szer. ápr. 01, 2009 9:34 am

Szia Lala!

 Nem vagyok benne biztos, hogy értem a kérdésed tartalmi részét!! Ha nem tudok adni érdemi választ rá, akkor pontosítsd légy szíves a mondanivalódat!

Ha megkaptad a közbeszerzési pályázaton elnyert pénzedet, akkor a vállalkozási tevékenységeddel összefüggésben arra költöd, amire akarod. kifizetheted a villanyt, gázt, szemétűrítést, vízdijat. De  Te nem írhatsz ki közbeszerzési pályázatot részükr, és nem kérhetsz tőlük nullást igazolást!  Üdv Etus

 

simke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0-ijazolás

HozzászólásSzerző: simke » szer. ápr. 01, 2009 2:49 pm

Szia Lala!

Én nem úgy gondoltam a pontosítást, hogy tedd fel mégegyszer a kérdésedet újabb pontokért, hanem hogy  - itt - válaszolva egészítsd ki a kérdésed. 

Egyébként a mostani kérdésedre is a választ már egyszer leírtam Neked az előző kérdésednél (03.23-án):

A felelősségi szabály túlmutat a Kbt. fogalomrendszerén és a Polgári Törvénykönyv szerinti
alvállalkozókat is bevonja a rendelkezés személyi hatálya alá, így a felelősség a vállalkozói
lánc minden pontján fennáll
, ahol közpénzből - a közbeszerzés teljesítéséhez kapcsolódóan -
fizetnek.

Így a nyertes ajánlattevőnek az ajánlatkérő számára, a fővállalkozónak a - vele
szerződést kötő - nyertes ajánlattevő számára, az alvállalkozónak a vele szerződéses
viszonyban álló fővállalkozója számára kell benyújtania (bemutatnia, átadnia)
az együttes
adóigazolást, azaz a kifizetés előtt minden esetben fennáll az adóigazolás bemutatásának
kötelezettsége a vállalkozói lánc bármely szintjén.

Mindig a kifizetés időpontján kell vizsgálni a tartozást. Vagyis amennyiben te tovább adod a munkát, ami közbeszerzéshez kapcsolódik, Neked kell bemutatnia az alvállalkozóid részéről a nullás igazolást. Amennyiben nem tudják a nullás igazolást átadni feléd , Neked kell visszatartani a tartozásuk erejéig - ha jól olvasom ki a törvény szövegéből.

Javaslom, hogy írjál valamit erre válaszul és fogadd el a saját válaszodat, hogy visszakapd a pontjaidat.

Üdv Etus

simke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0-ijazolás

HozzászólásSzerző: lala461 » szer. ápr. 01, 2009 4:33 pm

Én ugy gondolom hogy a törvény és a törvény hozok nem gondolták át az egészet és emiat nagyon sok kis válalkozás ezért megy tönkre.
lala461
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég