Adófórum

Adózási és számviteli információk

Elektr.mérleg: Még mindig senki nem tudja?

Elektronikus bevallás

Elektr.mérleg: Még mindig senki nem tudja?

HozzászólásSzerző: zspotorke » kedd márc. 31, 2009 5:05 pm

Szia Robbantó!

Úgy tűnik végre egybevágnak értesüléseink (immáron többünké) és ez valahol megnyugtató.

Köszi: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Elektr.mérleg: Még mindig senki nem tudja?

HozzászólásSzerző: gerda1 » kedd márc. 31, 2009 6:22 pm

Ha valakit érdekel a PDF-be "alakítás":

Vannak olyan programok az Interneten, amelyek PDF nyomtatót telepítenek a számítógépre. Egyik ilyen a PDF Creator. Más teendő nincs, mint a kinyomtatandó akármit erre a PDF nyomtatóra kell "kinyomtatni". Ezzel létrejön a PDF file. A .doc és a .xls (amiben a legtöbb beszámolót készítik) nagy valószínűséggel ki lesz zárva. Az ilyen dokumentumokból a PDF-be nyomtatással hozható létre az e-beszámoló.

Az ODF-ről: ez az OpenOffice.org ingyenes irodai program fájlformátumainak összefoglaló neve: .odt jelöli a szöveges, .ods a táblázat-dokumentumokat. Ezek szerint egy táblázat .ods-ként beadható, .xls-ként nem. Pedig éppen az OpenOffice.org az a program, amivel a PDF a legegyszerűbb módon előállítható lenne: "File" menüjében van "PDF export" funkció.

Az OOo nem kompatibilis a Micro$oft irodai programokkal, bár az M$ Office (.doc, .xls) állományok megnyithatók vele. Vigyázni kell azonban a mentés fájlformátumára: előfordulhat, hogy az OOo programmal mentett .xls file nem lesz kezelhető az eredeti Excel programmal, tehát mentéskor mindig a "mentés másként" funkciót kell először kipróbálni új nevet adni a fájlnak, majd bezárni mindkét programot, és meg kell nézni, hogy a mentett állomány megegyezik-e az eredetivel. Ez a probléma csak a bonyolultabb tábláknál fordulhat elő, az egyszerűbbeket szinte 100%-os biztonsággal jól alakítja át az OOo.

Tehát az "ingyenes konvertáló programokat bocsátanak majd rendelkezésünkre" kitételt úgy kell értelmezni, hogy mindenki szabadon tölthet le magának az Internetről tetszőleges PDF konvertáló programot.

Vagy pedig használ bármilyen más, elektronikus beszámoló elkészítését segítő szoftvert.

 

gerda1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Elektr.mérleg: Még mindig senki nem tudja?

HozzászólásSzerző: zstunde » csüt. ápr. 09, 2009 5:03 pm

Véletlenül nem tudjátok, hogy aki már feladta postán a beszámolót és elutalta a közzétételi díjat mint az elmúlt években, azt még elfogadják? Vagy kell a postai beküldéshez is a kincstáras azonosító szám?

 Köszi:

Tündi

 

zstunde
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Elektr.mérleg: Még mindig senki nem tudja?

HozzászólásSzerző: Robbanto » csüt. ápr. 09, 2009 5:10 pm

Szia!

Április végéig a régi rendszer működik, tehát, ha addig beadod postán vagy személyesen, és csekken vagy átutalással megfizeted a közzétételi díjat -az eddigi gyakorlat szerint - az teljesen megfelelő (persze akkor a régi díjat fizeted bt-nél 5, kft-nél 10 ezer).

 

Üdv Robbantó

Robbanto
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Elektr.mérleg: Még mindig senki nem tudja?

HozzászólásSzerző: zstunde » pén. ápr. 10, 2009 4:36 am

Köszönöm a választ!Megnyugdtam mert még a régi díjakat fizettem be az ügyfelekkel!

Mégegyszer köszi!

Tündi

zstunde
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Elektr.mérleg: Még mindig senki nem tudja?

HozzászólásSzerző: 3HInfo » hétf. ápr. 20, 2009 7:42 am

Sziasztok!

E témához vág _lehet hogy már valaki más is megtalálta_ a következő linket találtam: www.e-beszamolo.irm.gov.hu/ itt egészen jól leírja, hogy az ABEV 2006-os verzióval kell majd leadni a mérlegeket. Még a hozzá tartozó nyomi nincs fenn, de ami késik az nem múlik...

Viszont az már bíztató, hogy valami készülődik. Én sajnos nem vagyok túl gyors (vagy csak sok az ügyfelem) de én nem leszek készen április végéig. tehát várom a fejleményeket, mint kisgyerek a karácsonyt.

Szép napot mindenkinek!

Tica

3HInfo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Előző

Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 8 vendég