Adófórum

Adózási és számviteli információk

Pénzmosási szabályzat - VPOP ellenőrzés

Ellenőrzés

Pénzmosási szabályzat - VPOP ellenőrzés

HozzászólásSzerző: kriszti_jakab@freemail.hu » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

VPOP ellenőrzést kaptam, jövő hónapban teszik tiszteletüket nálam. Sajnos elkövettem néhány hibát. Van szabályzatom, de sehova sem küldtem, sem a szabályzatot, sem a kapcsolattartó adatait. (Sajátomat.) A cég alakulásakor nem végeztem még könyvviteli szolgáltatást, csak adatrögzítést, főállás mellett. Akkor nem küldtem el, mert nem volt szükséges még, aztán mikor már lett könyvelt ügyfelem, elfelejtettem. Jelenleg is csak két kis bt és két egyéni váll. van, tavaly óta. Mit tudok tenni, hogy -lehetőleg- elkerüljem a szankciókat? Illetve mire számíthatok? Van valakinek már ebben tapasztalata?

Köszi!

Kriszti

 

kriszti_jakab@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Pénzmosási szabályzat - VPOP ellenőrzés

HozzászólásSzerző: zspotorke » pén. márc. 27, 2009 5:04 pm

Szia!

Először is küld el a szabályzatodat mielőbb. (később beküldve mindig jobb, mint ha nincs beküldve)

Kérhetik a szabályzatot, annak igazolását, hogy beküldted, a cégekre vonatkozó azonosítási lapokat, (Az azonosítási lapokat elzárt helyen kell tartani! ) ha van alkalmazott azoknak oktatást kell(ett) tartani és az oktatás megtartását/tudomásulvételét igazolni kell. Vizsgálhatják a számviteli szolgáltató adatait. Más nem jut eszembe - de talán valakinek volt már hozzájuk szerencséje és gyakorlati tanácsokkal is tud szolgálni.

P.Zsuzsa

 

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Pénzmosási szabályzat - VPOP ellenőrzés

HozzászólásSzerző: kriszti_jakab@freemail.hu » pén. márc. 27, 2009 5:47 pm

Köszönöm, Zsuzsa! 

A szabályzatot én is úgy gondoltam, hogy azonnal postára adom. Nem tudom, elektronikusan kell-e valamit küldenem, vagy az már csak ha "esemény" van. Vagyis, ha valakit jelenteni akarok, hogy rosszalkodik?

Oktatást nincs kinek tartanom, csak én vagyok, én is csak mint személyes közreműködő, főállás mellett. Én a mérlegképes kötelező képzéseimet megtettem, igazolásaim meg vannak. Más ezirányú képzés tudomásom szerint nem kell. Vagy igen?

 

kriszti_jakab@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Pénzmosási szabályzat - VPOP ellenőrzés

HozzászólásSzerző: zspotorke » pén. márc. 27, 2009 6:19 pm

E témakörben én nem tudok elektronikus jelentési kötelezettségről.

P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Pénzmosási szabályzat - VPOP ellenőrzés

HozzászólásSzerző: kriszti_jakab@freemail.hu » hétf. márc. 30, 2009 4:24 am

Köszi!
kriszti_jakab@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am


Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron