Adófórum

Adózási és számviteli információk

EVA alanyiság elvesztése,ha nincs bevétel

EVA

EVA alanyiság elvesztése,ha nincs bevétel

HozzászólásSzerző: tothsa1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Többes jogviszonyú egyéni vállalkozó vagyok. 2006-ban nem realizáltam bevételt. Munkát ugyan végeztem 2006-ban, de a munkadíjat csak 2007-ben fizetik ki. Ebben az esetben automatikusan megszünik az EVA alanyiságom? Ha igen, akkor ezt nekem kell bejelenteni az APEH-nek, vagy a nullásan beadott 0643 alapján majd az APEH kezdeményezi azt. Illetve van-e mód arra, hogy mése szűnjön meg az EVA alanyiságom? 

Egyébként 0643-s bevallás kitöltésekor szólt a program,hogy ha az adóévben nem volt legaláb 1 Ft bevételem, akkor meg fog szünni az EVA alanyiságom.Sajnos ezt tavaly még nem tudtam.

Köszönettel.Tóth Sándor.

 

tothsa1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

EVA alanyiság elvesztése,ha nincs bevétel

HozzászólásSzerző: zspotorke » vas. feb. 04, 2007 9:42 pm

Szia Sándor!

Sajnos a kérdésedben benne a válaszod. Idemásoltam néhány szakfolyóiratban megjelent cikket és legvégül az APEH honlapján megjelentetett állásfoglalást. Tehát ha nem produkálsz árbevételt, valóban elveszítetted az EVA alanyiságodat. Megtartásához bevételre van szükség!!!

Üdv: P.Zsuzsa

Az eva-alanyiság megszûnése:
A törvény elõírása szerint az eva-alanyiság kötelezõen megszûnik, ha a feltételeknek nem felel meg a vállalkozás.
Ilyen megszûnési ok, ha a törvény által engedélyezett 25 millió forintos bevételi értékhatárt túlhaladja az adózó.
Ugyancsak megszûnik az eva-alanyiság, ha a választás többi feltételének nem felel meg a vállalkozás. Ilyenkor az eva-alanyiság a változás bekövetkeztét megelõzõ nappal automatikusan, akár év közben is megszûnik.

Az EVA alanyiság megszűnése:

Az EVA alanyiság év közben is megszűnik, ha az EVÁ-ra jogosultság bármely feltétele megszűnik. Az EVÁ-t ebben az esetben 4 évig nem lehet újra választani.

Eva alanyiság elvesztése
[Eva tv. 2. § (3) bekezdés e) pontja]
2005.01.24.

Elveszítette az eva alanyiságát az az adóalany, amely az adóévben nem realizált bevételt szolgáltatásnyújtás vagy termékértékesítés után. Azaz a következő adóévre történő bejelentkezés (hallgatás) nem jogszerű az egyszerűsített vállalkozói adóról szóló 2002. évi XLIII. törvény 2. § (3) bekezdésének e) pontja alapján annak az adóalanynak, akinek csak a kötelezően meglévő pénzforgalmi bankszámláján lévő összeg kamatozott és nem szerzett az adóévben termékértékesítésből vagy szolgáltatás-nyújtásból származó bevételt.

(PM Jövedelemadók főosztálya 25242/2004. - APEH Adójogi főosztálya 1228800946/2004.)
 

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

EVA alanyiság elvesztése,ha nincs bevétel

HozzászólásSzerző: béci » hétf. feb. 05, 2007 10:51 pm

Szia tothsa1!

Ha bent akarsz maradni csinálj egy-vagy kétezer forintos számlát 2006.--ban., és igy meguszod az egész cirkuszt, hogy dec.20-ig nem jelentkeztél ki.

           Béci

béci
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: EVA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég