Adófórum

Adózási és számviteli információk

átalánydijas ev.ktghányad

Egyéni vállalkozók

átalánydijas ev.ktghányad

HozzászólásSzerző: adotanacs » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Ha egy át.dijas ev. évközben megy nyugdijba, azt tudom, hogy a számára kedvezőbb költséghányadot alkalmazhatja. Forditott esetben is igaz ez? Rokk.nyugdijas ev. évközben főállásu lett, milyen ktg-hányaddal számolhatok?Itt belép az 5-10%-os alapprobléma is.

Másik kérdésem az lenne, hogy szerintetek a 0653tájékoztató adatainál szereplő bérktg a ténylegesen az év során költségként elszámolt bérköltséggel kell hogy megegyezzen, vagy a 6084M lapokon közölt bérktg-el? Ugyanis van olyan vállalkozó, aki az előző évektől eltérően a dec.havi munkabért jan.3-án fizette ki, igy az ktg-ként 2007-i, viszont a 6084M tartalmazza. Muszály volt átvinni a másik évre, hogy az ev-nak megfelelő nagyságu jövedelme legyen. Üdv. Ani Köszi  

adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

átalánydijas ev.ktghányad

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » vas. feb. 04, 2007 12:05 pm

Szia! Szerintem fordított esetben is igaz, hiszen a 13C lap 422-es sora alapján eltérő kulcs szerint nem lehet kiszámolni a 423-as sorban lévő  adóalapot.  A ktg hányad  eldöntéséhez tudni kellene, korábban  melyikre volt jogosult. Amennyiben  korábban a 25% -t alkalmazta  nyugdíjasként , akkor most 40%, ha 75%-ot akkor most 80%-ot lehet érvényesíteni. A bérrel kapcs. tájékoztató adatként szerintem beállíthatod a kifizetett összeget. Azt decemberre kellett volna elszámolni még akkor, ha jan.ban fizették. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

átalánydijas ev.ktghányad

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » vas. feb. 04, 2007 12:13 pm

A baleseti 5% ill.a az eg.szog.jár.10%-át a 0653-as bev.8-as tábla Avagy B lapjára kell beállítani attól függően mikor volt nyugdíjas.
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

átalánydijas ev.ktghányad

HozzászólásSzerző: adotanacs » vas. feb. 04, 2007 12:26 pm

Köszi Mária a választ. A bért akarattal nem fizettük kidec. hóban  az ev-nál pénzügyi szemlélet van, a nyereség miatt akartam hogy csak 2007-ben legyen költség. Az más kérdés, hogy a dolgozónál a jan.elején kifizetett bér előző évinek számit. Most akkor mit irjak a tájékoztató adatba? A ténylegesen költségként elszámoltat, vagy a 6084M lapokkal egyezőt?

Az átalánydijast én is igy gondoltam, hogy forditva is igaz. 25% volt a jövedelme, most egész évre 20% lesz. Jan-febr. hóra pedig a bevétel 20%-a lesz az 5% alap is? /ekkor még nyugdijas volt/.

adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

átalánydijas ev.ktghányad

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » vas. feb. 04, 2007 1:48 pm

Azia Ani!Szerintem a tényleges ktg. írjad .Augusztus 31-ig 5% , amennyiben ezen idő alatt lett főállásu ( a kérdésből nem tűnik ki) akkor rá az 5% vonatkozik. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

átalánydijas ev.ktghányad

HozzászólásSzerző: kata1012 » vas. feb. 04, 2007 7:20 pm

 

ÁTALÁNYDIJAS ADÓZÁSI MÓDOT MUNKAVISZONY MELLETT NEM ALKALMAZHATJA. HA ÉVKÖZBEN VÁLTOZÁS KÖVETKEZIK BE AZ EGÉSZ ÉVRE A TÉTELEST KELL ALKALMAZNI

kata1012
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

átalánydijas ev.ktghányad

HozzászólásSzerző: adotanacs » vas. feb. 04, 2007 7:28 pm

Szia Kata! Nem tudom melyik mondatom volt félreérthető, de szó sincs munkaviszonyról. Köszi hogy segiteni akartál.
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 123 vendég