Adófórum

Adózási és számviteli információk

táppénz és kivét azonos hónapban

Egyéni vállalkozók

táppénz és kivét azonos hónapban

HozzászólásSzerző: nemcsa » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Mindenki!

Egyéni vállalkozó vagyok úgy alakult,hogy egy hónapban a hónap feléig táppénzen voltam , erre a hónapra  csak a tb. járulékok felét fizettem be. Ugyan ebben a hónapban volt jövedelem kivétem is .Hogyan kell ebben az esetben kiszámolni a járulékokat és ezeket lekönyvelni a pénztárkönyvben.üdv

nemcsa
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

táppénz és kivét azonos hónapban

HozzászólásSzerző: adotanacs » szomb. feb. 28, 2009 6:08 am

Szia! A kieső napok miatt  kiszámolod a korrigált  járulékalapot, nem tudom 69eFt vagy 138eFt-ra szoktad-e fizetni. Ezt az összeget kell összehasonlítani a kivét összegével. Amelyik a magasabb, arra kell fizetni a járulékokat, és azt kell bevallani a 958 nyomtatványon. Üdv. Ani

 

adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

táppénz és kivét azonos hónapban

HozzászólásSzerző: nemcsa » vas. márc. 01, 2009 2:46 pm

szia Ani !

köszönöm a választ. Tehát ebben az esetben nem érvényesíthetem  ,hogy a táppénzes napokra nem kell megfizetnem a járulékokat?

nemcsa
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

táppénz és kivét azonos hónapban

HozzászólásSzerző: adotanacs » vas. márc. 01, 2009 6:23 pm

Szia! Miért fontos Neked minden hónapban váll.kivétet számolni? Amikor táppénzen voltál, ne írd ki, akkor csökkented a járulékalapodat a kieső idővel, vagy csak annyit vegyél ki, mint a csökkentett járulékalap. Egyébként nem is célszerű tp miatt csökkenteni a járulékalapot, mivel legalább a minimálbér után  illik éves szinten jövedelmet kivenni. Más kérdés, ha Te a min.bér kétszerese után fizeted a járulékokat, akkor még belefér a tp miatti csökkentés. Üdv. Ani 

adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

táppénz és kivét azonos hónapban

HozzászólásSzerző: nemcsa » vas. márc. 01, 2009 10:25 pm

szia Ani!

a gond az,hogy ez már tavaly történt és már így vallottam be .Mit tudok tenni? Önellenőrzés? Üdv.

nemcsa
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

táppénz és kivét azonos hónapban

HozzászólásSzerző: adotanacs » hétf. márc. 02, 2009 7:09 am

Szia! Igy a számok ismerete nélkül csak általánosságban lehet véleményt mondani. Most már az SZJA bevalláson  túl vagyunk, attól is függ mi lenne a helyes. Ha a táppénzes időszak hónapjában a kivéted megegyezik a bevallott járulékalappal, nincs teendőd. Üdv. Ani 
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

táppénz és kivét azonos hónapban

HozzászólásSzerző: nemcsa » hétf. márc. 02, 2009 8:29 am

Szia Ani !

megpróbálom pontosabban leírni.Tehát 75000 ft. kivétet írtam be a 858-t így küldtem be de mivel fél hónapig táppénzen voltam a járulékokat elfeleztem és ezt írtam és fizettem be .Nem tudom elég érthető voltam e ? üdv.

nemcsa
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

táppénz és kivét azonos hónapban

HozzászólásSzerző: adotanacs » hétf. márc. 02, 2009 9:00 am

Szia! Nagyon nem értjük egymást. Addig rendben van, hogy 75eFt volt a kivéted, de milyen összeget feleztél meg? 138eFt-ot, 69eFt-ot, vagy egy másik összeget? Éves szinten hogy alakult a kivéted és a bevallott járulékalapod? Ez se mindegy, mert ha a tp-es hónapba nem írsz ki kivétet, csak a megfelezett összeg erejéig, de a másik hónapba ez a különbség belefér, nincs teendőd.

Ha nincs egy kis rálátásod is a dologra, ne haragudj rám, de nem tudom elmagyarézni, csak ha levezeted havonta a bevallott járulékalapot és a könyvelt kivét összegét.   Üdv. Ani

adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

táppénz és kivét azonos hónapban

HozzászólásSzerző: nemcsa » hétf. márc. 02, 2009 9:13 am

Szia Ani !

Minden Hónapban 75000 -ft. kivétet vallottam be ,ezt  a 75000 -ft. -ot tekintettem járulékalapnak és ezek után fizettem be a járulékokat .A táppénzes hónapban is.Illetve itt mivel gondoltam ,hogy a táppénzes napokra nem kell járulékot fizetni ,a járulékokat megfeleztem és csak az után fizettem. üdv .csaba

nemcsa
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

táppénz és kivét azonos hónapban

HozzászólásSzerző: adotanacs » hétf. márc. 02, 2009 10:27 am

Szia! Ha vállalkozói kivétként a 853 bevallásod 10.sorában /egyezően a könyveléseddel/ 862500Ft-ot vallottál be, akkor nem kell önellenőrizned a tp. hónap miatt, mivel 11x75000+37500Ft=862500.

Ha viszont az összes kivéted éves szinten 900000Ft volt a 853 szerint, akkor önellenőrizned kell. Ani

adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Következő

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 91 vendég

cron