Adófórum

Adózási és számviteli információk

Start Plusz

Tb, munkaügy, bérterhek

Start Plusz

HozzászólásSzerző: larsen25 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Start Plusz kártyát szeretne kiváltani egy tartósan munkanélküli. A Munkaügy kiadja az igazolást, az APEH-tól igényli formanyomtatványon a kártyát.

Az lenne a kérdésem, hogy hol találom meg ezt a bizonyos formanyomtatványt?

Amiket olvastam: EHO-t nem kell fizetni, és a 3+29 % helyett első évben 15 %-ot, második évben 25 %-ot. Ez idén is így van, vagy változott, mint annyi más?

A munkáltatónak milyen kötelezettsége van? Mert annyi derült ki "olvasmányaimból", hogy a jogosultsághoz 30 napot meg kell, hogy haladja a foglalkoztatás. Olyasmire gondolok, hogy x ideig igénybe veszi a kedvezményeket, de "cserébe" pluszba eddig meg eddig még foglalkoztatnia kell. Biztos értitek, mire gondolok.

Bocs, hogy ilyesmivel zavarlak Titeket így vasárnap estefelé, de nekem ez a start-os terület még szűz. A 0908-ason kell majd bevallani, ugye?

Köszi a válaszokat előre is!!!

Üdv.: Magdus 

larsen25
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Start Plusz

HozzászólásSzerző: Panni49 » vas. feb. 22, 2009 6:03 pm

Szia! Az APEH honlap kitöltőprogramok között a 09T34Start nyomtatványon tudod igényelni.A  kedvezményre a munkáltató akkor jogosult,ha legalább 30 napig,legalább  napi 4 órában foglalkoztat.
Tekintettel arra,hogy ez a foglalkoztató kedvezménye,a magánszemély egyéni járulékait le kell vonni a munkabérből.A munkáltatónak nem kell fizetni a tételes EHO-t,a  24 % NYB.járulékot,az 5%(4,5+0,5) EB.járulékot,a 3 % munkaadói járulékot.Tehát jól tudod,és nincs változás.
A 0908-as bevalláson havonta kell bevallani.Üdv.Panni
Panni49
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Start Plusz

HozzászólásSzerző: l.nora » hétf. feb. 23, 2009 5:26 am

Szia Magdus !

Én csak annyit tennék hozzá, hogy a kedvezményes járulékot csak a minimálbér kétszereének erejéig lehet figyelembe venni. Az e feletti részből "normálisan" kell a járulékokat vonni. 

Üdv. Nóra 

l.nora
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Start Plusz

HozzászólásSzerző: larsen25 » vas. márc. 01, 2009 2:14 pm

Bocs, hogy nem válaszoltam azonnal....

Nagyon sokat segítettetek, köszönöm szépen mindkettőtöknek!!!

Üdv.: Magdus

larsen25
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég