Adófórum

Adózási és számviteli információk

EV ÁFA alanyi adómentességi határ túllépése

Egyéni vállalkozók

EV ÁFA alanyi adómentességi határ túllépése

HozzászólásSzerző: balbek1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok

Egyéni vállalkozó, alanyi adómentes vagyok (voltam), a múlt évben az utolsó két számlámmal túlléptem az 5 milliós határt, de sajnos alanyi mentesként állítottam ki a számlát. Mi a teendő ilyen esetben.  Be kell fizetnem ez után az áfát? az utolsó számlám 800.000 Ft. Ez áfa nélküli nettó összeg ugye? (A megrendelő nem fizetett nekem Áfát) Akkor erre most utólag be kell fizetni 20% -ot, 160.000 ft-ot, vagy ez már a bruttó összeg? és 16,66% áfatartalmet kell most befizetnem? vagy visszamenőleg lehet javítani a számlát áfásra? és a megrendelő utólag ki fizetheti nekem az áfát, amit én utánna befizetek az apehnek? tanácstalan vagyok...

Válaszaitokat előre is köszönöm, 

Ervin

balbek1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

EV ÁFA alanyi adómentességi határ túllépése

HozzászólásSzerző: M.Éva » hétf. feb. 23, 2009 6:39 pm

Szia!

A két számládra helyesbítő számlát kell kiadni!A partnerekkel tisztázni kell, hogy több lesz a végösszeg, fizetniük kell.

Ha utólag nem megy, mert fix árban egyeztetek meg, akkor a eredeti összeget kell nettó||áfára megosztanod.

Be kell adni az áfa bevallást utólag, és a változásjelentőn jelenteni, hogy mikortól lettél áfa körös, mert akkortól az adószámod is változik, a számlára már úgy kell ráírni.

Üdv:Éva

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

EV ÁFA alanyi adómentességi határ túllépése

HozzászólásSzerző: simke » kedd feb. 24, 2009 8:19 am

Szia Ervin!

A alábbi oldalon mindent részletesen megtalálsz. Nagyon hasznos cikk!

http://www.konyvelozona.hu/tag/alanyi-adomente/

Üdv Etus

simke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

EV ÁFA alanyi adómentességi határ túllépése

HozzászólásSzerző: balbek1 » pén. feb. 27, 2009 1:44 pm

Köszi a válaszokat.

A helyesbítő számlát hogy kell kiállítani?

Beírom a javított nettó + áfát, a számla kelte, fizetés határideje mezőkbe mit írjak?

2008-ra iy lehet utólag helyesbíteni, amit már elszámolt a cég?

balbek1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

EV ÁFA alanyi adómentességi határ túllépése

HozzászólásSzerző: simke » pén. feb. 27, 2009 8:57 pm

Szia!

Ezt a szabályt kell alkalmazni:

             Számlabefogadó

-              Ha nála a levonható adó összege csökken (azaz „visszafizetési” kötelezettsége van): abban az adó-megállapítási időszakban számolja el, amelyben a módosító, vagy érvénytelenítő okirat személyes rendelkezésére áll, de nem később, mint a módosító vagy érvénytelenítő okirat kibocsátásának hónapját követő hónap 15. napja à ez azt jelenti, hogy felmerülhet önellenőrzés a befogadónál is, szemben a hatályos szabályozással

-              Ha nála a levonható adó összege nő: legkorábban abban az adó-megállapítási időszakban veheti figyelembe, amelyikben a módosító, vagy az érvénytelenítő bizonylat személyes rendelkezésére áll 

 

b) Számlakibocsátó

-      Ha nála a fizetendő adó csökken: legkorábban abban az adó-megállapítási időszakban veheti figyelembe, amelyikben a módosító, vagy az érvénytelenítő okirat a jogosult rendelkezésére áll, illetve amennyiben olyan változás van, amelynél nem történik ilyen bizonylat kibocsátása, amikor a kötelezett az ellenértéket visszatéríti, az előleget visszafizeti vagy a betétdíjat visszatéríti.

-      Ha nála a fizetendő adó nő: nincsen rá tételes szabály à ebből következően önellenőrizni kell az eredeti adó-megállapítási időszakot

Nálad a számla kelte a tényleges dátum, amikor elkészíted a helyesbített számlát, teljesítés ideje, az eredeti dátum, és a fizetési határidő sem lehet egy elmúlt időszak. 

simke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég