Adófórum

Adózási és számviteli információk

Elszámolható költségek?

Egyéni vállalkozók

Elszámolható költségek?

HozzászólásSzerző: kiralyp1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

36 órát meghaladó munka melett vagyok egyéni vállalkozó, oktatás, szakértés a fő tevékenységem. A kérdésem az lenne, hogy nem szolgáltatótol vásárol független mobiltelefont elszámolhatoke valamint felújítási költségeket, és társasházi közösköltséget.

Köszönöm!

 Péter

kiralyp1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Elszámolható költségek?

HozzászólásSzerző: Panni49 » csüt. feb. 19, 2009 4:06 am

Szia! Az egyéni vállalkozó minden olyan költséget elszámolhat,ami a bejelentett ,végzett tevékenység végzéséhez kapcsolósik.
Mobil telefon vételét akkor is elszámolhatod,ha adás-vételi  szerződéssel veszed magánszemálytől.
Nem tudom,hogy minek a felújítási költségére, és közös költségére gondolsz.
Ha annak az ingatlannak a nevezett költségeire,ahol a székhelyed,telephelyed van,(mert ugya a tevékenységed nem ingatlan bérbeadás) nem számolnám el.
A közös költséget nem azért fizeted mert ott működsz,ha nem lennél EV.azt  akkor is fizetni kéne.A felújítással sem foglalkoznék.
Ha a székhelyed,v.telephelyed nincs elkülönülve a lakásodtól,akkor  a nevedre szóló számlák alapján a fűtés,világítás,telefon számlák bizonyos %-át elszámolhatod költségként.Az úgynevezett irodád és a lakás arányának megfelelően,a fűtést a légköbméter arányában,a világítást is arányosan,a telefont is híváslista alapján.
Üdv.Panni 
Panni49
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Elszámolható költségek?

HozzászólásSzerző: kiralyp1 » csüt. feb. 19, 2009 7:04 am

Szia!

 Köszönöm a gyors választ. A lakás felujítási költségeire illetve a közös költségére gondoltam. A lakásom és a székhelyem egybe esik és úgy gondoltam, hogy a közösköltséget megfelelő százalékban lehet e elszámolni mint a fűtést, áramot stb.

Telefon készülék ártát akkor is lehet ha a telefonálási költséget nem akarom?

KÖszönöm!

 

Péter

kiralyp1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Elszámolható költségek?

HozzászólásSzerző: Panni49 » csüt. feb. 19, 2009 7:43 am

Szia! elszámolhatod,de ha a bevételed elbírja a telefonszámla arányosított részét miért nem számolod el amikor a törvény megengedi.
egyre kevesebb lehetőséget lehet elszámolni,akkor amit lehet el kell számolni.Üdv..
Panni49
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Elszámolható költségek?

HozzászólásSzerző: kiralyp1 » csüt. feb. 19, 2009 8:24 am

Szia!

 

Ismét köszönöm!

Sajnos nem az én nevemre jön a számla.

 

Péter

kiralyp1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 106 vendég