Adófórum

Adózási és számviteli információk

Nyomtatvány letöltés nem megy?!!

Elektronikus bevallás

Nyomtatvány letöltés nem megy?!!

HozzászólásSzerző: t2tbt1 » szer. feb. 11, 2009 3:50 pm

 

Angi !

Ha még nem tudtad megcsinálni a bevallást, hívd fel a 189-et. Ők lépésről lépésre segítenek a nyomtatványok előhozásában és kitöltésében .Csak semmi csüggedés, sikerülni fog.

 

Jó munkát!

Anci

t2tbt1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Nyomtatvány letöltés nem megy?!!

HozzászólásSzerző: garbo50 » szer. feb. 11, 2009 3:58 pm

Szia!

 

Akkor mégegyszer.

1 lépés: baloldalt a legelső ikonra kattintva kiválasztod az együtt látható 908 A és M lapot.

2.lépés : az először látható A lapon kitöltöd az adatokat (vagy törzsadatból behozod), kitöltöd a bevallási időszakot. 

3.lépés: a baloldali sávban, ahol látszik az A lap lenyitod a fülecskét  kiválasztod az M lapot, majd a sáv jobb oldalán lévő kis ikonra kattintva ezzel behozod a lapot. - kitöltöd az adatokat, a baloldali pipával ellenőrzöd, hogy jól töltötted e ki, ha nincs hiba rákattintasz a mentés ikonra ( kis floppy a pipa mellett) és ott kihoz egy szöveget, hogy elmentette milyen néven és hova.

4. lépés: A jobboldalon látható kis ikonok közül kiválasztod a pipa mellett lévőt, ( számok vannak rajta- kettő is van belőle, az egyik a teljes nyomtatvány újraszámolása, a másik a főnyomtatvány újraszámolása- a teljest válaszd)

 

5.lépés: a program közepén lévő sávból kiválasztod az A nyomtatványt, megnézed hány fő tartozik hozzá ( ha jól kattintgattál az elején látszik az 1 fő) a belső 2-es .... és többi lapon az áthozott összegek.

6.lépés: bal oldali pipával leellenőrzöd, ha nincs hiba  a kis floppy ikonnal mented, itt szintén megadja a mentési útvonalat és az állomány nevét.

7.lépés: Küldésre jelölöd- itt újból elvégzi a program  az ellenőrzést, ha nincs hiba egy nagy üres fehér kockát látsz, az alján tovább gombra kattintva elkezdődik a titkosítás és a végén kírásra kerül az állomány elérési útvonala.

8.lépés: kapcsolat az ügyfélkapuval és mikor az azonosító, jelszó megadása után bejön a feltöltő ablak a  kiválasztás és már látod is a kapuban  a küldésre jelölt nyomtatványt. feltöltés. és ha minden sikerült az értesítési tárhelyedre megérkezik az elfogadó nyugta.

 

remélem sikerélményed lesz, csak nyugodtan, ne idegeskedj.

Üdv.

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Nyomtatvány letöltés nem megy?!!

HozzászólásSzerző: szaboicus » szer. feb. 11, 2009 5:05 pm

Szia!

Ha esetleg  vmit utólag javítasz benne akkor kérd az összes mezők újraszámítását is.Utána garbo50 leírása szerint a 6.ponttól.....folyt.

Üdv.Icus.

szaboicus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Nyomtatvány letöltés nem megy?!!

HozzászólásSzerző: kovigabi54 » szer. feb. 11, 2009 5:27 pm

Szia!

A 0843 nem a javásba töltödik le hanem az EBEV2006ba ott megtalálod, és dolgozhatsz is vele, hogy miért azt csak a jó ég tudja, én is kinlódtam vele?

 

Üdv.Gabi

kovigabi54
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Nyomtatvány letöltés nem megy?!!

HozzászólásSzerző: kovigabi54 » szer. feb. 11, 2009 5:39 pm

Sziasztok!

Ma újra megprobáltam ,most már letölthető a javásba is a 0843. kezdhetem újra az egészet.Bravó!

 

Üdv.Gabi

kovigabi54
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Nyomtatvány letöltés nem megy?!!

HozzászólásSzerző: Pikikee » szer. feb. 11, 2009 5:43 pm

Sziasztok ! 

Kicsit bele lehet keveredni, mert több Java csomag van fent.

3 féle: 

 AbevJava Java WebStart

 AbevJava .jar ( én ezt használom és ez müködik rendesen ) 

 AbevJava RPM csomag

Üdv: Ildi

Ya, és a megfelelő keretprogramhoz a megfelelő nyomtatványt kell letölteni, mert különben nem mükxik !!! 

 

Pikikee
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Nyomtatvány letöltés nem megy?!!

HozzászólásSzerző: Pikikee » szer. feb. 11, 2009 5:46 pm

  Apeh nyomtatványkitöltő programoknál ez jön ki előszőr:

 AbevJava Java WebStart - kattintson ide a telepítéshez 
6203002 byte, Verzió: 1.1.8, 2009.02.06. 

Java WebStart alapú program
||További letöltési lehetőségek .... ha ide katt akkor lenyítja az Abev Java.jar-t is. 

Pikikee
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Nyomtatvány letöltés nem megy?!!

HozzászólásSzerző: kovigabi54 » szer. feb. 11, 2009 6:01 pm

 

 Arra a + további letöltésekre kattintva be is zárhatók azok amiket az ember nem használ.Így biztos nem téveszti el ,ha a Webstart-ot tölti le, én ezek szerint még az exe.t töltöttem le azért vitte el a 0843-t az ebev2006-ba.

Üdv.Gabi

kovigabi54
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Nyomtatvány letöltés nem megy?!!

HozzászólásSzerző: validitas » csüt. feb. 12, 2009 10:54 am

Sziasztok!

Nagyon köszönöm a sok választ. Én a Java Webstart keretprogramot töltöttem le, és a JavaWesStart-os nyomtatványokat próbáltam, egyik-másik sikerült, néhány másik nem. Aztán feladtam a hiábavaló küzdeltem, és "bekéredzkedtem"  :-) egy barátomhoz, nála töltöttem ki a nymotatványokat , és tőle küldtem be.

Persze nem tudtam még mindent elkészíteni, még a 0843-as vár rám, még nem tudom, hogy megpróbáljam-e újra (eltávolítás-újra letöltés-nyomtatvány telepítés) stb. Lehet, hogy már csak a bevallások elkészítése után próbálkozok meg vele, mert muszáj megcsinálni, hogy le ne késsem a határidőt.

Majd még jelentkezem, hogy mire jutottam.

Ildi: Az Abevjava.Jar nem az internetkapcsolattal nem rendelkezőknek van? Vagy nyugodtan használhatom azt is?

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Nyomtatvány letöltés nem megy?!!

HozzászólásSzerző: Elinfo » csüt. feb. 12, 2009 2:18 pm

Garbo 50 szeretnélek megölelni. Képzeld tegnap késő este 20óra körül sikerélményem volt. Neked köszönhetem ,hogy sikerült . Ha egyébként ti nem segitetek nekem én bizony bajban lettem volna . A jobb oldalon lévő pipák melleti számok közül az összes nyomtatványt kell választani és Igy sikerült!!

Igen kell ,hogy legyenek ilyen kedves emberek a földön és milyen gondosan és pontosan leirtad. Köszönöm , köszönöm.......Ezer ölelés !!!!!Angi

Elinfo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég