Adófórum

Adózási és számviteli információk

Könyvelés kezdőnek?

Egyéni vállalkozók

Könyvelés kezdőnek?

HozzászólásSzerző: maryaa » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Kérlek benneteket, hogyha valakinek így bevallások idején van 1 kis ideje segítsen nekem. Most szeretném egyéni vállalkozásom könyvelését elkezdeni. Eddig más könyvelt. Milyen programot vegyek (ami esetleg kettős könyv.re is jó) ? Mit kell elhozni a régi könyvelőtől, hogy mindenem meg legyen. S egyáltalán, hogy induljak a nagy ÚTRA! Hogyan indítom el az évet...Milyen bevallásokat mikor kell leadni, alkalmazott is van...

Köszönöm előre is!

e-mail: maryaa@primposta.com

maryaa
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Könyvelés kezdőnek?

HozzászólásSzerző: melcsi62 » szer. feb. 11, 2009 9:05 am

Szia Marya!  Ha alkalmazottad is van.... akkor azért én megfontolnám a helyedben, hogy mégiscsak szakképzett könyvelőt kéne keresni.  Az egyéni vállalozó alapból nem kettős könyvvitelt vezet, hanem pénztárkönyvet, vagy attól egy kicsit bonyolultabb naplófőkönyvet..  Attól, hogy veszel pénztárkönyves, vagy naplófőkönyves számítógépes programot maga a program nem fogja eldönteni, hogy mit hová, stb.. Ha alkalmazottad is van, akkor nemcsak a kötelező nyilvántartáshoz: pénztárkönyv,stb... kell program, hanem bérszámfejtési program is kellene vélhetően.  A törvények folyamatosan változnak, évközben majd állítólag jelentősen, tehát a megvett programokat is frissíttetni kell....

Ha az eddigi könyvelőddel megszünteted a szerződésedet, akkor nyilván a könyvelőtől minden nála lévő bizonylatot el kell hozni, nézd meg, hogy a könyvelés, a béres nyilvántartások , bevallások megvannak-e, s azért mindenképpen úgy lenne célszerű zárni vele a kapcsolatot, hogy még 2008-ra vonatkozóan minden vállalozást érintő bevallást, adatszolgáltaást (0853 vállalkozós rész (2008.02.25-ig), 2008-ra NYENYI 09.04.30-ig), 2008-as Iparűzési adóbevallás (2009.06.01-ig), ÁFA bevallások, (ha ÁFÁ-s vagy), már most 2009.02.12-ig 0908-as bevallás, valamint ha főfogl.ev.vagy akkor 0958-as bevallás 09.02.12-ig.... ez utóbbiakat csak azért arom, mert holnap jár le a határidő és ez már 2009-es és el ne feledkezz róla). 

Nem tudom ez segít-e, mintahogy nem tudom, hogy főfoglalkozású ev.vagy-e, milyen adózású ev..., mert az, hogy kinek, mikor miket kell vallani, illetve mit kell vezetni, az azért attól is függ, hogy milyen adózású, milyen jogviszonyú, ÁFÁ-s e vagy sem,stb..  Üdv. 

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Könyvelés kezdőnek?

HozzászólásSzerző: maryaa » szer. feb. 11, 2009 9:48 am

Kedves Melcsi!

 

Köszönöm válaszodat! Könyvelői titulusom, regisztrációm meg van, csak most nem gyakoroltam a verseny szférába, hanem ktg.vetési területen dolgozom. Nagyjából tisztába vagyok a dolgokkal, csak egy kis megerősítés kellene, hogy menni fog. :-). A 2008.ra von. dolgokat megcsinálja még. Az újjal szeretnék indulni. Az rlb programra gondoltam. Nem tudom, hogy ismered-e, s mi a véleményed ?

Üdv. és köszönet mindenért.

 

maryaa
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Könyvelés kezdőnek?

HozzászólásSzerző: melcsi62 » szer. feb. 11, 2009 10:49 am

Szia! Akkor rendben van,  nem ismerem a piacon forgalmazott szoftvereket, saját programozóm van, Magic alapúak a porgramok, főkönyv,folyószámla,számlázás, ÁFA, készletnyilvántartás, tárgyieszköz, bér.... automatikus feladással a főkönyvbe.., cégre szabva fejlesztjük a felvetődő igényeknek is megfelelően....

Nem ismerem az általad említett programot.. de hátha valakik.

Most viszont hirtelenjében: ne feledkezz el a 12-i  0958, 0908-as bevallásokról,  a TEAOR-Szakamakód buliról, ha van benne teendőd..   Üdv.

 

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Könyvelés kezdőnek?

HozzászólásSzerző: magdika65 » szer. feb. 11, 2009 11:04 am

Üdv.

Az RLB programot tudom ajánlani. A www.RLB.hu oldalról töltsd le a demot és ki is próbálhatod. 

magdika65
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Könyvelés kezdőnek?

HozzászólásSzerző: eu4u » szer. feb. 11, 2009 11:04 am

Szia Melcsi!

Szerintem nagyon jó a választásod, én több könyvelő programot ismerek, használok, többek között az RLB programot is. Nagyon jó és az ára is szinte a legalacsonyabb. Feltétlenül legyen könyvelési, bérszámfejtési és tárgyi eszköz része is. Sajnos én egyéni vállalkozót nem könyvelek ezzel a programmal, de a kettős könyvelésre biztos nagyon jó, úgy gondolom az egyszeres könyvelésre is ugyan olyan jó.

üdv Jutka

eu4u
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Könyvelés kezdőnek?

HozzászólásSzerző: kovigabi54 » szer. feb. 11, 2009 5:09 pm

Szia!

Én már évek óta az Rlb programot használom, pénztárkönyvet .Van mindene minek lenni kell ,Van bérszámfejtési programmrész is az alkalmazottak számfejtésére,habár én ezt nem használom,tárgyieszköz nyilvántartása, stb. én csak ajánlani tudom, nem bonyolult maga a programm kezelése sem, és a honlapjukon akár a készítők valamint a használok is szívesen segítenek.

Üdv.Gabi

kovigabi54
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Könyvelés kezdőnek?

HozzászólásSzerző: maryaa » hétf. feb. 16, 2009 6:32 pm

Szia! Hol találom azt a fórumot? www.rlb.hu-n nem találom. :(
maryaa
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Könyvelés kezdőnek?

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » hétf. feb. 16, 2009 6:48 pm

Szia!

Úgy tudom, a fórumot csak a programot használók érhetik el.

Egyébként én is rlb-párti vagyok, főként ha kicsi váll-ról van szó.

A pénztárkönyvet és a kettőst használom, igaz a naplófökönyvet is megvettem (kompletten a hármat).

Van letölthető demojuk, ki tudod próbálni.

Üdv:Nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Következő

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 67 vendég

cron