Adófórum

Adózási és számviteli információk

kiküldetési rendelvény telephelyeken

Juttatások, költségtérítések

kiküldetési rendelvény telephelyeken

HozzászólásSzerző: monika13 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok,

Annyit olvastam már a kiküldetési rendelvény témában, mégsem tudom....

1. A munkaszerződésben munkavégzés helyeként két intézmény is fel van tüntetve, a dolgozónak mindkettőben van irodája, asztala, nagyjából magának osztja be mikor hol van. Ekkor a két hely, telephely közötti utazás (mindkettő Budapesten) lehet kiküldetési rendelvénnyel elszámolható, dokumentálható és fizethető? Azaz telephelyek között alkalmazható-e?

2. Kiküldetési rendelvény vonatkoztatható ugye Budapesten belüli utakra is? Vagy csak más település viszonylatában lehet vele elszámolni? 

 Köszi,

Móni 

monika13
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

kiküldetési rendelvény telephelyeken

HozzászólásSzerző: tömpe1 » szer. feb. 11, 2009 1:44 pm

Kedves Mónika!

 Szerintem nem korrekt a kiküldetési rendelvény ezekre az esetekre. Olvasgasd el a MTK 83A és 105 §-át, és összevetve meglátod, hogy a kiküldetési rendelvényt nem errre találták ki, nem a szokásos, munkavégzéshez szükséges általános helyváltoztatásra, ami mondjuk amúgy is a munkakör része, hanem konkrét problémamegoldó és nem a napi szokásos helyváltoztatások elrendelése esetén küldhető ki valaki ezzel. Meg aztán nem is lehet akárhányszor, ez is az idézett jogszabályban van benne. Idéntől 02 hótól pedig ez kiváltképp fontos, hiszen cégautó adó vagy nem cégautóadó, ez itt a kérdés.

 Tömpe 

tömpe1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

kiküldetési rendelvény telephelyeken

HozzászólásSzerző: monika13 » szer. feb. 11, 2009 2:22 pm

Rendben, köszi, érezni én is ezt érzem, hogy nem teljesen o.k.-s a telephelyek között.

De ha ő tényleg jön-megy a telephelyek között, s ezért járna neki juttatás, mert saját benzinét, autóját használja, akkor ezt hogyan tudnám neki adni, úgyhogy azért adókötelezettségem nekem, neki ne legyen?

M. 

monika13
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

kiküldetési rendelvény telephelyeken

HozzászólásSzerző: adababa » pén. márc. 20, 2009 8:43 pm

sziasztok!

kiküldetési rendelvényekkel kapcsolatban lenne kérdésem:

az üzemanyag felhasználás lökettérfogat alapján esetén kell -e csatolni a forgalmi engedély másolatát? vagy elegendő ráírni a rendelvényre a cm3-t?

kell -e csatolni a fogyasztási norma kormányrendelet szerinti mellékletét, amiből végülis egyből látszik, hogy tényleg annyi -e az alapnorma, mint amennyi fel van tüntetve a rendelvényen?

mert itt van előttem egy pár rendelvény, de semmi papír hozzáfűzve, hogy tudjam biztosan, hogy jók-e a benne szereplő számok, és egyáltalán mi alapján számoltak?

És amúgy ki kell nyomtatni az apeh által közzétett árakat? hogy lássuk egyből azokat? vagy csak nem árt, ha ott van.

és van-e különbség a számításban, hogy alapnorma vagy lökettérfogat alapján számolunk? ha pl. 10 liter/100 km a a lökettérfogat alapján, 30 km, 274ft/l árnál nekem 1122 ft jön ki, a kitöltött rendelvényen viszont 1090 ft szerepel.Melyik a helyes?

köszönöm, ha válaszoltok, adababa

adababa
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

kiküldetési rendelvény telephelyeken

HozzászólásSzerző: adababa » hétf. márc. 23, 2009 6:40 am

sziasztok!

ha valaki tudna segíteni, megköszönném.

adababa

adababa
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

kiküldetési rendelvény telephelyeken

HozzászólásSzerző: szedlacsek » szer. aug. 12, 2009 2:22 pm

Én elszámolnám. Nem jókedvében furikázik oda vissza...
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Juttatások, költségtérítések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég