Adófórum

Adózási és számviteli információk

Bérbeadás (ingó-Ingatlan)

Adatszolgáltatás

Bérbeadás (ingó-Ingatlan)

HozzászólásSzerző: dohanyosne » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kérdésem lenne az ingó bérbeadásról.

Sziasztok.

Szeretnék egy kis segítséget kérni . 

- Magánszemély bérbeadó áfás akkor az szja alapja a bruttó vagy a nettó bérleti díj?

- A magánszemély bérbeadó átutalással kéri a kiegyenlítést, akkor csak abban a hónapban kell bevallani a kifizetőnek amikor az átutalás megtörtént(08-ason)? 

- Évvégén a magánszemélynek (mivel pénzforgalmi szemléletű) csak azokról a bérbeadásokról kell igazolást adni amelyik ki is lett egyenlítve? Évvégi igazolás miatt .

 

Köszönettel : Dohányosné 

 

dohanyosne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Bérbeadás (ingó-Ingatlan)

HozzászólásSzerző: vorosgem » vas. feb. 08, 2009 12:59 pm

Szia!

Ha Áfás a magánszemély akkor vállalkozóként adózik, egyéni vállalkozó az illető?

Hogyan lett ÁFÁ-s? Mást nem tudok elképzleni, akkor az egyéni vállalkozása adózik, bevétel természetesen a nettó, és levonja a költségeket, az a váll alap, ebből lehet kivét, ami szja-s, vagy osztalék.

Ha nem áfás- akkor külön adózó az szja-ban adószámmal és szlát is kell kiállítani. 25% szja a szlán, negyedévente kell befizetni az szja szlára követő hó 12-ig.

Év végén csak az számít jövedelemnek amit ki is fizettek, függetlenül, hogy szla van róla, mert az szja-ban a jöv jóírásának napja számít.

vorosgem
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Bérbeadás (ingó-Ingatlan)

HozzászólásSzerző: mátéedit » kedd feb. 10, 2009 10:35 am

Sziasztok!

Szerintem nem csak vállalkozó lehet áfás. Magánszemély is választhat bérbeadásra áfát a bejelentkezéskor. Bár nem tudom megéri-e.

Mindenképpen a nettó az szja alapja.

Én úgy tudom, a kifizetés napja szerint kell bevallani a kifizetőnek az szja levonát.

Edit

mátéedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég

cron