Adófórum

Adózási és számviteli információk

0603-as bevallás

Elektronikus bevallás

0603-as bevallás

HozzászólásSzerző: madora100 » csüt. feb. 01, 2007 4:52 pm

Tepimail!

A társasház nem alanya a szakképzési hozzájárulásnak, tehát ezen adóval kapcsolatbannem kell bevallást beadnia nullásan sem.

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

0603-as bevallás

HozzászólásSzerző: Hanna1 » csüt. feb. 01, 2007 5:08 pm

A megbízási díjak után fizetem a szakképzésit, mert véleményem szerint a KSH szerinti bérköltség számít bele a szakképzési adóalapjába.  De hallottam már én is hogy nem biztos hogy kell. Ezért legalább nem büntethetnek :-))))

 

Hanna1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0603-as bevallás

HozzászólásSzerző: zspotorke » csüt. feb. 01, 2007 5:10 pm

Szia Madora és természetesen Mindenki!

Teljesen egyetértek Veled a következők miatt:

Nekem van egy Egyesületem, aki havi bevalló volt 2006-ban és itt a Fórumon a 0605-ra vonatkozóan tettem fel aznos kérdést azon okból kifolyólag, ha nem alanya akkor miért kelene bevallást adnia, különös tekintettel arra, hogy az összes többi adónemnek sem alanya, amelyeket ez a nyomtatvány tartalmaz. Engem a bérköltség adatsora zavart, de rájöttem m illetve arra a következtetésre jutottam, hogy ha nem alanya, akkor a bérre sem kiváncsiak.Itt a Fórumon az már többen megtámogattuk, hogy az Egyesület sem alanya, még akkor sem ha vállalkozik és van belőle bevétele jócskán és bérköltség is van rendesen. Szóval én sem adnék be bevallást nullásan, mert ezen az elven a létező összes adónemről küldhetnék nullás bevallást. A 2005. év vízválasztó ezen a téren, mert a 0503-at ha akartam, ha nem a bér és terhei miatt be kellett adnom. Akkor még éves bevalló volt az Egyesület.)

P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

0603-as bevallás

HozzászólásSzerző: madora100 » csüt. feb. 01, 2007 5:14 pm

Hanna!

Én nem azt mondtam, hogy a megbízási díj után általános esetben nem kell szakképzési h.járulást fizetni. Igenis kell annk, aki alanya a szakképzési hozzájárulásnak. A tv. a társasházakat nem nevesíti, ezért hiába fizet ki bérköltségbe elszámolandó összeget, akkor sem tartozik a szakképzési tv.hatálya alá, ezért bevallást sem kell benyújtania. A 0619-et sem kellett félévkor benyújtania még nullásan sem.

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Előző

Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég