Adófórum

Adózási és számviteli információk

egyéni váll. kivét összege januárban

Egyéni vállalkozók

egyéni váll. kivét összege januárban

HozzászólásSzerző: kisvirág53 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Szervusztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy 2009. januárjában a vállalkozói kivét összege ugyebár még a tavalyi minimálbér kétszerese, vagyis 138.000 forint. Ennek járulékát február 12.-ig kell átutalni az APEH-nak.

Februárban a 71.500 x 2 = 143.0000 forint, és március 12.-én fizetendő a járulékai.

Ellenőrzöm a vállalkozóm folyószámlakivonatát, és kicsit megkeveredtem, mert kétszer fizettem, az alacsonyabb összeg után. Aztán rájöttem, hogy az előző év decemberi kivét járulékait januárban utaljuk.

Tehát a folyószámlakivonaton kétszer szerepel az előző évi kivét járulékainak befizetése, és csak a harmadik tétel valójában a tárgyévi járulék összege. Kicsit bonyolultnak tünik, mert  a programom nem igy hozza le az éves befizetett járulékok összegét.

Jó a logikai következtetésem?

Köszi a segitséget nektek.

Judit.

kisvirág53
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

egyéni váll. kivét összege januárban

HozzászólásSzerző: sz.judit » szomb. feb. 07, 2009 12:38 pm

Január 12-ig fizetted a decemberi jövedelem kivét, és február 12-ig a januári kivét összege (esetedben 138.000 Ft) utáni járulékokat. Március 12-ig fizeted az emelt összegű(143.000) járulékokat. Tehát a folyószámlád jó, csak valószínű az zavart meg, hogy a decemberi jövedelem kivétet decemberre könyvelted, míg a járulékai januárban jelentkeznek pénzügyi teljesítésként. Üdv.Judit

sz.judit
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

egyéni váll. kivét összege januárban

HozzászólásSzerző: kisvirág53 » szomb. feb. 07, 2009 1:18 pm

köszi a megerősitést.

Szép napot kivánok.Judit

kisvirág53
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 118 vendég

cron