Adófórum

Adózási és számviteli információk

APEH által megszüntetett E.V.

Egyéni vállalkozók

APEH által megszüntetett E.V.

HozzászólásSzerző: MajorD » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

 

Kedves kollégák!


Segítséget szeretnék kérni egy rendkivüli, nem mindennapos esethez.

Mintegy három hete szereztem tudomást, arról, hogy egy „kedves „ ügyfelem sikeresen elhalgatta előlem vállakozásának (építőipari egyéni vállalkozó) közigazgatási eljárásban való megszüntetéséről (APEH által). Mindez úgy derült ki, hogy 3 hete hívtak az APEH-tól a 0808-as bevallások miatt, miszerint azok azért híbásak ( 10, 11, 12 hó), mert a vállakozás már megszűnt. Gondolhatja mindenki, hogy meg voltam lepödve. Immár 5 éve könyvelek neki, és rendszeresen „károgtam”, hogy fizessen, vagy kössön megállapodást. A válsz:- Majd, -Nem kell még. -????


Amit elhalgatott ez a „jóember”, ill. amit eddig megtudtam az APEH-nél: - A fenálló 18millió Ft adó-járulék tartozásai miatt 2007 nov-ben felszólították fizetésre, amire nem reagált. Háromszori felszólítást követően 2008. máj. 17.-vel közigazgatási eljárásban megszüntették a vállalkozást, amiről határozatott küldtek (nem vette át). Felszólította az okmányiroda vállakozói igazolvány visszaadására (nem adta le, sőt nekem azt mondta, hogy kicserélték) Hab a tortán, hogy ő mindent tagad elöttem, sőt 3 hete nem láttam-hallottam.

Én „ tudatlanul” becsületesen könyveltem azt a több tucatnyi számlát, amit minden hónapban hozott, határídőben küldtem a bevallásokat ( Ő fizetett tisztességesen). És itt van a bökkenő, mert május 17. utáni bevételei-költségei már vállalkozáson kivülinek számítanak, sőt azok jogalap nélküliek. Bevételeit mind fordított ÁFA-val számlázta és így a már beküldött II.-III:-IV. negyedévre beküldött ÁFA bevallásaiban sok visszaigényelhető ÁFA is szerepel.


Itt van február 15. bevallás. Jól gondolom-e, hogy mivel a vállalkozása megszűnt május 17. -ig szereplő adatok szerinti vállakozási elszámolást levezetem,. a túl működést peddig összevont jövedelmnek állítom be, hiszen azt leszámlázta, a pénzt megkapta?

Mi az alkalmazottak sorsa? Ők nem tehetnek erről, kijelenteni őket csak ez után lehet.

Mi a helyzet a 0858-okkal május 17. miatt? Szerintem vissza kel vonatnom, mert állítolag archiválva vannak.

Mindezekre nem kaptam választ az APEH ügyintézőtől, mert nem tudja, Ő csak a 0808-ast kezeli.

Most már mindenkép nekem kell végig vinnem a dolgot, mert ha nem csinálok semmit, vagy kilépek, akkor az APEH az én felelőségem is vizsgálja az ügyintéző szerint.


Bocsánat, hogy ilyen hosszú voltam, de az érthetőség megkivánta. Akinek elég ideje, és energiája van a mostani hajtás melett, attól szívesen fogadok véleményt akár e-maill-ben is.

E-maill cím: majord@invitel.hu


Válaszokat előre is köszönöm.

Dénes


MajorD
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

APEH által megszüntetett E.V.

HozzászólásSzerző: szaboicus » csüt. feb. 05, 2009 11:41 am

Szia Dénes!

Csak néhány hangos gondolattal tudlak segíteni, mivel a dolog eléggé összetett:

1.EV.folyószámla kivonatát lekérném.Ezen rajta van,hogy milyen bevallásokat, meddig könyvelték.

2. Dolgozók: Jogviszonya 2008.05.17.-én megszűnt a EV megszűnése miatt.

(A 808-asok szerintem hibernálva vannak,ha nem akkor önellenőrzés 05.17-ig).

Kiléptető papírok elkészítése.(A dolgózók helyében nem venném át,a vállalkozóval megfizettetném a kárukat, ha nem megy akkor peres úton kell rendezni.

T1041= a dolgozók,|| a vállalkozó kijelentése.

3.858-as is 05.17-ig önell.

4.865-ös 05.17-ig önell.A 05.16-tól kiadott számlákat érvényteleníteni kell, mert az aki befogadta,nem számolhatja el  a számlát költségként.

Max:mint megbízási szerződéssel bér( egyenként a dolgozók|| a vállalkozó), mert a munka el lett végezve.

5.801-es 05.17-ig.

6.A (|| a 4.ponthoz)865 záró bevalláshoz az eszközöket kiszámlázni a vállalkozónak 05.17-ig.Vállalkozás Záró bevallás.

7.Záró bevallás.A könyvelési anyag visszaadása, estleg még a 853-as||A 180-as kijelentés az ügyfélkapuról.

Jelenleg  most ennyi jutott az eszembe.Remélem tudtam segíteni.

Üdv:Icus

 

szaboicus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

APEH által megszüntetett E.V.

HozzászólásSzerző: M.Éva » pén. feb. 06, 2009 4:13 am

Csak egy mellékgondolat: Az ilyen esetekről a meghatalmazott könyvelő kaphatna egy értesítést az ügyfélkapun keresztül,elkerülendő a sok felesleges munka.Aki az apeh levelet nem veszi át, az vsz.-leg a könyvelőjének sem szól!Ennyi segítséget igazán kaphatnánk a hivataltól!

Pl. a 08-asokat nem kellene befogadnia, mivel nincsen munkáltató- az adószámról már kiszűrhetné a rendszer!

Jó lenne, ha az apeh a saját felelősségét firtatná, és nem a könyvelőjét az ilyen esetekben!

De ez csak a véleményem!

Üdv:Éva

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

APEH által megszüntetett E.V.

HozzászólásSzerző: MajorD » szomb. feb. 07, 2009 12:38 pm

Heloka!

Évának és Icusnak köszönöm a hasznos hozzászólásukat.

Nagyjából nekem is hasonló elképzelésem van. Egyébként az APEH-os folyoszámla nyilvántartásokat ídőnként mindenkinél egyeztetem. Érdekes módon a folyószámlára felvannak vezetve a bevallások az "Úriember " részére. Azért számomra is rejtély, hogy mi alapján, és hogyan dolgoznak az APEH-ban.

Azért nem vállaszoltam idáig, mert mind emelett rengeteg a munkám, mint mindenki másnak.

Ha megoldodik az ügy, megírom itt mindenki számára elrettentő példának.

Jó munkát kivánok!   

Dénes

MajorD
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 65 vendég

cron