Adófórum

Adózási és számviteli információk

Főllású EVA-s EV táppénz

Egyéni vállalkozók

Főllású EVA-s EV táppénz

HozzászólásSzerző: advice11 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Főllású EVA-s EV, ha betegállományba megy, az APEH felé a havi bevallásában jelöli be a táppénzes időszakot, az OEP felé pedig az orvosi igazolást küldi. Ezen felül milyen dokumentumokat kell kitöltenie?

Ezen kívül 115.000 bruttó bér után milyen táppénzre számíthat? Ha jól tudom 2 hétig semmire, viszont járulékokat nem kell fizetnie az első naptól kezdve.

Köszönöm a választ!

advice11
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Főllású EVA-s EV táppénz

HozzászólásSzerző: Gyongyi81 » hétf. feb. 02, 2009 6:06 pm

Szia!

www.magyarorszag.hu oldalról töltsd le az igénybejelentő lapot, melyet ki kell töltened, e mellé kell csatolnod az orvosi igazolást, melyről érdemes fénymásolatot készíteni. A 0958-ason pedig jelöld a táppénzt. Miért írod, hogy 2 hétig semmire. A táppénz az első naptól jár. "Táppénz folyósításához igénylőlap" a neve amit a Dokumentumoknál találsz. Olvasd el hozzá a kitöltési útmutatót, ott leírják, ha még kell valamit csatolnod. Üdv: Gyöngyi A nettó béred napi átlagának 70%-át kapod naponta.  Lezárt 2 év átlagának, nem a mostani 115000-nek, tehát a 2007, 2008 évi nettót veszik alapul.

Gyongyi81
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Főllású EVA-s EV táppénz

HozzászólásSzerző: advice11 » hétf. feb. 02, 2009 6:45 pm

Kedves Gyöngyi!

 

Köszi a választ! Azért írtam, mert ha jól tudom 2 hétig a munkáltató fizet (betegszabadság), aki én vagyok egy személyben :-) Én úgy tudtam, hogy az utolsó 1 évet veszik csak figyelemben, nem így van ? 

Ha jól tudom EV esetén az 1/3-át sem kell visszautalni. Ez így van?

 

Köszi

 

Éva

advice11
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Főllású EVA-s EV táppénz

HozzászólásSzerző: Gyongyi81 » hétf. feb. 02, 2009 7:11 pm

Szia!

Egyéni vállalkozó vagy, nem pedig munkáltató. Önfoglalkoztató, de nem munkáltató, így a betegszabadság neked táppénz, tehát kapod az első 2 hetet. Mindig az utolsó 2 év adatait kell megadni, de ha nincs akkor elegendő az utolsó év is. Azt pedig jól tudod, hogy 1/3-rész táppénzhozzájárulást sem kell fizetned magad után, de csak akkor nem, ha nem úgy jelentetted magad be, mint foglalkoztató és magadra még küldtél egy munkaviszony létesítő bejelentést, sajnos láttam már ilyent egyéni vállalkozónál. Megkérte az emmába a foglalkoztatói kódját aztán bejelentette magát maga alá munkaviszonyosnak, így ha táppénzre meg fizetheti az 1/3-ad hozzájárulást. Remélem nem bonyolítottam meg nagyon és tudtam segíteni. Kérdezz nyugodtan, ha tudok segítek szívesen: Gyöngyi

 

Gyongyi81
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Főllású EVA-s EV táppénz

HozzászólásSzerző: advice11 » kedd feb. 03, 2009 6:40 pm

Kedves Gyöngyi!

 

Köszi, ezek jó hírek, nem is gondoltam volna! :-)

Ami a bejelentésemet illeti, nem hiszem, hogy van ilyen. Én az okmányirodában megkaptam az igazolványt, aztán Apeh bejelentés, de máshova nem küldtem semmit. Nekem foglalkoztatói kódom nem hiszem, hogy van, EMMA rendszert sem ismerem.. Még 2000-ben kezdtem a vállalkozást, így nem nagyon emlékszem.

Hol lehet ennek utánanézni egyébként? 

Köszi,

Éva

advice11
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Főllású EVA-s EV táppénz

HozzászólásSzerző: Gyongyi81 » kedd feb. 03, 2009 7:14 pm

Szia!

 

Most, ha lenne munkavállalód a 09T1041-esen jelentenéd be. Ez kb. 2-3 éve váltotta fel az EMMÁT. Ami a foglalkoztatói bejelentés. A leírtak alapján nem kértél munkáltatói kódot magadra és nem jelentetted magadat be mint munkavállaló, így nyugi minden rendben van és kapod a táppénzt. Ja és 0958-at beadod 0-ásan, a 2-es lapján jelölöd a táppénzt, és járulékokat nem kell fizetned magad után. Gyöngyi

Gyongyi81
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron