Adófórum

Adózási és számviteli információk

vállalkozóvá válási támogatás bevallása

Egyéni vállalkozók

vállalkozóvá válási támogatás bevallása

HozzászólásSzerző: pseniko » csüt. jan. 29, 2009 8:38 am

Most már nekem is kezd kitisztulni a kép.

A kitöltési írja

 2008. január 1-jét követõen a költségek fedezetére vagy fejlesztési célra folyósított támogatásnak csak az minõsül, amelyet a magánszemély kizárólag a ténylegesen felmerült, igazolt kiadásainak a folyósítóval történõ elszámolási kötelezettsége mellett kap.

Mivel a munkaügyi kp-val semmilyen módon nem kell elszámolni, akkor átalányadósként is váll.bevételnek kell tekinteni, és a 40 vagy 80%-os ktghányad alapján kell adózni utána.

Enci

pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

vállalkozóvá válási támogatás bevallása

HozzászólásSzerző: pseniko » pén. jan. 30, 2009 8:01 am

Sziasztok! 

Éjszaka forogtak nálam a fogaskerekek. Az OK hogy a támogatást átalányadó szerint adózza le, de a TB törvény viszont előírja, hogy ha nem fizeti meg a minimálbér duplája után a járulékot akkor az átalányadó alapja után kell a járulékot fizetni (ha ez magasabb a minimálbér összegénél).  Vagyis meg kell nézni, hogy mennyi járulék lett bevallva és a támogatással növelten a bevételből mennyi járulékalap jön ki, és ha kell akkor önellenőrizni kell.

Enci

pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

vállalkozóvá válási támogatás bevallása

HozzászólásSzerző: adotanacs » pén. jan. 30, 2009 8:22 am

Szia Enci! De be kell írni, hogy  a bevételből a támogatás összege mennyi volt, biztos annak ellenőrzésére, hogy az nem TB alap.  Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

vállalkozóvá válási támogatás bevallása

HozzászólásSzerző: pseniko » pén. jan. 30, 2009 8:26 am

Szia Ani!   Ez nekem is jobb lenne, de a TB tv 29§ (1) mindenhol az írja, hogy az átalányadó alapját képző jövedelem  a járulékfizetés alapja.  És ebben az esetben az átalányadó alapjába be kell írni a támogatást.   Enci
pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

vállalkozóvá válási támogatás bevallása

HozzászólásSzerző: adotanacs » pén. jan. 30, 2009 9:16 am

Ok Enci, ez igy igaz. Mondjuk ez engem nem érintett eddig, mert aki kap ilyet annak olyan kicsi az át.adó alapja, hogy  a támogatás nem jelent semmit. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

vállalkozóvá válási támogatás bevallása

HozzászólásSzerző: pseniko » pén. jan. 30, 2009 9:23 am

Az egyik vállalkozómnak viszont számít, eddig nem is adott le semmilyen papírt, hogy mennyit kapott, még az év végi igazolást sem láttam. Olyan nagy meglepetés nem fogja érni, mert mondtam neki hogy lehet, hogy az egész támogatás után meg kell fizetni a  18% SZJA-t.  Kösz mindenkinek. Enci

pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

vállalkozóvá válási támogatás bevallása

HozzászólásSzerző: pseniko » hétf. feb. 09, 2009 12:20 pm

Sziasztok!  Nem tudom mit csináljak!  A munkaügyi központ az általa kiadott adatlapra nem írta rá a vállalkozóvá válási támogatást (holott van ilyen sor) pedig kapott az illető. Nem egyedi esetről van szó.   Enci
pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Előző

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég

cron