Adófórum

Adózási és számviteli információk

Naplófőkönyv/pénztárkönyv vezetése

Egyéni vállalkozók

Naplófőkönyv/pénztárkönyv vezetése

HozzászólásSzerző: vildikó1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Kérdésem az lenne, hogy AM -es Ev már régen , legalább 2000 óta Ev.

Megkért, hogy csináljam már meg a könyvelését 2008-ra. De az a gondom, hogy nincs neki pénztárkönyv/naplófőkönyv vezetve.

hogyan induljuk el a nyitókkal, hogy jó legyen?

ha van ev bankszlja, de a magánszljáról utalt, akkor a magándolgait egyszerűen kihagyom, de akkor hogy fog az egyenlege egyezni?

Kezdő vagyok a gyakorlatban.

Üdv: Ildi

vildikó1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Naplófőkönyv/pénztárkönyv vezetése

HozzászólásSzerző: Horog » szer. jan. 21, 2009 9:32 am

Szia Ildi!

A pénztár nyitót le kell vezetned az előző évből vagy évekből. Ha ez információ hiányában nem lehetséges, akkor annyi tőkebetétet kell könyvelned 01.01.-re, hogy később ne menjen mínuszba. A saját számlájáról történt utalásokat pénztári utalásoknak kell tekinteni. (akár bevét, akár kiadás). Javaslom, hogy az utalás napján először a pénztárba tedd be az utalt összeget utána pedig pénztárból utald el. A bank pedig egyértelmű.

Egyébként legjobb tudomásom szerint az EV-ra vonatkozóan nem írja elő jogszabály bank-pénztár analitikát.

Horog

Horog
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Naplófőkönyv/pénztárkönyv vezetése

HozzászólásSzerző: vildikó1 » pén. jan. 23, 2009 4:56 pm

Szia Horog

 Köszi a választ,

A saját számláján minden hónapban, minden tételt le kell könyvelni oly módon ahogy írtad?

A pénztárba milyen jogcímen teszem be pl: a főállású munkabérét, a családi pótlékot ... stb, Hát ez így elég

sziszifuszi. 

Most már egy kicsit belekavarodtam.

 

Ildikó

 

vildikó1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Naplófőkönyv/pénztárkönyv vezetése

HozzászólásSzerző: M.Éva » pén. jan. 23, 2009 5:35 pm

 Ami nem függ össze a vállalkozással, az egyéb bevétel-kiadás.(nem adóköteles bevétel- nem költség)
M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Naplófőkönyv/pénztárkönyv vezetése

HozzászólásSzerző: Horog » szomb. jan. 24, 2009 2:38 pm

Pontosan, ahogy M.Éva írta. Csak azt nem értem, hogyan kerül a vállalkozás témakörébe a saját családi pótléka. Remélem nem a vállalkozói számlájára utaltatja.
Horog
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Naplófőkönyv/pénztárkönyv vezetése

HozzászólásSzerző: vildikó1 » szomb. jan. 24, 2009 3:34 pm

Szia Horog!

 

Lehet az én kérdésem nem volt egyértelmű, de a saját családi pótlék úgy kerül ide, hogy az a magánszámláján van , és az a gondom, hogy a vállalkozással összefüggő dolgait a saját magánbankszámlájáról utalja.

M.Éva is írta, hogy ami nem függ össze a vállalkozással az nem adóköteles bev-ktg. (a családi pótlék pedig nem a vállalkozással függ össze, úgymint a főállású munkabére.)

épp ez a bajom, hogy miért utal bármit is a magán szlájáról. a faramuci az, hogy van vállalkozói szlája, csak azt nem használja. (igaz nem is lett volna köteles nyitni.)

Lehet én értetlenkedem.bocs

Üdb:Ildi

 

 

vildikó1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Naplófőkönyv/pénztárkönyv vezetése

HozzászólásSzerző: M.Éva » szomb. jan. 24, 2009 4:13 pm

Szia!

Ha nem kötelezett nyitásra,nyugodtan könyvelj a magánszámlájáról.Egyre figyelj, minden kivonatot adjon oda neked!

A naplófőkönyvben célszerű mindent kikönyvelni, hogy az egyenlegek ellenőrizhetőek legyenek.Úgy tudom pénztárkönyvben elég a vállalkozással összefüggőeket bevezetni.

Üdv:Éva   

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Naplófőkönyv/pénztárkönyv vezetése

HozzászólásSzerző: Horog » szomb. jan. 24, 2009 4:46 pm

Ildiko!

A magánszámláról csak a vállalkozással összefüggő forgalmat vedd figyelembe és úgy, mintha pénztárforgalom bonyolódna. Ha oda érkezett bevétel azt utalja át a vállalkozói számlájára. Tehát a saját bankszámláját nem kell kezelned. Minél előbb figyelmeztesd, hogy a vállalkozási forgalmát a vállalkozási számlájáról intézze. Onnantól aztán egyenesbe jön a bank és a pénztár analitika is.

Horog
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Naplófőkönyv/pénztárkönyv vezetése

HozzászólásSzerző: vildikó1 » szomb. jan. 24, 2009 5:03 pm

Sziasztok! Ok rendben , köszönöm a segítségeteket!!!! Üdv: Ildikó

lehet több választ is elfogadni? mert szeretném, de valahogy nem rögzíti a rendszer, már egy másik kérdésnél is jártam így! mi legyen? próbálkozom:)

vildikó1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Naplófőkönyv/pénztárkönyv vezetése

HozzászólásSzerző: M.Éva » szomb. jan. 24, 2009 5:31 pm

Ildikó!

Legközelebb tedd a pipákat azokhoz a válaszokhoz, amit el akarsz fogadni és csak utána klikkelj az elfogadás-ra.

Üdv:Éva

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 110 vendég