Adófórum

Adózási és számviteli információk

Külfödi ügyvezető kötelező járulékfizetése

Tb, munkaügy, bérterhek

Külfödi ügyvezető kötelező járulékfizetése

HozzászólásSzerző: sutoaniko » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Fórumozók!

Sokszor használom ezt az oldalt, szinte mindig megtalálom a  választ a kérdéseimre. Most tanácstalan vagyok. Ha valaki tud segíteni nagyon szépen köszönöm.

Ügyfelem egy küldöldi tulajdonosokból álló Kft. Két ügyvezető van, egy román és egy olasz állampolgár. Az ügyvezetést mindeketten megbízási jogviszonyban díjazás nélkül látják el.

A román állampolgár ügyvezető személyesen is részt veszt a társaság tevékenységében. Én úgy tudom, hogy ezen tevékenység három jogviszonyban végezhető : 1. munkaviszony  2. társas vállalkozó 3. megbízási jogviszony. A kérdésem az lenne, hogy az ügyvezető ezt a személyes közreműködést elláthatja -e szintén megbízási jogviszonyban havi 30.000,-Ft-ért vagy mindenképpen kell utána fizetni a járulékoklat havi 71.500,-Ft után. Ha nem rendelkezik E 101-es igazolással, Magyarországon mindenképpen kötelező számára a biztosítási jogviszony és legalább a minimálbér utáni járulékfizetés?

Az APEH-et többször hívtam, de mindig más választ kaptam.

Előre is köszönöm.

aniko

 

 

sutoaniko
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Külfödi ügyvezető kötelező járulékfizetése

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » szer. jan. 21, 2009 2:34 pm

Szia Anikó!

 

Természetesen szóba jöhet a megbízási jogviszony is, és akkor nem kell kötelezően a 71.500,-Ft után járulékot fizetni. Vagy lehet munkaviszony, részmunkaidővel, de akkor egy sor munkaügyi nyilvántartást vezetni kell.

A biztosítási jogviszony már más kérdés. Főszabály szerint mindenki csak egy országban lehet biztosított, az alapján jogosult más EGK-tagállamban is igénybe venni a természetbeni eü. ellátást. A biztosítási kötelezettség pedig elsősorban abban az országban áll fenn, ahol a magánszemély bejelentett lakcíme van. Változik a helyzet akkor, ha a szokásos tartózkodási helye megváltozik, illetve más tagállamban munkát vállal.

Tehát jó lenne tudni, hogy a tagnak külföldön van-e biztosítása, illetve hogy Mo-n milyen rendszerességgel tartózkodik.

 

Üdv. Andulka

nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Külfödi ügyvezető kötelező járulékfizetése

HozzászólásSzerző: sutoaniko » szer. jan. 21, 2009 5:28 pm

Kedves Andulka!

A tagnak állítása szerint nincs biztosítási jogviszonya Romániában. Az állandó bejelentett lakcíme Romániában van. Magyarországon minden hónapban kb. egy hetet tölt. Ha Romániában nem biztosított, akkor itt Magyarországon kötelező neki? Valamilyen formában mindenképpen be kellene jelenteni, mert nincs más aki munkát végez a társaságban.

Üdv.

Anikó

sutoaniko
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Külfödi ügyvezető kötelező járulékfizetése

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » csüt. jan. 22, 2009 7:39 am

Szia Anikó!

Tekintve, hogy Romániában nincs biztosítási jogviszonya, a tevékenységét pedig nálunk végzi, ezért itt Magyarországon keletkezik biztosítási kötelezettsége.

Társas vállalkozóként köteles lenne legalább a minimálbér után megfizetni a járulékokat. Munkavállalóként hasonló a helyzet. De megbízottként már nem, hiszen a PTK szerint a díjazásban a felek szabadon állapodhatnak meg. Akkor lesz biztosított, ha a megbízásból származó jövedelme eléri a min.bér 30%-át. Ha nem éri el, akkor eü.szolg. járulékot kell fizetnie.

 

Üdv. Andulka

nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Külfödi ügyvezető kötelező járulékfizetése

HozzászólásSzerző: sutoaniko » csüt. jan. 22, 2009 9:18 am

Szia Andulka!

 Köszönöm szépen válaszodat. Én is így gondolom.

Üdv: Anikó

 

sutoaniko
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég