Adófórum

Adózási és számviteli információk

0801- es nyomtatvány

Elektronikus bevallás

0801- es nyomtatvány

HozzászólásSzerző: adotanacs » kedd jan. 13, 2009 10:29 am

Szia! Hát értelemszerüen nézve is jó, sőt én már a zömét el is küldtem, egy pár db várakozik még küldésre. Nem jött hibaüzenet. Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0801- es nyomtatvány

HozzászólásSzerző: mazsi5 » kedd jan. 13, 2009 11:18 am

Szia Ani!  Normál ABEV2006-on  a keretprogram és a 0801-es legfrissebb változatát ma is letöltve:

A havi negyedéves (decc.,IV.n.évre )  nullás bevallásom:   Hibakód: 775 Havi, negyedéves bevallás esetén, ha a 0801-01-04N nagyobb egyenlő 0, akkor a 0801-02-es lap nem lehet üres!!    Dehogynem, a 02-es lapon a szakképzési majd külön 0801-esen kell vallanom 0225-ig, és csak azt, meg ha lenne rehab, akkor azt.

Másik, aki éves bevallásra kötelezett, akár van szakképzésije, akár nincs!: Hibakód: 628

" Ha a 0801-02 lap pozitív adattal kitöltött, akkor jelölni kell a főlap "c" blokkjában a "bevallást a szakképzési hozzájárulás elszámolása miatt nyújtom be" mezőt, és fordítva.  Ha van szakképzésim, amiről most az előleg és éves tényleges kötelezettség különbözetéről töltenék számszerűen, a 02-es lapon meg az éves levezetést, attól még nem igaz, hogy a szakképzési miatt nyújtom be,  tehát miért követeli ennek x-eést, amikor a rendes éves bevallásomat nyújtom be,  s még a kitöltési útmutató is úgy szól, hogy az éves bevallásra kötelezett a szakképzésiről is a rendes éves bevallásában ad számot. 

Az, hogy szakképzési miatt,  meg rehab miatt nyújtom be, azt csak akkor x-eltethetnék, amikor az egyébként havi, negyedéves bevallásra kötelezett ad számot a szakképzésiről és rehabról.

Van az éves bevallásra kötelezett, akinek mindene nullás (üres):  hibakód: X-elve van, hogy a bevallást éves bevall benyújtására kötelezettként nyújtom be!  Nincs összeg adatom sehol.   Hibakód: 775 Havi, negyedéves bevallás esetén, ha a 0801-01-04N nagyobb= nulla, akkor a 0801-02-es lap nem lehet üres.   Ha ezen beütöm a nullát a szakképzésis sorba  és a 02-es-en beütöm a nullákat,  akkor már a 02-esnél igaz csak figyelmeztetésként, de megjelenik, hogy a nullánál nagyobb összeggel számolhat el.  Ha a figyelmeztetést figyelmen kívül hagyom, és már a teljes bevallást ellenőriztetem, aki ez a korábban figyelmeztet jelzés már 719-es hibakóddal hozza ugyanazt a szöveget,  eltűnik a 775-ös hibakód, de jön helyette a 628-as:  Ha a 0801-02 lap pozitív adattal kitöltött, akkor jelölni ell a főlap "C" blokkjában "a bevallást a szakképzési hozzájárulás miatt nyújtom be"  mezőt és fordítva.  NEM AMIATT nyújtom be, miért kellene x-elnem. 

Üdv.

 

mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

0801- es nyomtatvány

HozzászólásSzerző: adotanacs » kedd jan. 13, 2009 11:33 am

Szia! Valóban én a régi verziót használtam, már meg is jött a befogadó nyugta. Azt hiszem a többit is gyorsan elküldöm, nem szokták visszaküldeni ha a régivel megy. Ha át akarnám számoltatni az ujra,mind vissza kellene hívni. Azt várná az ember, ha frissítenek, ne rontsák el azt is ami korábban jó volt.  Üdv. Ani   
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0801- es nyomtatvány

HozzászólásSzerző: CI_KU » szer. jan. 14, 2009 6:47 pm

SziasztoK

 MŰKÖDIK VÉGE A 08.01 !

jó munkát!  Sz. Ani

CI_KU
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

0801- es nyomtatvány

HozzászólásSzerző: mazsi5 » szer. jan. 14, 2009 7:23 pm

KÖSZI!  A figyelmeztetést.Üdv.
mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Előző

Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron