Adófórum

Adózási és számviteli információk

Szakképzési hj. tanuló foglalkoztatással

Tb, munkaügy, bérterhek

Szakképzési hj. tanuló foglalkoztatással

HozzászólásSzerző: BaraMa » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

A társaság foglalkoztatott 2006-ban tanulókat szerződéssel.
A szakképzési hozzájárulásnál figyelembe vettük, mint csökkentő tételt a részükre kifizetett bért és járulékait. Szintén csökkentő tételként szerepeltetjük a saját munkavállaló képzésére fordított összegeket is.

Szeretnék segítséget kérni, hogy kinek és milyen elszámolást kell erről beküldeni?


Előre is köszi!
BaraMa
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Szakképzési hj. tanuló foglalkoztatással

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » pén. jan. 26, 2007 10:06 am

Szia! A tanuló szerződéssel foglalkoztatott tanulók esetében a szakkápzési h. járulást nem az APEH fele kell bevallani, hanem az OMAI fele. és onnan lehet visszaigényelni ,ha van többlet. Céges  szinten megkell nézni mennyi a szakképzési h.jár.si kötelezettség, ebből kell levonni azokat a költségeket amit a tv. megenged elszámolni a tanulókra elég jelentős összeg. Az Alapkezelő részére küldendő   bevalláson kell levezetni. Kétféle megoldás is van.02.15-ig kell elküldeni. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Szakképzési hj. tanuló foglalkoztatással

HozzászólásSzerző: kohnmari » pén. jan. 26, 2007 4:54 pm

Szia BaraMa!

Tudni kellene pontosabban, hogy milyen szerződésről van szó. Tanulókkal kapcsolatosan

van tanulószerződés, vagy együttműködési megállapodás. Ha tanulószerződés van,

akkor az Oktatási Minisztériumnál be kell jelentkezni, mint gyakorlati képzést végző,

ahol adnak egy nyilvántartási számot és ez alapján lehet elszámolni az OMAI felé.

Ebben az esetben bevallani, visszaigényelni, fizetni is oda kell, nem az APEH-nak.

Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Szakképzési hj. tanuló foglalkoztatással

HozzászólásSzerző: PALI » hétf. jan. 29, 2007 6:53 pm

Sziasztok!

Na ez most 2006-ra szerintetek ,hogy oldható meg?

2006 07.20-an beadtam az APEH-nek a 0619-et. Most a 0603-nál szerettem volna a 2. félévet vallani, mikor rá jöttem, hogy hiába a 80%-os levonhatóság, nekem a program 33% körüli értéket enged, pedig a szakképzési hozz. többszörösét fordítottuk a tanulókra. Ha valaki ebből segítene kikeveredni, akkor az szuper lenne. Pali

PALI
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Szakképzési hj. tanuló foglalkoztatással

HozzászólásSzerző: kohnmari » hétf. jan. 29, 2007 8:03 pm

Szia Pali!

Először azt kellene tisztázni, hogy bejelentkeztetek-e az OM Alapkezelő Igazgató-

ságához. Ha igen, akkor kapni kellett egy nyilvántartásba vételi számot.

Ha a bejelentkezést év közben - 2006-ban - fogadták el, akkor a bejelentkezésig

az APEH-hoz, azután pedig az OM-hez kell elszámolni. Ha a nyilvántartásbavétel már

2006. előtt megtörtént, akkor az APEH felé nincs bevallási, befizetési kötelezettség,

csak az OM felé. Itt tudod érvényesíteni a visszaigénylést is, ha több az elszámolható

költséged, mint a számított szk.hozzájárulás.

Üdv. kohnmari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Szakképzési hj. tanuló foglalkoztatással

HozzászólásSzerző: PALI » kedd jan. 30, 2007 3:09 pm

Kedves kohnmari!

Ha nincs számom, akkor fizessek az államnak, és sörgőssen jelentkezzek be, hogy legalább 2007-ben ne járjak rosszul. Most pedig töltsem ki a 0603-st. Köszönöm segítséged : Pali

PALI
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Szakképzési hj. tanuló foglalkoztatással

HozzászólásSzerző: kohnmari » kedd jan. 30, 2007 3:21 pm

Szia Pali!

Ezt a bejelentkezést az én ügyfelem úgy intézte, hogy először is kamarai tagság

kellett hozzá. A tanulószerződéseket a Kereskedelmi és Iparkamara jóváhagyásával

kell intézni. Amikor az összes papír beérkezett az OM Alapkezelő Igazgatóságához,

akkor elfogadta, s megkapta a nyilvántartási számot. Az APEH-ot levélben értesítettem,

hogy az OM alapkezelővel számol el az ügyfél a szakképzési hozzájárulás tekintetében,

igy nem keresik sem a bevallást, sem a befizetést.

Lényeges, hogy csak azzal a nappal lehet kezdeni az OM felé az elszámolást, amikor

megtörténik a nyilvántartásbavétel. (tehát visszamenőleg nem!)

Üdv. kohnmari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Szakképzési hj. tanuló foglalkoztatással

HozzászólásSzerző: PALI » szer. jan. 31, 2007 5:54 am

Kohnmari!

Te egy tündér vagy. Nagyon köszönöm. Pali

PALI
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Szakképzési hj. tanuló foglalkoztatással

HozzászólásSzerző: Edit64 » szer. jan. 31, 2007 7:56 am

A témával kapcsolatban szeretnék kérni egy megerősítést, vagy útmutatást. Egy új, átvett vállalkozásom májustól jelentkezett be az OMA-hoz. Az tiszta, hogy májustól az OMA felé számol el, és teszi meg a bevallását, a januártól április 30-ig terjedő időszakban az APEH felé tartozik elszámolással és bevallással. Elődöm nem adta le a 0619-est. Ezt gyanítom, hogy pótlólag most nekem kell megtennem a jan-ápr.időszakra, és a 0603-at is erre az időszakra kell benyújtanom. Májustól pedig az OMA felé számolok el és vallok be. Mellesleg a szakképzési hozzájárulás összegét az APEH felé minden hónapban szépen elutalták. A többletet majd átvezettetném más adónemre. Remélem, jól gondolom a teendőimet. Köszönöm a válaszokat! 
Edit64
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Szakképzési hj. tanuló foglalkoztatással

HozzászólásSzerző: kohnmari » szer. jan. 31, 2007 8:24 am

Szia Edit!

Szerintem jól gondolod, 2006-ra még mindenképpen le kell adni a 0619-est az első

félévre - különösen amiatt is, hogy kötelezettséged keletkezett. A 0603-ason pedig

a részletezőt töltöd az APEH-hoz való szk.tekintetében. A nyilvántartásba vételről nem

árt az APEH-ot értesíteni, én egy kisérőlevéllel megküldtem a nyilvántartásba vételről

szóló levél másolatát.

Üdv. kohnmari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Következő

Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég