Adófórum

Adózási és számviteli információk

Természetbeni juttatás adóterhei

Juttatások, költségtérítések

Természetbeni juttatás adóterhei

HozzászólásSzerző: lindus011 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Fórumozók! Elég zűrös cégbe sikerült belefognom. A Bt céges bankkivonatain szerepelnek olyan tételek, amikor a kedves vállalkozó bankkártyával fizetett, csak éppen nem cégügyben, hanem pl. a gyógyszertárban a céges bankkártyával fizetett. Így nincs hozzá számla, de a céges bankkivonaton meg megjelenik a kifizetés. Szeretném megkérdezni a véleményeteket, hogy ezt a kifizetést ilyenkor hogyan kell kezelni, hogyan kell könyvelni? Esetleg adóköteles juttatásnak minősül, amit a magánszemély kapott a cégtől és ilyen címen kellene neki számfejteni? Ilyenkor milyen "járulékokat" kell befizetni? Szja, Tb, munkaadói? Kérem segítsetek.
lindus011
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Természetbeni juttatás adóterhei

HozzászólásSzerző: baloghnehajni » szer. jan. 07, 2009 9:01 pm

szia!

 

Láttam már ilyet. Ahol ez történt, ott a könyvelő úgy kezelte, hogy nyitott egy számlát "nem a vállalkozás érdekében felmerült költségek" vagy valami hasonló néven a 8-asban, és év végén ennek az egyenlegével emelte az adóalapot. Könyvvizsgáló elfogadta így.

 

Hajni

baloghnehajni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Természetbeni juttatás adóterhei

HozzászólásSzerző: lindus011 » szer. jan. 07, 2009 9:11 pm

Szia! Ez érdekes, mert így akkor "csak" a 16 + 4 % társasági és különadó megfizetésével megússza, jobban jár, mintha szja-t, tb-t meg mindenféle ilyeneket megfizetne utána. Másnak mi a véleménye?
lindus011
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Természetbeni juttatás adóterhei

HozzászólásSzerző: CI_KU » szer. jan. 07, 2009 9:27 pm

Sziasztok!

Nálam is előfordult már több cégben az ilyen banki, bankkártyás kifizetés. Én úgy oldottam meg, hogy a banknál készpénz felvételnek kezeltem és bekerült a pénztárba. Ilyenkor megjegyzésbe beírom, hogy nem volt számla róla.

lehet hogy nem a lejobb megoldás, de ezt találtam legegyszerűbbnek.

üdv.Sz.Ani

 

CI_KU
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Természetbeni juttatás adóterhei

HozzászólásSzerző: lindus011 » szer. jan. 07, 2009 9:35 pm

Igen, csak az a baj, hogy a banki kivonaton szerepel az a fél, akinél fizetett. Pl. 14.581 Ft.ot fizetett a CBA-ban. Ez szerintem nem könyvelhető simán kp felvétként, mert egyértelműen látszik belőle, hogy "magáncélra" használta fel a pénzt és nem a vállalkozás érdekében merült fel. Azzal, hogy bekerül a pénztárba, megússza a járulékokat.
lindus011
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Természetbeni juttatás adóterhei

HozzászólásSzerző: palmika » szer. jan. 07, 2009 9:50 pm

Sziasztok,

Én az olyan tételeket amit bankkártyával egyenlítenek ki egyéb követelésre könyvelem, a számlát a szállítókhoz és vegyesen egyenlítem ki. Ha valamelyik vásárlásról nem kerül elő a számla, vagy nem a vállalkozás érdekében felmerült költségről szól bevételezem a pénztárba. Előzőt elveszett számla miatt a másodikat téves kártyahasználat miatt. És persze mindannyiszor felhívom az ügyfél figyelmét, hogy a cég kártyát ne használja magán célra.

Üdv:

palmika

palmika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Természetbeni juttatás adóterhei

HozzászólásSzerző: olahneedit » szer. jan. 07, 2009 9:54 pm

Sziasztok!

Lindus! Meg lehet állapítani, hogy ki fizetett a bankkártyával? Arra gondolok, hogy az ilyen egyértelműen "magáncélú" kifizetéseket lehetne fizetési előlegként is kezelni. Ha a bankkártya tulajdonosa- használója- nem tud számlát hozni a cég nevére, tehát nem tud a kifizetéssel elszámolni a cég felé, akkor le kell vonni a fizetéséből. Na persze, ha van miből levonni.

 Üdv : Edit

olahneedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Természetbeni juttatás adóterhei

HozzászólásSzerző: lindus011 » szer. jan. 07, 2009 9:57 pm

Szia Edit! Általában mindig a beltag használja a kártyát, csak az a baj, hogy nyugdíjasként csak mellékesben csinálja ezt a céget, és egyáltalán nem vesz ki évközben fizetést. Talán majd osztalékot, de az sem biztos.
lindus011
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Természetbeni juttatás adóterhei

HozzászólásSzerző: lindus011 » szer. jan. 07, 2009 10:05 pm

Éves szinten egyébként kb 90.000 Ft ilyen "jellegű" bankkártyás fizetésről van szó, 1,5 milliós éves árbevételhez képest.
lindus011
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Természetbeni juttatás adóterhei

HozzászólásSzerző: olahneedit » szer. jan. 07, 2009 10:08 pm

Értem. Csak hogy "könnyebb" legyen az életed. Páran már leírták, hogyan is szokták kezelni az ilyen eseteket. Én meg azon agyalok, hogy meg lehetne ezt úszni kis papírmunkával is. Mondjuk el tudok képzelni egy feljegyzést a beltagtól, hogy tévedésből, meg ilyenek, kp felvétként lehetne kezelni talán, a beltag meg adandó alkalommal a feljegyzésre hivatkozva befizeti a pénztárba az összeget. No nem, mintha találkoztam volna már ilyennak, csak agyalok.

 

olahneedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Következő

Vissza: Juttatások, költségtérítések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég