.
Én a tárgyi eszközöket az szja 5.sz.mell. 3.3 szerinti beruházási költségébe teszem.
Nyilvántartom hasonlóan a kettős könyvitelhez. Évvégén elkészítem a leltárt Brutto, nettó értéken, és kiszámolom az écs-t. Költségként csak az szja bevallásban számolom el, ill.negyedévente figyelembe veszem a vállalkozói és különadó előlegnél időarányosan.
Pénztárkönyvben költségként el nem számolható beruházás lesz. Költséggé évvén válik a kiszámítás után. A 100 e. alatti általában (eredménytől függően) écs lesz.
Üdv: Judit
Szia Olga! Valószinü nem érthetően fogalmaztam. Nyilván nem hagyjuk ki a leltárból az előző évi kis értékü tárgyi eszközöket sem, csak én a beszerzéseket év közben egy leltárivre vezetem fel,/ tehetném akár egy kockás papírra is/, igy nem kell a sok karton. Üdv. Ani
Sziasztok!
Ha megnézitek a 0753-as kitöltési útmutatóját is - sajnos az Acrobat Reader-ből nem tudok másolni -, akkor ott is világosan le van írva, hogy a 100 e alatti tárgyi eszközöket nem az értékcsökkenés soron kell feltüntetni, hanem a minden egyéb költség soron.
Üdv. Kata
Rendben, csak Juditnak ez a mondata zavart meg: "A 100 e. alatti általában (eredménytől függően) écs lesz."
De ha nem írod le egyösszegben, akkor valóban écs. Bocsi, csak tényleg az a mondat nem volt egyértelmű nekem, lehet, hogy már én vagyok a hü... :-)
Üdv. Kata
http://www.kalkulator.hu/?fejezet=5&alfejezet=0&tartalom=0&cid=28485&wa=ekal0702h
2007.01.29, Kovácsné Álmosdy Judit, Forrás: Saját forrás
A beruházási és felújítási egyedi költségnyilvántartásokat össze kell vetni a tárgyi eszközök és a nem anyagi javak egyedi nyilvántartásaival annak érdekében, hogy az átvezetések megtörténtek-e, hol tartanak az üzembe helyezések, és melyek a 100.000 forintnál alacsonyabb értékű - régebbi vásárlás esetén 50.000 illetve 30.000 forintnál alacsonyabb értékű, - már használt tárgyi eszközök, melyeket az év végi leltárban is szerepeltetni kell a személyi jövedelemadóról szóló törvény 5. számú melléklete szerint.
A tárgyi eszközök, és a nem anyagi javak egyedi nyilvántartásaira rá kell vezetnünk azok értékcsökkenési leírását az szja törvény 11. számú mellékletének II. fejezete szerint. Az értékcsökkenési leírást nem kell beírni a pénztárkönyvbe, mert nem jelent pénzmozgást, csak egy adóalap-módosító tényező.
A papír alapon vezetett pénztárkönyv nem biztosítja a bankszámlapénz és a készpénz elkülönített vezetését, ezért ezt külön nyilvántartásban kell megtenni. Amikor összeadjuk a pénztárkönyvben szereplő összes bevételt és az összes kiadást levonjuk belőle, akkor megkapjuk az év végén meglévő pénzeszközállományt, amelynek egyik része az utolsó bankértesítő záróegyenlege, a másik része pedig a készpénz zárókészlet (vagyis a pénztár).
A pénztár záróegyenlege nem lehet negatív!
Én a tárgyi eszközöket beruházásba könyvelném.............
Üdv: Judit
Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég