Adófórum

Adózási és számviteli információk

TAO feltöltés-bevallás hogyan?

TAO

TAO feltöltés-bevallás hogyan?

HozzászólásSzerző: kovalkata » szer. dec. 17, 2008 9:32 am

Mazsi asszem igazad van. Tehát a bevallás része össze kell adni az előírt előlegeket (ami ugye első félévben lehet más, mint másodikban), és a külöbözetet kell bevallani a feltöltésben. De befizetni már azt kell, amit a befizetett előlegekkel számolsz. Mert ha nem töltesz fel jön a bírság. És amit Zsuzsa is ír, aki az elvárt adó után akar fizetni, annak is fel kell tölteni és vallani.

Üdv. Kata 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

TAO feltöltés-bevallás hogyan?

HozzászólásSzerző: tepimail » szer. dec. 17, 2008 9:36 am

Szerintem is a bevalláson nem a pénzforgalmat kell elszámolni, hanem a kötelezettséget.  
tepimail
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

TAO feltöltés-bevallás hogyan?

HozzászólásSzerző: Zskovács » szer. dec. 17, 2008 9:38 am

Akkor én is pontosítok.

A dec. 20.-ra előírt előleget is le kell vonni a várható adó miatti feltöltési kötelezettség összegéből, és ezt kell bevallani, illetve megfizetni. Tehát dec.20.-án két előírás lesz TA-ból. Eredeti előleg, és a most bevallani kívánt összeg.

Szerintem Kata is pontosan arra gondolt, mint én, hogy az előírt előleg be is van fizetve, hisz az APEH azonnali incassot nyújt be rövid időn belül, illetve végrehajtást kezdeményez.

Azért köszi Mazsi, hogy egy "durva" példával ezt egyértelművé tetted.

Üdv. Zsuzsa

Zskovács
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

TAO feltöltés-bevallás hogyan?

HozzászólásSzerző: tepimail » szer. dec. 17, 2008 9:47 am

Én ilyenkor két bevallást olvasok össze.  a 0629-ből a 2008.év I-II. n.évijét, és a 0729-ből a 2008. III.-IV. n.évijét. Ez az összes kivetés,  a valós és a kivetés különbözetét vallom a 0801-en. (Az előleg kivetés jól leolvasható a folyószámláról is.)
tepimail
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

TAO feltöltés-bevallás hogyan?

HozzászólásSzerző: Kardos.Judit » szer. dec. 17, 2008 10:58 am

Sziasztok !

A 801-es kitöltési útmutatója !!!   (13.o  A társasági adóelőleg-kiegészítés összegét ezer forintra kerekítve az E blokk a) oszlopába írja be!

A társasági adóelőleg-kiegészítésre kötelezett adózónak a jelen adóbevallást akkor is be kell nyújtania, ha nem keletkezett adóelőleg kiegészítési kötelezettsége (az adóévi várható adó teljes összegét az adóév utolsó hónapjának 20. napjáig megfizette). Ekkor kérjük, hogy az a) oszlopba nullát írjon.

Kata válasza is ez volt.  Üdv: Judit

 

Kardos.Judit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

TAO feltöltés-bevallás hogyan?

HozzászólásSzerző: Kardos.Judit » szer. dec. 17, 2008 10:58 am

Sziasztok !

A 801-es kitöltési útmutatója !!!   (13.o  A társasági adóelőleg-kiegészítés összegét ezer forintra kerekítve az E blokk a) oszlopába írja be!

A társasági adóelőleg-kiegészítésre kötelezett adózónak a jelen adóbevallást akkor is be kell nyújtania, ha nem keletkezett adóelőleg kiegészítési kötelezettsége (az adóévi várható adó teljes összegét az adóév utolsó hónapjának 20. napjáig megfizette). Ekkor kérjük, hogy az a) oszlopba nullát írjon.

Kata válasza is ez volt.  

Üdv: Judit

A technika ördöge ! kétszer ment át.................

 

Kardos.Judit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

TAO feltöltés-bevallás hogyan?

HozzászólásSzerző: Zskovács » szer. dec. 17, 2008 12:25 pm

Sziasztok!!

Én készen vagyok egy bevallással, a cég egyébként negyedéves bevalló 0801 tekintetében.

Bevallani úgy vallom be, hogy az éves várható társasági összegéből levontam a 4. - dec. 20.-ára esedékes összeget, és a különbözetet írom be a bevallásba. Mivel még nem esedékes a 20.-ai előleg - csak 20.-án lesz az, így most fizetjük a meg a két leendő előírást -  a mostani feltöltést || a 4. negyedévi (2008-ra előírt) öszegeket.

A 2008-ra előírt (0629-0729 alapján) előlegeket eddig a cég, határidőre megfizette.

A nyomtatványon ugye be kell jelölni, hogy havi, negyedéves, vagy éves bevallóként nyújtja be a bevallását.

Itt akadtam meg egy kicsit, hogy most mit jelöljek meg. Negyedéves bevalló a cég, de most a 0801 csak a TA miatt nyújtandó be, ami ugye éves bevallású adó.

Szerintetek a negyedéves vagy az éves bevallást X-ejem be, X nélkül nem engedne tovább.

Az évesre gondoltam, mert a TAO-t vallom be csak, bár szerintem nincs sok jelentősége, jó így is, és úgy is. Szerintetek?

Üdv. Zsuzsa

 

Zskovács
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

TAO feltöltés-bevallás hogyan?

HozzászólásSzerző: kovalkata » szer. dec. 17, 2008 12:43 pm

Szia Zsuzsa!

Szeritnem is az éveset kell x-elni, pont azért amiért Te is mondod: a TA éves bevallású adó.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

TAO feltöltés-bevallás hogyan?

HozzászólásSzerző: mazsi5 » szer. dec. 17, 2008 12:44 pm

Sziasztok!  Nem akarok vitatkozni, s az általam felhozott példa sajnos nem durva, hanem sajnos valós..

Esélyem sincs a már előírt kötelezettség és a 10 eFt (pluszban vallandó kiegészítő bevallás) előleg kiegészítés befizetésére, mert folyamatos APEH inkasszó van, amit még ÁFÁ-ra hajtanak végre... de ez nem tartozik igazán ide.

Én az általatok kitöltési útmutatóban szereplő, kicsit szerencsétlen megfogalmazást a piros betűs kiemelésre vonatkozóan úgy értelmezem,  hogy ha (maradjunk a példámnál)   mondjuk  volt előúírt Tao. kötelezettségem 11.500 eft,  a várható saccolt lenne 15.510 eFt,  de már megfizettem 11.600 eFt-ot, 

a 10 eFt kiegészítést akkor is be kell vallanom,     vagy ha a várhatóm is mondjuk 11.500 eFt lenne  és már azokat az eredeti esedékességre megfizettem a bevallást akkor is be kell adnom, (szerintem akkor  nulla összeggel),  vagy ha az előírt tao. előlegem 11.500 eFt és azt már megfizettem, a tényleges pedig csak 2.000 eFt lenne, akkor is be kell adnom a bevallást (szerintem ekkor is nulla összeggel)

Tehát lényeges, hogy akinek nincs már befizetési kötelezettsége (megfizetés!) de olyan vállalkozás, akire vonatkozik a feltöltési kötelezettség (előző évi árbevétel 50 millió...) annak egyszerűen mindenképpen kötelező adni 0801-et társasági adóelőleg kiegészítés címén, ami alkalmasint lehet nulla összeg is.

Gyakorlatilag a várható társasági adónak (már akikre vonatkozik a feltöltés)  előleg formájában megfizetettnek kell lenni 2008.12.20-ig,  hogy annak mennyinek kellene lenni, mennyit várjon az APEH az a már felkönyvelt (0729 alapján) társasági adóelőleg és a most bevallásra kerülő összeg együttes összege.  Az, hogy az meg van-e fizetve, az már egy másik dolog: késedelmi kamat, feltöltési bírság...,   de nem bevallás elmulasztásáért járó bírság...

Szerintem a kérdező jól gondolta, hogy ha neki már volt bevallot/ előírt társasági adóelőlege 80 eFt 2008.I-IV.n.évre, de a várhatója meg 100 eFt lenne, hogy akkor a bevallásba (0801) 20 eFt-ot kell, hogy írjon.

Az hogy ő már ezt a 100 eFt-ot, vagy akármilyen részét pénzügyileg rendezte-e, nyilván ahhoz, hogy a feltöltésnek maradéktalanul eleget tegyen a már összesen 100 eFt bevallásra került  összegnek megfizetettnek is kell lenni. 

Az első válaszoló válaszát csak annyival egészítettem volna ki, hogy nem csak a 0729-est kell nézni, hiszen 2008. I-II. n.évére vonatkozó előleg kötelezettség még a  0629-es bevallás szerint ezen időszakra eső kötelezettség, a III-IV. n.évre vonatkozó kötelezettséget kell nézni a 0729-esből,  de sokkal egyszerűbb az adófolyószámlát lekérdezni és megnézni rajta a 2008.01.01-2008.12.31-ig. előírt Tao előleg kötelezettséget..   többek véleményével egyezően..

A 2-3-4. válaszok miatt szóltam hozzá a kérdéshez eredetileg.... Üdv.
mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

TAO feltöltés-bevallás hogyan?

HozzászólásSzerző: mariel881 » szer. dec. 17, 2008 12:47 pm

Sziasztok.

Azt mondta az Apeh a tájékoztatón, hogy aki csak a t a miatt nyujtja be a 801-t, annak éves időszakot kell jelölnie.

 

Üdv: Mariel

mariel881
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

ElőzőKövetkező

Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég