Adófórum

Adózási és számviteli információk

Pénztárgép és számla?

Számlázás

Pénztárgép és számla?

HozzászólásSzerző: nemethjudi » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves fórumosok?

Kérlek segítsetek az alábbi kérdéseimben:

Üzletünkben a pénztárgép mellé beszereztünk egy számlázó-készletnyilvántartó programot is. A kérdésem az lenne, hogy kötelező-e a pénztárgép használata, nem-e elég a számlázóprogram (szerintem nem elég)?

Illetve készpénzes értékesítés esetén jól járunk-e el, hogyha beütjük a pénztárgépbe, és a számla első példányát kapja a vevő, a pénztárgép által adott blokkot pedig a számla saját példányunk mögé tűzzük? Ebben az esetben csak a számlák a könyvelendők? A pénztárgép napi zárásaival nem is kell foglalkozni? (Ha tudtok, valami jogszabályhelyet, nagyon örülnék neki)

Áramszünet esetén ugye nyugtát adunk, azt utólag be kell ütni a pénztárgépbe?

MI történik akkor, ha átutalásos számla esetén a vevő az ügyvezető részére odaadja az ellenértéket, de az nem viszi az üzletbe, hanem befizeti a házipénztárba? Ebben az esetben be kell-e ütni a pénztárgépbe a kapott ellenértéket, vagy csak bevételezni a házipénztárba?

És hogy járunk el abban az esetben, hogyha az üzletünket már bezártuk, de a fennmaradó készletet még kiárulnánk. Lenne egy átutalásos vevőnk. Kell-e használni pénztárgépet (ha már nincs üzletünk), vagy pedig elég a számla?

Köszönöm válaszaitokat!

Szép napot:

J

 

 

nemethjudi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Pénztárgép és számla?

HozzászólásSzerző: biarnei » hétf. dec. 01, 2008 1:33 pm

Szia! Hát igen, ezek a kérdések engem is érintenek. A készpénzkezelési szabályzat alapján kell eljárni! Mindent, a társaság egyediségére  vonatkozó végrehajtást bele kell foglalni. Ami a boltban található kp., annak a pénztárgépben is szerepelnie kell. Amennyiben számlát állítotok ki (kp-s) a fenti eljárás helyes, ám napvégén figyelembe kell venni a ptszalag záró értékét, hiszen - gondolom - nem állítotok ki mindenről számlát. Ilyenkor arra kérem a boltosokat, hogy a pt.szalag mögé tűzzék a számlamásolatát, így nem könyvelődik kétszer. Ha az átutalásos számla értéke egyből a házipénztárba kerül, azt nem kell a pt.gépbe beütni - pénzkezelési szabályzatba írjátok le!!! Ha már nincs üzlet, a készletet úgyis átutalással értékesítenétek, így nem kell a ptgépbe beütni.

Remélem tudtam valamiben segíteni, de azért várj még, hátha van másnak is tapasztalata a fentiekkel kapcsolatban.

Üdv: Biarnei

biarnei
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Pénztárgép és számla?

HozzászólásSzerző: garbo50 » hétf. dec. 01, 2008 1:56 pm

Szia!

Alapvetően megkaptad a kérdésedre a választ,  mindezzel kapcsolatos dolgok szerepelnek a 24/1995 PM rendeletben, melyet a magyarorszag.hu oldalon a jogszabálykeresővel a mai napnak megfelelő hatályos szempontoknak megfelelően olvashatsz.

Valamikor az AEE-ben megjelent ezzel kapcsolatban egy állásfoglalásféle is, ami valahogy úgy fogalmazott, amennyiben a pénztárgép nyugta és egyszerűsített számla kibocsátására egyidejűleg alkalmas, úgy külön nyugtát kibocsátani nem kell. Az ilyen típusjóváhagyott pénztárgép adómemóriájában az egyszerűsített számla adatai éppúgy rögzítésre kerülnek, mint a nyugtáé.

Feltételezem, hogy így van egy összesítés a síma nyugtáról a pénztárgépben és van egy az egyszerűsített számlára vonatkozóan, így a két adat együttesen adja a napi pénztárgépszerinti bevételt.

Üdv.

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Pénztárgép és számla?

HozzászólásSzerző: kovalkata » hétf. dec. 01, 2008 1:59 pm

Szia!

Hopp, most látom Garbo megelőzött. Én is épp azt akartam írni, hogy az 1. válaszban benne van minden. Azt viszont még szeretném én is megerősíteni, hogy az átutalásos számlát nem kell beütni a pénztárgépbe! Ha a számlán átutalás van, azt mindenképp bevételi pt. bizonylattal kell rendezni, ha nem bankon keresztül kerül utalásra, hanem kp-ben kifizetésre.

Üdv. Kata 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Pénztárgép és számla?

HozzászólásSzerző: mifer2 » hétf. dec. 01, 2008 3:14 pm

A 2007. évi CXXVII. törvény az általános forgalmi adóról 166. § (2) bekezdése arról rendelkezik, hogy nyugta helyett az adóalany számla kibocsátásáról is gondoskodhat. Ebben az esetben mentesül a gépi kiállítású nyugta-kibocsátási kötelezettség alól. Fentiek értelmében, ha számlát állít ki az adózó a vevő kérésére, akkor nem kell azt a pénztárgépbe beütni. A készpénzforgalom hiteles igazolására ellenőrízhető nyilvántartást kell vezetni. A nap végén az egyszerűsített számlaforgalmat a pénztárgépbe beütött tételekhez hozzá kell adni ami meg kell, hogy egyezzen a befolyt készpénzzel.
A pénztárgép meghibásodása, áramszünet esetén, vagy ha a pénztárgépet az adóhatóság vizsgálat céljából bevonta, akkor kézi úton előállított nyugtát kell használni.
mifer2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:10 am

Pénztárgép és számla?

HozzászólásSzerző: pseniko » kedd dec. 02, 2008 8:52 am

"A pénztárgép meghibásodása, áramszünet esetén, vagy ha a pénztárgépet az adóhatóság vizsgálat céljából bevonta, akkor kézi úton előállított nyugtát kell használni.<!--["

Ha ilyen esetben nyugtát állítanak ki azt később a pénztárgépbe be kell ütni?

Enci

pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Pénztárgép és számla?

HozzászólásSzerző: garbo50 » kedd dec. 02, 2008 9:41 am

24/1995 PM rendelet 7§

(6) A pénztárgépbe a javítás befejezését követő első tételként a kézi nyugtaadással és a csere pénztárgéppel bizonylatolt bevételt is be kell ütni, külön megjelöléssel, vagy az erről utólag egy összegben készült gépi nyugtán történő feljegyzéssel, a bizonylat megőrzése mellett.

 

Üdv.

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég

cron