Adófórum

Adózási és számviteli információk

Készpénzes kiegyenlítés teljesítési időpontja

Számlázás

Készpénzes kiegyenlítés teljesítési időpontja

HozzászólásSzerző: validitas » szer. nov. 26, 2008 5:05 pm

Kedves Miki!

A megbízott helyében én a következőket tenném: okt.  20-án (amikor már hazaértem, és tudok is dolgozni) kiállítom a számlát a megkapott telj.igazolás alapján. Számla kelte: 10.20. teljesítés dátuma: 10.03. Ugyanis ekkor igazolta vissza, fogadta el a megrendelő a munkát. Fizetési határidő: (ez nem kötelező, de igen célszerű) amikor meg szeretné kapni a pénzét, és reálisnak látja, hogy érte is tud menni. Ezt a megrendelővel nyilván előbb megbeszéli.

Hangsúlyozom, attól, hogy a számla készpénzben lesz kiegyenlítve, a számlát nem akkor kell megírni, amikor a vevő fizet! Ez csak az "egyszerűsített" számlára igaz! Minden más esetben - még ha félév, egy múlva fizetik is ki - a számlát ki kell állítani a telj.követő 15 napon belül, vagy ha valami miatt akadályoztatva van benne (pl. külf.tartózkodás), az után, hogy megszűnt a probléma.

Áfa fizetési kötelezettség sem akkor keletkezik, ha már megírta a számlát (példádban 2009.január, ha akkor megy a pénzért), hanem az áfa-tv. szerint:

55. § (1) Az adófizetési kötelezettséget annak a ténynek a bekövetkezése keletkezteti, amellyel az adóztatandó ügylet tényállásszerűen megvalósul (a továbbiakban: teljesítés).

 
56. § A fizetendő adót - ha e törvény másként nem rendelkezik - a teljesítéskor kell megállapítani.

Önmagában az, hogy nem állított ki számlát,  nem jelenti azt, hogy az áfát nem kell bevallani és megfizetni. Csak a gyakorlat általában az, hogy ha kp. fizetésben állapodtak meg, akkor számlát csak akkor állítanak ki, ha a fizetés is megtörténik. De ez helytelen.

Üdv: Böbe 
 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Készpénzes kiegyenlítés teljesítési időpontja

HozzászólásSzerző: miki7508 » szer. nov. 26, 2008 5:53 pm

Tehát akkor összegezve, október 20-án kiállítom a számlát a következőképpen:
Kiállítás dátuma: 10.20
Teljesítés dátuma: 10.03
Fizetési határidő: 10.30 (például?)
Fizetés mójda: készpénz
és az így megírt számlát mondjuk 10.22-én benyújtja a megrendelőnek, aki ezt helyben 10.22-én ki is fizeti. Ez így akkor helyes?
miki7508
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Készpénzes kiegyenlítés teljesítési időpontja

HozzászólásSzerző: adotanacs » szer. nov. 26, 2008 7:26 pm

Szia! A kiáll.dátuma a telj.időpontja+15nap. Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Készpénzes kiegyenlítés teljesítési időpontja

HozzászólásSzerző: validitas » szer. nov. 26, 2008 10:29 pm

Igen, így helyes.
validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Készpénzes kiegyenlítés teljesítési időpontja

HozzászólásSzerző: M.Éva » csüt. nov. 27, 2008 8:23 am

Szia Miki!

Csak most jutottam géphez, ne gondold, hogy nem akartam válaszolni.

Csak most már feleleges, mert Böbe teljesen azt írta, amit én is válaszoltam volna!Úgy teljesen szabályos és a tv.-nek megfelelő!

Az, hogy a fizetési mód kp.-s, nem zárja ki, hogy a fizetési határidő előtt fizessenek, ahogy a banki utalásnál sem az adott napra kötelező a pénznek megérkeznie!Azért határidő- mert addig kell pü.-leg rendezni.A kifizető biztos aláirat egy kiadási pt. bizonylatot, vagy egy átvételi elismervényt, a vállalkozó kézzel is ráírhatja a saját pl. ra : fizetve 10.22.-én, és akkor a könyvelője tudja, mejyik napra kell a pt-ba bevételezni a pénzt.Ha használ bevételi pt. bizonylatot, vigye magával, és Ő is tud nyugtát adni.....sok féle képpen dokumentálható.De ezeket csak mellékesnek írtam-bocs, ha eddig is tudtad őket!

Üdv:Éva

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Előző

Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron