Adófórum

Adózási és számviteli információk

hamburger- és süteményárus

Egyéni vállalkozók

hamburger- és süteményárus

HozzászólásSzerző: Ancsylla1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Szép napot kívánok! Van egy egyéni vállalkozóm, aki hamburgert, melegszendvicset és süteményt szeretne árúsítani egyetlen üzletben. Milyen kritériumoknak kell eleget tennie, hogy az ÁNTSZ-nek megfeleljen? Ha abban kaphatnék segítséget, hol nézhetek ennek utána, azt nagyon megköszönöm.
Ancsylla1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

hamburger- és süteményárus

HozzászólásSzerző: hvanna » szer. nov. 26, 2008 9:39 am

 

Szia !

Én nem tudok olyan oldalt javasolni Neked ahol egyhelyen minden információt megtalálsz, de nincs kizárva hogy valaki tud ilyet.

Mivel a váll tevékenység  friss éltel( hamburger) előállitás és a sütik, ezért olyan alkalmazott kell a válallkozáshoz aki szakképzett.

Mivel élelmiszerről van szó: kell 

1.)egészségügyi kiskönyv. az alkalmazottaknak

2.) szerintem kell HACCP is 

3.) az alkalmazott dolgozókra  a foglalkozás egészségügyi vizsgálatra szerződést kell kötni egy eü.intézménnyel.

4.) az üzlet kialakitásra kell tüzvédelmi szabályzat

5.) Munkavédelmi szabályzat

6.) Pénztárgép beszerzés 

Egyenlőre ennyi.

üdv:hvanna 

                                
 

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

hamburger- és süteményárus

HozzászólásSzerző: pseniko » szer. nov. 26, 2008 9:53 am

Szia!

Konkrét tanáccsal nem tudok szolgálni. A legjobb, ha bemegy az ÁNTSZ-hez, vagy felhívja őket mert ebben ők a legilletékesebbek. A működési engedélyt pedig csak akkor kapja meg, ha megfelel az összes ÁNTSZ-es kritériumnak.

Enci

pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

hamburger- és süteményárus

HozzászólásSzerző: Ancsylla1 » szer. nov. 26, 2008 10:01 am

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, a dolgozóval kapcsolatos elvárásokkal tisztában voltam. Inkább az üzlet kialakítása a fontosabb, hiszen összeállított élelmiszerről és kész süteményről van szó, ezeket hogyan kell tárolni az eu-s szabályoknak megfelelően. Próbáltam az ÁNTSZ honlapján keresgélni, de nem jutottam előbbre, ezért gondoltam, itt is érdeklődöm, hátha van valakinek ezirányú tapasztalata.  
Ancsylla1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

hamburger- és süteményárus

HozzászólásSzerző: pseniko » szer. nov. 26, 2008 10:17 am

Próbáltam én is utánanézni az ÁNTSZ honlapon, nem sok sikerrel.  Mint könyvelő mondom, hogy lehetőleg ez legyen a vállalkozó gondja, nézzen utána ő.  Hát igen, ha ez ilyen egyszerű lenne.  Sajnos én is beleestem ilyen csapdákba, hogy majd utánanézek és ebből ilyen fél napos utánanézések lettek.      Enci
pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

hamburger- és süteményárus

HozzászólásSzerző: harira1 » pén. dec. 12, 2008 10:35 am

Az ÁNTSZ-nél lehet tanácsadást kérni (persze nem ingyen, néhány ezer forintról van szó). Itt mindent elmondanak,lehet kérdezni, illetve, ami később még fontos lehet, írásba is adják. Jobb előbb kérdezni tőlük, általában jó pontnak számít később az engedélykérelem elbírálásánál is.
harira1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 79 vendég

cron