Mivel Munkaviszonyban vagy ügyvezető, akkor eddig volt valamennyi bruttó munkabéred, de a Tb járulék alapjának a minimál 2-szeresét tekintettétek, Te fizetted a levonásos járulékokat a tényleges fizetésed alapján, a cég pedig fizetett utánnad 138 eFt alapulvételével, de elképzelhető, hogy a bruttó munkabéred és a 138.000 Ft azonos összeg volt.
A Mtv. meghatározza, hogy a munkavállaló részére mikor kötelező biztosítani és meddig a kért fizetésnélküli szabadságot. Ettől függetlenül a munkáltató egyéb címen is engedélyezheti a fizetésnélküli szabadságot, szerintem, bár ennyire nem vagyok jogász.
Tehát nálad mindenképpen a munkáltatói jogkörgyakorlónak/munkáltatónak kell, hogy engedélyezze az általad 8 hónapra kért fizetésnélküli szabadságot...
Mint írom, nem vagyok jogász, s tudom, hogy az ügyvezető bizonyos feladatokra vonatkozóan a cég munkavállalóit felhatalmazhatja, de szerintem általánosságban nem lehet az ügyvezetőségre mást felhatalmazni.. Az ügyvezetőt a taggyűlés "választja/bízza" meg, s szerintem a bizonyos meghatalmazás adás munkavállaló részére, az nem jelentheti azt, hogy az ügyvezetőségget ruházhatja másra....
A Gt-ből. /pár idézet/
(3) A korlátolt felelősségű társaság ügyvezetését egy vagy több ügyvezető látja el.
22. § (1) Vezető tisztségviselő - a közkereseti és a betéti társaság kivételével - csak természetes személy lehet. A vezető tisztségviselő a társaság belső működése körében a társasággal, illetve annak testületeivel, valamint más tisztségviselőivel kapcsolatos feladatait csak személyesen láthatja el, képviseletnek nincs helye.
28. § (1) A gazdasági társaság munkavállalóival szemben a munkáltatói jogokat - ha a társasági szerződés eltérően nem rendelkezik - a vezető tisztségviselő gyakorolja. Ha a társaságnál ügyvezető testület működik, a társasági szerződésben, a társasági szerződés ilyen rendelkezése hiányában pedig az ügyvezető testület ügyrendjében kell rendelkezni a munkáltatói jogok gyakorlásának a testület tagjai közti megosztásáról.
(2) A társasági szerződés vagy a társaság legfőbb szervének határozata a munkáltatói jogok gyakorlását több vezető tisztségviselő esetében az egyik vezető tisztségviselőre, illetve más, a gazdasági társasággal munkaviszonyban álló személyre ruházhatja át.
29. § (1) A gazdasági társaságot törvényes képviselőként a vezető tisztségviselők képviselik harmadik személyekkel szemben, valamint bíróságok és más hatóságok előtt. A vezető tisztségviselők törvényen alapuló szervezeti képviseleti jogát a társasági szerződés korlátozhatja, illetve több vezető tisztségviselő között megoszthatja. A képviseleti jog korlátozása, illetve megosztása harmadik személyekkel szemben nem hatályos.
(2) A vezető tisztségviselők az ügyek meghatározott csoportjaira nézve a gazdasági társaság munkavállalóit képviseleti joggal ruházhatják fel.
Szerintem, ha más háttérinfót nem üt a dolog, akkor egy cégnek egyébként több ügyvezetője is lehet (megjelölve, hogy kinek mi a dolga, mint vezető tisztségviselő), de az is társ.szerz.módosítással járna,-- ha meg már azzal jár, akkor a legegyszerűbb dolog, ha felmenetenek az ügyvezetőség alól, s ezzel egyidejűleg a munkaszerződésedet is felmondják (közös megegy.) , s akkor nem kell kavarni azzal a fizetésnélküli szabival, stb., az új ügyvezetőnél meg esetleg kikötitek, hogy 9 hónapos határozott időre szól a megbízatása... aztán, amikor visszajössz akkor vagy személyesen közreműködő tagként ténykedsz, vagy munkaviszonyban, ügyvezetői munkakörben,stb.. Lehet, hogy nem olvastam elég figyelmesen amit írtál, de nem olvastam, hogy lenne a cégnek más munkavállalója (munkaviszonyos dolgozója).... Ezt csak azért említem, mert nekem az egyik cégben egy román volt az ügyvezető, akinek nincs Mao-on tartós tartózkodási helye, s nem is tartózkodott itt. Lépten-nyomon olyan ügyekbe keveredett a cég (pld-ul APEH), aminél ragaszkodtak a cégbíróságon bejegyzett képviselőhöz, illetve annak aláírásához--- hamisítani senki nem akart,-- be kellett látni, hogy ez így nem oké, s az ügyvezető és társaság úgy döntött, hogy akkor egy személynek adnak különböző meghatalmazásokat, de ez sem volt jó, mert az illetőt fel kellett venni munkaviszonyba, ahhoz, hogy bizonyos esetekre meghatalmazott lehessen..aztán ügyvezetőváltoztatás lett a vége.
Az ügyvezető lehet Ptk-s megbízott pénzesen, vagy ingyenesen, illetve ellátható az ügyvezetőség a munkaviszonyra irányadó szabályok szerint. Önmagában az ügyvezetőség ellátása a társaság tagja által, nem keletkeztet személyesn közreműködő tagi (társasvállalkozói) jogviszonyt. Az ügyvezetőség/képviselet ellátása nem azonos a cégben a bevételszerző tevékenység kapcsán szükséges munkák elvégzésével...
De azt írod, hogy az ügyvéd az azt mondta, hogy a társaság másik tagja nyugodtan felhatalmazható az ügyvezetőséggel, társasági szerződés módosítás nékül??! Hát nem tudom, nekem vannak fenntartásaim.... nyilván ez nem jelent semmit, de szerintem kérdezzél meg mást is, hogy 8 hónapra az ügyvezetőség meghatalmazás alapján áttestálható-e cégbírósági bejelentés nélkül.. Azon kívül én a helyedben nem vállalnám a nevem alatt a felelősséget olyan esetleges dolgokért, amire az adott időszakban nincs rálátásod.
A válaszomat vedd "írásos" gondolkodásnak, hiszen ezt az ügyvezetőségre való meghatalmazásos dolgot a másik tulajdonosra vonatkozóan, társ.szerződés mód.nékül - leginkább hozzértő cégjogász tudná megnyugtatóan meghatározni. Üdv.