Adófórum

Adózási és számviteli információk

K díjtételek

Adatszolgáltatás

K díjtételek

HozzászólásSzerző: HIDNA » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Kérném a segítségeteket a környzetvédelmi termékdíjjal kapcsolatosan. Egyik ügyfelem bevallását kellene pótolnom 2003-tól. A Coca-cola-tól vásárolt termékeket. Ezen termékek K díjtételei érdekelnének évenkénti bontásban. Aki tud légyszi segítsen, mert elvesztem a honlapok böngészése közben.

Klári

HIDNA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

K díjtételek

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. nov. 13, 2008 7:00 pm

Szia Klári!

Továbbértékesítési céllal szerezte be a Coca-Cola termékeket? Gondolom nem ő palackozta. Akkor viszont nem értem, Te miért akarsz erre beadni környezetvédelmi termékdíj bevallást.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

K díjtételek

HozzászólásSzerző: thzs » csüt. nov. 13, 2008 7:35 pm

Szia!

K díjtétel szerencsére csak 2005-től van. Átnéztem évenként, hogy változott-e a jogszabályi előírás, de nem találtam változást. A hasznosítási arányok évente változnak, arra figyelj.

Bevágom a két érvényes jogszabályt, ebből kell - szorzással - kiszámolnod, hogy mennyi az egyes díjtétel. Ha tudod a visszagyűjtési arányt, akkor azzal is számolni kell.

Üdv.Zs. 

 

 

 

1995. évi LVI. Törvény a környezetvédelmi termékdíjról, továbbá egyes termékek környezetvédelmi termékdíjáról

II. A kereskedelmi csomagolás első továbbforgalmazó vevőjére vonatkozó termékdíjtételekTermékdíjtételek, valamint a számított termékdíjtételek meghatározása a kereskedelmi csomagolás után. (Ellenőriztem, azóta nem változott a díjtétel.)

 Termékdíjköteles kereskedelmi csomagolás

 Termékdíjtétel
2005. január 1-jétől (Ft/%/db)
 Műanyag palack 1,5 literig 0,25
 Műanyag palack 1,5 liter felett 0,45
 Üveg 1 literig 0,25
 Üveg 1 liter felett 0,45
 Társított csomagolás 1,5 literig 
 Rétegzett italcsomagolás 0,20
 Egyéb 0,50
 Társított csomagolás 1,5 liter felett 
 Rétegzett italcsomagolás 0,40
 Egyéb 0,80
 Fémdoboz 1,0 literig 0,30
 Fémdoboz 1,0 liter felett 0,60

  

T = A * K, ahol

K = k * (ht-h), ha a h ≥ ht, akkor a (ht-h) értéke 0

T = számított termékdíjtétel

A = a termékdíjköteles termék összes mennyisége (db)

k = beszerzésre vonatkozó újrahasználati termékdíjtétel (Ft/%/db)

ht = a mentesség feltételenként meghatározott beszerzésre vonatkozó újrahasználati arány mértéke %-ban

h = teljesített beszerzésre vonatkozó újrahasználati arány mértéke %-ban.   

1. számú melléklet az 53/2003. (IV. 11.) Korm. rendelethez

I. A termékdíjköteles termékekre vonatkozó mentesség feltételei és a kötelező hasznosítási és újrahasználati arány mértékei

bb) Kereskedelmi csomagolás „Ú” és „k” díjtétele esetében

bbb) A mentesség feltétele az első belföldi forgalomba hozó első továbbforgalmazó vevője számára:

Az újrahasználható csomagolásban beszerzett éves termékmennyiség (literben) kötelezett első vevője (forgalmazó) számára a teljes mentességhez szükséges aránya (ht) az összes elsődleges (fogyasztói) csomagolásban beszerzett termékmennyiséghez (literhez) képest

 Italtermékek

 2005 2006 2007 2008 2009 2010
 Bor 10% 10% 20% 25% 30% 35%
 Sör 65% 65% 67% 68% 69% 70%
 Alkoholtermék, köztes alkoholtermék 20% 20% 28% 31% 33% 35%
 Ásványvíz, kristályvíz 1% 1% 7% 7% 13% 13%
 Ivóvíz, szikvíz 10% 10% 16% 16% 22% 22%
 Szénsavas üdítőital, valamint tartósítószert tartalmazó nem szénsavas üdítőital, illetve szörp 5% 5% 11% 11% 17% 17%
 Tartósítószert nem tartalmazó nem szénsavas üdítőital, illetve szörp 0% 0% 2% 2% 3% 3%

A mentesség további feltétele a kötelezett (első vevő) által beszerzett és továbbforgalmazott újrahasználható csomagolás legalább 60%-nak visszagyűjtése

 

thzs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

K díjtételek

HozzászólásSzerző: markne » pén. nov. 14, 2008 6:03 am

Szia!

Az előző évek pótbevallásához van a honlapon egy PDF letölthető segédanyag, az tartalmazza a szükséges adatokat.

Üdv.

markne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

K díjtételek

HozzászólásSzerző: HIDNA » pén. nov. 14, 2008 7:06 am

Sziasztok!

A segédanyag rendben, ott is ez a képlet van. Egy példával segítsetek már, ha tudtok. Nem áll rendelkezésemre, csak a beszerzett mennyiség. Mentesség nincs, visszagyűjtési arányról nem tudok. A termékdíj.hu-n példaként említi, hogy a 05 l-es műanyag palack K díjtétele 2,75 ft/db. Hogy jön ez ki a fenti képletből, vagy például mennyi a 2l-es palacké?

Egyébként nem tudom mi történt, egy jó ideje nem érkezik email a fórumról a válaszokkal kapcsolatban? Van valami tippetek miért? 

Klári

HIDNA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

K díjtételek

HozzászólásSzerző: adotanacs » pén. nov. 14, 2008 7:32 am

Szia Klári! 0,5literes: 100x0,25x11%= 275Ft/100db, 2lit: 100x0,45x11% Én is nehezen értettem meg, nekem magas az egész termékdíj ügy. Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

K díjtételek

HozzászólásSzerző: thzs » pén. nov. 14, 2008 8:03 am

Szia!

Jól írja Ani, az első táblázatban meg kell keresni a csomagolás jellemzőjét - pl. fémdoboz 1 l-ig 0,3 Ft hasznosítási százalékonként, a második táblázatból az abban az évben előírt kötelező hasznosítási százalékot - pl. 2005-ben a szénsavas üdítőitalra előírt 5 %-ot -, és mivel nincs visszagyűjtés a cégnél erre az üdítőre, ennek a kettőnek a szorzata 0,3*5=1,5 Ft lesz egy doboz üdítő "K" díjtétele.

Évenként változik a haszn. százalék, erre figyelni kell, és mindig az egyes csomagolásra jellemző sort ill. italra jellemző hasznosítást kell nézni.

Üdv.Zs. 

thzs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

K díjtételek

HozzászólásSzerző: kovalkata » pén. nov. 14, 2008 8:42 am

Sziasztok!

Megdöbbenve olvasom amit írtok, de lehet hogy én értelmezek félre valamit. Ha pl. egy közért vagy kávézó továbbértékesítési céllal szerez be Coca Cola termékeket, akkor mi alapon kell neki környezetvédelmis bevallást készítenie? Hisz nem ő palackozza, én nem is értem már ezt az egészet, teljesen összekavarodtam és meg is ijedtem, hogy akkor nekik is kellene bevallás?

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

K díjtételek

HozzászólásSzerző: adotanacs » pén. nov. 14, 2008 8:50 am

Szia Kata! Sajnos ez igy van, mivel a coca-cola a gyártó, a kávézó pedig az első belföldi forgalombahozó, tehát ő a termékdíjfizető. . Itt van a m2kedvezmény. A coca cola számlájának hátoldalán részletesen le van írva. A számlájukból ki kell válogatni hogy mi az ő termékük, mivel pl. van ásványviz, aminek ők az első belföldi forgalombahozójuk, igy arra a termékdíjat ők fizetik. Üdv. Ani.
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

K díjtételek

HozzászólásSzerző: SzTimi1 » pén. nov. 14, 2008 8:51 am

Szia Kata!

Minden olyan "első forgalombahozónak" kell bevallást készítenie, aki mondjuk közvetlenül a Coca-Colatól vásárolja a fél literes palackos italt. Tehát pl. közértnek is, aki nyilván továbbértékesítés céljára veszi. A Coca-Colas számlákon szerepel is, hogy ők bizony nem fizetik meg a termékdíjat, tehát ha tőlük vásárolsz, neked kell.

Timi

SzTimi1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Következő

Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég