Adófórum

Adózási és számviteli információk

kutyaeledel könyvelése

Számvitel

kutyaeledel könyvelése

HozzászólásSzerző: magdianyus@freemail.hu » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

 Szeretném a segítségeteket kérni. Egy betéti társaságot könyvelek éppen. Ennek a társaságnak van őrző-védő kutyája, rendesen számlával igazolva. E kutya eltartásához kutyaeledelt vásárol a cég számlára. Viszont ennek könyvelését nem tudom, hogy hogyan is csináljam, hova könyveljem le. Erre szeretném a véleményeteket kikérni.  Köszönöm

magdianyus@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

kutyaeledel könyvelése

HozzászólásSzerző: Panni49 » hétf. okt. 20, 2008 4:08 am

Szia! a kutyakaja könyvelése Őrző-védő cégnél anyagköltségbe megy. T 51
                                                                                                       466           K 38   Üdv.Panni
Panni49
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

kutyaeledel könyvelése

HozzászólásSzerző: vib2 » hétf. okt. 20, 2008 5:39 am

Szia!

Ahogyan Panni is irja költségként elszámolható, a vállalkozás érdekében felmerült költség.

vib2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

kutyaeledel könyvelése

HozzászólásSzerző: magdianyus@freemail.hu » hétf. okt. 20, 2008 6:27 am

Köszönöm a válaszotokat.

 Már csak egy kérdésem lenne: ez akkor is fennáll, ha egy eredetvizsgáló cégről van szó? Ennek a cégnek is van telephelye, ahol kutya védi a területet.

magdianyus@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

kutyaeledel könyvelése

HozzászólásSzerző: gariv » hétf. okt. 20, 2008 6:54 am

Sziasztok!

Nálunk is van kutyaeledel, amit  lekönyelek,  T 51 / 466- K 381    A KFT viz-gáz -klima szereléssel foglalkozik, a cég. Telephelynek be van jelentve amit őriz a kutya, ott vannak a szerelési anyagok./Ez valóság, mert a székhelyen nem lenne hely erre./

Kérdésem az lenne, hogya kutya viszont nincs nyilvántatásban. Ezzel kellene valamit csinálni? Vagy elég , ha lenne ellenőrzés és látják az APEH-sok,  hogy ott van.

Köszi: Évi

gariv
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

kutyaeledel könyvelése

HozzászólásSzerző: magdianyus@freemail.hu » hétf. okt. 20, 2008 8:37 am

Szia Évi! Szerintem nem kötelező számlával igazolni a kutya meglétét. Elég, ha ellenőrzés során megtudjátok mutatni, hogy ott igenis ott van a kutya. Az én esetemben megvásárlásra került a kutya, azért szerepel a nyilvántartásban. Más kollégától is hallottam, hogy nem kötelező számlával igazolni az őrző kutya meglétét.
magdianyus@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

kutyaeledel könyvelése

HozzászólásSzerző: magdianyus@freemail.hu » kedd okt. 21, 2008 8:32 am

Sziasztok!

 Abban biztosak vagytok, hogy a kutyakaja után az áfa levonható? Köszönöm válaszotokat.

magdianyus@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron