Adófórum

Adózási és számviteli információk

Váll.-ban lévő szgk. - költségek

Egyéni vállalkozók

Váll.-ban lévő szgk. - költségek

HozzászólásSzerző: Kardos.Judit » pén. okt. 17, 2008 1:08 pm

Sziasztok !

Ha megfizeti a cégautó adót, akkor elszámolhatja az értékcsökkenést, és nem számolhatja el a 9Ft/km amortizációt, mert azt az écs elszámolásával elszámoltnak kell tekinteni.

 Apeh tájékoztató:

 

Az egyéni vállalkozónak [9] és a mezőgazdasági őstermelőnek [10] – az előzőeken túlmenően – lehetősége van arra is, hogy útnyilvántartás vezetése helyett havi 500 kilométernek megfelelő költséget számoljon el a személygépkocsi üzemi célú használata miatt. Ekkor azonban a fenntartási költségek kizárólag a kilométerenkénti 9 Ft normaköltség alkalmazásával számolhatók el. Ez a módszer a tehergépjárművek költségelszámolása során nem alkalmazható. Az úthasználat díja az út használatára való jogosultság időszakában a díjköteles útszakaszon megvalósult üzleti célú futásteljesítmény arányában számolható el.

 

További speciális szabály az, hogy amennyiben az egyéni vállalkozó a gépjármű után megfizeti a cégautó-adót, akkor útnyilvántartás vezetésére nem köteles, és az éves futásteljesítmény egésze hivatali célúnak minősül. Ezen túl, a cégautó-adó megfizetése esetén az egyéni vállalkozó a személygépjármű értékcsökkenési leírását az szja-törvény 11. számú mellékletének II. pontja szerint, azaz öt év alatt számolhatja el.

 

Bármelyik költségelszámolási módszer választása esetén a gépjármű tulajdonjogát igazolni kell egy esetleges adóellenőrzés során. A tulajdonjog igazolása a kötelező gépjármű felelősségbiztosítás befizetését igazoló szelvénnyel történik, amelyet az adó megállapításához való jog elévüléséig meg kell őrizni.

 

Üdv: Judit (PM Jövedelemadók főosztálya 17768/2005. - APEH Adójogi főosztály 8429606663) 

 

Kardos.Judit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Váll.-ban lévő szgk. - költségek

HozzászólásSzerző: Kardos.Judit » pén. okt. 17, 2008 1:11 pm

Szia Böbe !

Nos egy időben egyhelyen..........

Nem láttam a választ, mert egyszerre írtuk.

Üdv: Judit

Kardos.Judit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Váll.-ban lévő szgk. - költségek

HozzászólásSzerző: brachna » pén. okt. 17, 2008 1:59 pm

Kedves Judit, Böbe, Nelly , Mária!

Köszönetem és hálám a tiétek. Nagyon sokat segítettetek nekem. Mivel csak 20 pontot ajánlottam fel, szívesen felteszek még egy kérdést hogy több pontot adhassak nektek a gyors és nagyon alapos válaszokért. HÓDOLATOM NEKTEK, HÖLGYEK! Üdvözlettel Pál.

brachna
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Váll.-ban lévő szgk. - költségek

HozzászólásSzerző: Kardos.Judit » pén. okt. 17, 2008 4:30 pm

Kedves Pál !

Biztosa megbocsátanak nekem a lányok, de kijelenthetem, hogy nem a pontokért küzdöttünk. Szeretünk segíteni, és részemről a köszönet is sokat mond, és jólesik.

Szép Hétvégét: Judit

Kardos.Judit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Váll.-ban lévő szgk. - költségek

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » pén. okt. 17, 2008 5:59 pm

Kedves Pál! Osztom Judit véleményét. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Váll.-ban lévő szgk. - költségek

HozzászólásSzerző: validitas » pén. okt. 17, 2008 7:12 pm

Szia Judit!

Előfordul időnként, hogy egy rugóra jár az agyunk... :-) De így legalább tuti, hogy jó választ kapott Pál.

Üdv:Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Váll.-ban lévő szgk. - költségek

HozzászólásSzerző: validitas » pén. okt. 17, 2008 7:14 pm

Kedves Pál!

Judit, Mária szavaihoz csatlakozva számunka öröm, hogy tudtunk segíteni. Üdvözlettel: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Váll.-ban lévő szgk. - költségek

HozzászólásSzerző: brachna » szomb. okt. 18, 2008 5:57 am

Hölgyeim! Köszönöm mégegyszer a segítséget. Külön köszönet a jóindulatért. Pál
brachna
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Előző

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég

cron