Adófórum

Adózási és számviteli információk

Tehergépjármű-használat költsége

Juttatások, költségtérítések

Tehergépjármű-használat költsége

HozzászólásSzerző: picur76 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Szerintetek helyesen járok-e el, ha egy társasági adó alanynál a következőképpen számolok el gépjárműköltséget:

A kertészeti bt nem rendelkezik gépjárművel, de beltagjának, aki egyébként saját maga végzi el a munkát (alkalmazott nincs), van egy Merci Vito-ja. A tehergépjármű nincs felsorolva a 60/1992 Korm. rendeletben, így az 1/A melléklet szerinti képlet alapján számoltam fogyasztási normát. A beltag év közben folyamatosan vezet útnyilvántartást, és a megtett km, fenti fogyasztás és az APEH üzemanyagár alapján számolnám a költséget, plussz 9Ft/km. Mivel a megadott norma szerint számolnám a költséget, a beltagnál, mint magánszemélynél nem keletkezne jövedelem, neki ezt nem kellene bevallania. Áfát természetesen nem helyeznék levonásba a gázolajról. Szerintetek ez így korrekt? Válaszaitokat előre is köszönöm! Picur76

  

picur76
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Tehergépjármű-használat költsége

HozzászólásSzerző: fied » szer. jan. 17, 2007 3:49 pm

Szerintem korrekt, de a gépjárműhoöz kapcsolódóan semmilyen számlát nem számolhatsz el költségként sem!!! (nem csak az áfát nem vonod le) A költség a fenti számítás alapján keletkezik. és személyi jellegű egyéb kifizetés lesz! Kriszta
fied
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Tehergépjármű-használat költsége

HozzászólásSzerző: tepimail » szer. jan. 17, 2007 9:07 pm

Picur! Szerintem is személyi jellegű egyéb kifizetés, ezért  a Bt. beltagja a saját bevallásába be kell, hogy állítsa mint nem önálló tevékenység költségtérítése. Ezzel szemben állítja az útnyilvántartása alapján elszámolható költséget, ahogyan azt te jól leírtad, Így nullára fut a jövedelme. Erről a kifizetőnek adatot is kell szolgáltatnia. Bevallani csak akkor nem kell a magánszemélynek, ha ez a kifizetés  munkaviszonyra tekintettel történik. Én így tudom. Várom a többiek hozzászólását is, ez a kérdés engem is nagyon érint. tepimail 

tepimail
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Tehergépjármű-használat költsége

HozzászólásSzerző: picur76 » csüt. jan. 18, 2007 7:18 am

Szia Tepimail!

Jól látod a problémámat! Ugyanis feltettem egy másik kérdést is, hogy van e lehetőség beltagot munkaviszonyban foglalkoztatni egy Bt-ben, de eddig két válasz érkezett rá, az egyik szerint igen, a másik szerint pedig nem. Szóval még mindig nem tudom, mi tévő legyek...

picur76
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Tehergépjármű-használat költsége

HozzászólásSzerző: picur76 » kedd jan. 23, 2007 6:43 pm

Szia Tepimail!

Úgy látom, csak minket érint a probléma. Köszönöm, hogy szóltál az adatszolgáltatásról. Lehet, hogy csak fáradt vagyok, de szeretném, ha megerősítenél: a 06084 bevallás 03 lapján 66.sorba állítom: "nem önálló tevékenységből származó ktg.térítés, bevétel, költség egyenlő összegben?

Előre is köszi! Picur

picur76
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Tehergépjármű-használat költsége

HozzászólásSzerző: zspotorke » kedd jan. 23, 2007 8:04 pm

Szia Picur!

Amennyiben a Bt-nek 1 beltagja van és ő a munkáltatói jogkör gyakorlója is, akkor Ő nem lehet munkaviszonyban. (nem lehet saját maga munkáltatója.)

A másik kérdésedre: igen a társaság tagjának kifizetett költségtérítés nem önálló tevékenységből származó bevétel és az útnyilvántartással (menetlevéllel) alátámasztott, kormányrendeletben meghatározottak szerint számított költség pedig költség. A kettő egyenlege a jövedelem, amely lehet akár nulla is. A Te esetedben (a kérdésed szerint) nulla.

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Tehergépjármű-használat költsége

HozzászólásSzerző: tepimail » szer. jan. 24, 2007 8:44 am

Picur!

Jól gondolod én is a 66.sorba vallom úgy ahogyan te is leírod. Jövedelem nulla lesz. Közben Zsuzsa is megerősítette a választ, köszönet neki is érte.

üdv:tepimail

tepimail
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: Juttatások, költségtérítések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 6 vendég

cron