Adófórum

Adózási és számviteli információk

Nyugdíj mellett lehet dolgozni?

Egyéni vállalkozók

Nyugdíj mellett lehet dolgozni?

HozzászólásSzerző: gabor20061228 » pén. dec. 29, 2006 5:33 pm

 

Üdv mindenkinek !!

Azután érdeklőnék , hogy aki korkedvezménnyel ment nyudíjba (2006.08.01-vel 5 éves kedvezménnyel ) vállalhat-e munkát ?? Ha igen milyen feltételekkel ??  És meddig végezhet munkát a nyugdíj megtarása mellet??

 Előre is köszönöm a választ /Gábor/

gabor20061228
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Nyugdíj mellett lehet dolgozni?

HozzászólásSzerző: kriszta4 » pén. dec. 29, 2006 7:44 pm

Gábor!

Csak 2008-től  lesz változás. A korkedvezménnyel nyugdijba ment személy  éves keretösszegig vállalhat munkát anélkül, hogy a nyugdiját ne kelljen szüneteltetnie. Ez az összeg a 01.01-én érvényes minimálbér 12-zerese.

kriszta4
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Nyugdíj mellett lehet dolgozni?

HozzászólásSzerző: melegbelane » hétf. jan. 22, 2007 7:11 pm

Engedjétek meg,ha kicsit későn is: A Szociális és Családügyi Miniszter honlapján is lehetett erről olvasni!

A fentiekhez kapcsolódva: a 2008-ban megállapított nyugdíjakra vonatkozik! azért hangoztatják,hogy aki teheti /2007-ben betölti az 57 évet-hölgyek-menjen előre hozott öregségi nyugdíjba!

melegbelane
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Nyugdíj mellett lehet dolgozni?

HozzászólásSzerző: azilium » szer. jan. 24, 2007 8:21 am

Én lehet, hogy valamit nem, - meg félreértek, de sem az eredeti kérdésre, sem az én kérdésemre mai napig sem tudok %-ig elfogadható választ. (Hiba ismétlem lehet, hogy bennem van). Ebben az évben /2007-ben/ 1/nyugdíj mellett lehet-e dolgozni, mint eddig úgy, hogy ne kelljen szüneteltetni a nyugdíjat egyidejűleg.(Annyit már megértettem, hogy aki 62 évet betöltötte, arra semmi korlátozás nincs), itt következik a másik, amit nem értek még mindig,  2/ha valaki rokkantnyugdíjas és jövőre tölti csak be a 62. életévét(az év második felében) akkor az első félévben szüneteltetni kell a nyugdíját, vagy le kell csökkenteni a fizetését addig??    Válaszoljon már valaki egyértelműen. Vagyis ezek a szabályozások még 2007-ben nem lépnek életbe?Marad minden a régiben, csak a nyugdíj melletti munkabérből is nyugdíjjárulékot kell levonni? Köszönöm előre azoknak, aki rövid, közérthető és pontos választ ad!

 

 

azilium
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Nyugdíj mellett lehet dolgozni?

HozzászólásSzerző: csirip » szer. jan. 24, 2007 10:22 am

Szia. Szóval 2007 évben dolgozhat is meg nyugdijat is kaphat az illető. NEM kell választania. De felhivnám a figyelmet, hogy a nyugdíj összevonandó jövedelem lesz, tehát adósáv túllépésnél adóhiány lehet. 2008 évtől kell választani a nyugdíj és a munkabér közt, DE a munkabérnek van egy határa, ez a jan. 1.-én érvényes bér 12xese. Azaz, ha a munkabére minimálbér, akkor nem kell választania, ha ennél több, na akkor kell elgondolkodni, hogy mit akar. A nyugdíjjárulék (8,5%) levonása nem kötelező, csak ápr. 1-től, addig ha kéri a nyugdíjas vonhatod tőle, cserébe állítólag valamivel több nyugdíjat kap, mert átszámítják a nyugdíját emiatt. Remélem érthető volt.....Anikó
csirip
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Nyugdíj mellett lehet dolgozni?

HozzászólásSzerző: azilium » szer. jan. 24, 2007 10:34 am

Szia, Anikó!  Köszönöm a választ, mert ez igazán érthető!Rokkantnyugdíjasra  is mindenben ugyanez vonatkozik??. Mert valahol azt olvastam, hogy nem kell a minimálbért venni alapul ezesetben, tehát a 62 év feletti és a rokkantnyugdíjas dolgozhat korlátok nélkül, azonban a rokk. csak a meghatározott mennyiséget /ha jól tudom/ fele időben, ill. , vagy nem kereshet csak kevesebbet, mint amennyit kaphatna ugyanolyan beosztásában, mint mielőtt a megrokkanás érte. (lehet, hogy magyartalan a fogalmazás?Biztos... )  Köszönöm a választ! azilium

azilium
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Előző

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 97 vendég

cron