Adófórum

Adózási és számviteli információk

Egyszeres könyvelés

Egyéni vállalkozók

Egyszeres könyvelés

HozzászólásSzerző: megyesicu » vas. jan. 14, 2007 8:54 pm

Szia Andrea!

Ez az első egyszeres könyvelésem, lehet, hogy néha rosszul fogalmazok, bocsi :)

Tehát betett 500-at, így év végén 469-el több a bevétele, mint a kiadása, viszont a tőkebetétet nem tudta még kivenni, akkor tulajdonképpen veszteséges. A tőkebetétre van valami, hogy nem lehet kivenni, ha lenullázódna azzal az eredmény, vagy rosszul gondolom? Icu

megyesicu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Egyszeres könyvelés

HozzászólásSzerző: zspotorke » vas. jan. 14, 2007 9:29 pm

Szia Icu!

A kölcsönpénz nem adóköteles bevétel azt a be nem számító bevételbe kellett könyvelni és ha lesz rá fedezet a be nem számító kiadásban veszed ki a pénzszámlákkal szemben. Tehát nem befolyásolja a tárgyév eredményét. Az egyenlő árbevétel (számlázott és befolyt!!!) minusz költségek (pénzügyileg rendezett!!!) Igy mi a vége?

P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Egyszeres könyvelés

HozzászólásSzerző: megyesicu » hétf. jan. 15, 2007 7:04 am

Szia Zsuzsa!

Akkor mínuszos, én az összes bevételből vontam ki a kiadásokat. Köszi a türelmeteket!

Icu

megyesicu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Egyszeres könyvelés

HozzászólásSzerző: aranyfrézia » szomb. jan. 20, 2007 5:31 pm

Szia Icu!

Sajnos egyre több az igazi veszteséges.

Amit induláskor és később készpénzt a vállalkozó betesz a vállalkozásba, hogy a számláit fizetni tudja az egyéb nem adóköteles bevételként kell kezelni, tehát nem növeli az adóalapot! De nyilvántartást vezess róla, mert az kérheti az APEH és Neked is könnyebb egy papírról később a betett összegeket kivenni, természetesen a kivét nem lesz költség.

Adóalapot a készpénzes kimenő számla képez, iiletve a bankszámlán megjelent összeg a jóváírás napjával, amelyról átutalásos számlát állított a vállalkozó ki.

Andrea

 

aranyfrézia
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Egyszeres könyvelés

HozzászólásSzerző: megyesicu » kedd jan. 23, 2007 1:57 pm

Sziasztok!

Ha vállalkozó saját lakossági folyószámlájára utaltatja a számlájának az ellentértékét, arra a napra könyvelem be a ptkv-ben, amikor befolyt a pénz. A kérdésem, hogy hová? Pénztárba? Mivel nincs vállalkozói bszla, nem tudom vezetni annak az egyenlegét sem. Hogyan szoktátok ezt megoldani?

köszi

megyesicu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Egyszeres könyvelés

HozzászólásSzerző: szedlacsek » kedd jan. 23, 2007 2:03 pm

Pénztárba bevételezni. Oszt annyi. A bankszámla egyenlegével meg ne foglalkozz. Csak pénztáregyeblege van.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Egyszeres könyvelés

HozzászólásSzerző: aranyfrézia » kedd jan. 23, 2007 4:02 pm

Szióka!

 

Én biztos, ami biztos excel táblát vezetek.

De a pénztárkönyv is teljesen jó. Azzal a nappal, amikor jóváírták a számláján.

Andrea 

aranyfrézia
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Egyszeres könyvelés

HozzászólásSzerző: KekSzalma » csüt. jan. 25, 2007 12:07 am

kedves megyesicu !

hasonló cipőben járok, mint Te. szerettem volna veled felvenni a kapcsolatot ímélben, de nem vagyok járatos ezen a fórumon. jó lenne veled megbeszélni a tapasztalataidat.

tanácstalan vagyok az első lépések megtételében. eddig én is csak kettősben könyveltem.

kérlek segíts, várom válaszod!

KekSzalma
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Egyszeres könyvelés

HozzászólásSzerző: zspotorke » csüt. jan. 25, 2007 12:24 am

Sziasztok!

Ha az egyéni vállalkozó nem kötelezett bankszámlanyitásra, akkor a számlájának ellenértéke befolyhat akár a lakossági folyószámlájára is. Én úgy szoktam könyvelni -programmal könyvelek, amely képes a pénztárt is vezetni- hogy azon a napon amikor a bankszámlán megjelenik az árbevétel, bevételezem a pénztárba és az adóalapba beszámító bevételekbe. Ha nincs progi akkor exel tábla vagy bármilyen analitika is jó sztem. Úgy gondolom, hogy igazolni kell, hogy miért pont az a nap a bevétel napja, mellé teszem a bankkivonatot is, mintegy igazlásul.

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Egyszeres könyvelés

HozzászólásSzerző: KekSzalma » csüt. jan. 25, 2007 12:51 am

tanácsot szeretnék kérni:

mit javasoltok a neten lévő ingyenes egyszeres könyvelői programok közül melyiket érdemes választani?
a jövőben, természetesen megvásárolt softverrel szeretnék könyvelni.
amiket írtatok fent, azokat néztem. tanácstalan vagyok a megvásárolható program választásában is, ezért most megfelelne gyors segélyként egy ingyenes program is.

lenne még egy "butuska" kérdésem. amennyiben az egyszeres könyveléssel nyilvántartott egyéni vállalkozó nem ÁFA-körös, akkor a könyvelésében ez miképp fog látszani? mit kell csinálni ilyenkor?

zspotorke köszönöm a tanácsod a bankkönyveléssel kapcsolatosan.

KekSzalma
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 67 vendég