Adófórum

Adózási és számviteli információk

Családi napközinél norm miatt kell e arányosítani?

ÁFA

Családi napközinél norm miatt kell e arányosítani?

HozzászólásSzerző: fied » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Adott egy családi napközi for profit kft üzemeltetésében, mely állami normativát kap egy alapitványon keresztül. A normativán felüli téritési díjat áfásan számlázza. A kérdés a következő: Az igy kapott normativa képez-e áfa alapot, vagy az igy kapott normatíva miatt kell -e arányosítanom a levonható áfát? Segítségeteket előre is köszönöm Kriszta

fied
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Családi napközinél norm miatt kell e arányosítani?

HozzászólásSzerző: esemesopis » kedd okt. 07, 2008 7:01 pm

Szia !

A kapott normatíva mentes az áfa alól. A normatíva feletti rész miatt kell arányosítanod a levonható áfát. De azt hiszem nyilatkoznod lehet  (Apeh) és akkor az egész összeged lehet áfás és akkor nem kell az arányosítással bajlódnod.

Remélem nagyjából érthető voltam, ha nem akkor kérdezz még.

Üdv: Emese

esemesopis
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Családi napközinél norm miatt kell e arányosítani?

HozzászólásSzerző: fied » szer. okt. 08, 2008 3:00 pm

Szia! Ne hari de nem... For profit a kft, tehát a téritési dij áfás és a teljes áfát levontuk eddig, mivel kvázi alapitványtól kaptam ugy gondoltam hogy ez az áfába nem játszik bele. Ezek szerint mégis? Kriszta
fied
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Családi napközinél norm miatt kell e arányosítani?

HozzászólásSzerző: esemesopis » szer. okt. 08, 2008 5:56 pm

Szia!

Bocs kicsit kapkodva olvastam el a kérdést és a for-profit helyett non-profitot értelmeztem. Így kicsit más a leányzó fekvése. Ide bemásoltam az arányosításról egy előadásrészletet.

Arányosítás részben magáncélú használat esetén a természetes mértékegység alapján (kg, óra, stb.), ha ez nem lehetséges, akkor megállapodás az adóhatósággal. Árat nem befolyásoló államháztartási támogatás esetén: - levonási jog a nem támogatott arányára. Az adólevonás­ra jogosító és nem jogosító tevékenység esetén a megosztást külön kell végezni. Ha az elkülönítés nem lehetséges, akkor az általános szabályt kell alkalmazni. Az adóalapot nem képező államháztartási támogatásokat az arányosításnál adólevonásra nem jogosító tevékenységként kell figyelembe venni.3    A számlálót növelik: adóalapot nem képező, államháztartásinak nem minősülő támogatások, pénzügyi szolgáltatás, ha 3 országnak végzik, vagy exporthoz kapcsolódik.

4           A nevezőt növelik: a adóalapot nem képező, államháztartásinak nem minősülő támogatások + az adólevonásra nem jogosító tevékenységhez kapcsolódó adóalapot nem képező államháztartásinak nem minősülő támogatások, közigazgatási díjak, bírósági illetékek, adók, egyéb illetékek. Tárgyi eszköz értékesítés, ha nem eseti jellegű (árbevétel 10%-a felett).

Üdv: Emese

esemesopis
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Családi napközinél norm miatt kell e arányosítani?

HozzászólásSzerző: fied » szer. okt. 08, 2008 6:54 pm

Köszi szépen, ezért is irtam hogy for profit, (van non profit ovim ugyhogy azzal a vetülettel tisztában vagyok :)) ) Ami zavar hogy a támogatás ugyan állami, de közte van az alapitvány, tehát mire hozzám elér, szimpla alapitványi támogatás, csakén tudom hogy a normativa van mögötte. Kriszta
fied
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég