Adófórum

Adózási és számviteli információk

Vállalkozói járulék bevallása

Egyéni vállalkozók

Vállalkozói járulék bevallása

HozzászólásSzerző: szedlacsek » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Egyéni vállalkozó a vállalkozói járulékát melyik nyomtatványon vallja be?
Előre is kösz a segítséget. 

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Vállalkozói járulék bevallása

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » kedd jan. 23, 2007 10:58 am

Szia! Az egyéni vállalkozó a 06584-as beallás 02-02-es tábla 34-es sorába az alapot, 35-ös rorba  a járulékot vallja.
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Vállalkozói járulék bevallása

HozzászólásSzerző: szedlacsek » kedd jan. 23, 2007 11:03 am

Köszi... már teljesen bele vagyok kavarodva a mindenféle nyomtatványba....Fel kellene lógatni, aki így összekutyult mindent....Miért nem lehet egy adózó mindenféle dolgát egyetlen bevallásgarnitúrában elintézni?
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Vállalkozói járulék bevallása

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » kedd jan. 23, 2007 11:05 am

Még annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy azok a vállakozók, akik szeptembertől a 125000 Ft után fizetik a járulékokat, a vállalkozói járulékot, csak a minimálbér után kell bevallani. Hozzáteszem a tv. szerint nem így van, de megkérdeztem az APEH-t is ,azt a választ kaptam,hogy valóban csak a minimálbér után kell megfizetni, bevallani. Megkérdeztem hol van ez leírva, válasz belső utasítás.  Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Vállalkozói járulék bevallása

HozzászólásSzerző: szedlacsek » kedd jan. 23, 2007 11:09 am

Ez vicc.

Egy belső utasítás nem írhatja felül a törvényt. És ha majd 3 év múlva valaki olyan fogja ellenőrizni, aki ma még az iskolapadban ül és mire az APEH-hoz kerül revizornak, már mindenki el fogja ezt felejteni? Neki nem hivatkozhatsz arra, hogy ezt mondták... 

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Vállalkozói járulék bevallása

HozzászólásSzerző: kohnmari » kedd jan. 23, 2007 11:18 am

Sziasztok!

Én is megkérdeztem az APEH-ot, mert van olyan társas vállalkozóm, aki megfizeti a 125.000 Ft után a járulékokat és csak a minimálbért veszi ki. Nekem azt mondták, hogy ebben az esetben a vállalkozói járulék alapja is a 125.000 Ft. Lehet, hogy a különböző megyékben nem egyforma az állásfoglalás?

Üdv. kohnmari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Vállalkozói járulék bevallása

HozzászólásSzerző: szedlacsek » kedd jan. 23, 2007 11:21 am

Röhej....
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Vállalkozói járulék bevallása

HozzászólásSzerző: szedlacsek » kedd jan. 23, 2007 11:24 am

off

Benneteket is állandóan ledobál az eBev?

on 

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Vállalkozói járulék bevallása

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » kedd jan. 23, 2007 11:28 am

Az, hogy körüljártam a dolgot nem vicc, de én is azt kérdeztem mivel tudnám késöbb bizonyítani, erre nem tudott mit mondani, valószínűnek tartom, hogy megyénként ismét nem egységesekek az állásfoglalások, mint már sok esetben. Csupán érdekességként dobtam fel, hátha más megyében is előfordul. Szerintem mi akkor tudjuk csak megvédeni magunkat,ha tv. alapján járunk el. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Vállalkozói járulék bevallása

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » kedd jan. 23, 2007 11:29 am

A vállalkozói járulékot a Foglalkoztatási törvény írja elő és a 46/B. paragrafus 1-3. bekezdései miatt kell a minimálbér (és nem annak kétszerese!!!) szerint figyelembe venni. (1)Az egyéni és a társas vállalkozó az egészségbiztosítási járulék alapját képező jövedelem után 4 %-os mértékű vállalkozói járulékot fizet. (2) Az egyéni vállalkozó a vállalkozói járulékot az (1) bekezdésben meghatározott járulékalap figyelembevételével ... fizeti meg... úgy hogy a járulékalap éves szinten ... elérje legalább a minimálbér naptári évre számított összegét... (3) --- lényege ugyanaz, mint fent --- társas vállalkozókra vonatkoztatva.
aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Következő

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég

cron