Adófórum

Adózási és számviteli információk

Nagybani piacon 24-08-ig dolgoznak

Tb, munkaügy, bérterhek

Nagybani piacon 24-08-ig dolgoznak

HozzászólásSzerző: Nikolinka » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Ev. nagybani piacon árul éjszaka-reggelig. A dolgozók munkaideje 24-08-ig van Ez a rendes munkaidejük. Szerintetek kell-e éjszakai pótlékot is felszámolni az alapbérre vagy valamilyen órakeretet  kell meghatározni ?

                    Köszi a válaszokat.    Nikolinka

Nikolinka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Nagybani piacon 24-08-ig dolgoznak

HozzászólásSzerző: M.Éva » hétf. okt. 06, 2008 11:09 am

Szerintem nem kell, mert ez nem több műszakos munkarend, mivel minden nap ekkor dolgoznak!

Üdv:Éva

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Nagybani piacon 24-08-ig dolgoznak

HozzászólásSzerző: kedd » hétf. okt. 06, 2008 11:56 am

Szerintem pedig kell. Ha nem ad százalékos pótlékot, akkor havi fix pótlékot adjon, amit, ha a munkaügyi ellenőr visszaoszt a ledolgozott napok száma szorozva (24-06-ig)  hat órával a megkapott óraszám szorozva a mindenkori éjszakai pótlékkal és ha ez kiadja a fix pótlékot akkor nem büntetnek meg. Én sajnos jártam így, és 500 Ft-al kevesebb volt a fix pótlék mint amit az ellenőr kimászolt úgy ahogy fent leírtam, hát jól megbüntetetett mert nem egy emberről szólt a történet. Várd meg a többieket is, de én tanácsolom fizessetetk

Üdv. kedd 

kedd
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Nagybani piacon 24-08-ig dolgoznak

HozzászólásSzerző: katonaa@ks.hu » hétf. okt. 06, 2008 12:09 pm

Szia! 

A jelenlegi szabályok szerint éjszakai munka a 22.00 órától 06.00 óráig terjedő időszakban végzett, bármely munkavégzés. [Mt. 121. §] Éjszakai munkavégzés esetén a munkavállaló számára 15%-os bérpótlék jár [146. § (1) bekezdés]. Az éjszakai műszak teljesítéséért több műszakos munkaidő-beosztásban 30%-os bérpótlék, a folytonos munkarendben 40%-os bérpótlék jár [146. § (3) bekezdés]. A hatályos szabályok nem definiálják a több műszakos és a folytonos munkarend fogalmát, ami jogértelmezési bizonytalanságot okoz. E körülményből fakad, hogy műszakpótlékot akkor is meg kell fizetni, ha a munkavállaló éjszakai munkavégzésének időtartama nem minősül egy egész műszaknak (pl. egy órás időtartam esik csupán az éjszakai munkának minősülő időszakba).
Mivel a bérpótléknak az a funkciója, hogy a munkavállaló életritmusának állandó változásával járó hátrányokat kompenzálja, a módosítás az éjszakai munkavégzés és az éjszakai műszak fogalmát úgy határozza meg, hogy a bérpótlék fizetésére csak akkor kerüljön sor, ha a munkavállaló két órát meghaladó mértékben végez éjszakai munkát, illetve teljesít éjszakai műszakot.
Kiemelést érdemel, hogy azokat a munkavállalókat, akik egy teljes műszakot, egy teljes munkanapot teljesítenek éjszaka, a szabály nem érinti. Ezek a munkavállalók továbbra is változatlanul megkapják az éjszakai munkavégzésért és az éjszakai műszak teljesítésért járó bérpótlékot. A módosítás csak azokat a munkavállalókat érinti, akinek a rövid tartamú éjszakai munkavégzés eddig sem változtatta meg az életritmusát.

katonaa@ks.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Nagybani piacon 24-08-ig dolgoznak

HozzászólásSzerző: M.Éva » hétf. okt. 06, 2008 1:02 pm

Mt.117.1. h) éjszakai munkát végző munkavállaló: az a munkavállaló, akiha) a munkarendje szerint rendszeresen éjszakai műszakban, vagyhb) az éves munkaidejének legalább egynegyedében

éjszakai munkát végez;

 

katonaa írja:   146. § (1) Éjszakai munkavégzés esetén [117. § (1) bekezdés d) pont] a munkavállalót tizenöt százalékos bérpótlék is megilleti.

 

A kérdésben szereplő dolgozók a h. pontnak felelnek meg! A 146 §.(1) pedig kiemeli a d. pontba tartozókat, tehát a többiekre nem vonatkozik.

Aki állandó éjszakára vállal munkát, annak az alapbére tükrözi a "kényelmetlenséget".Vannak munkakörök, amit nem lehet nappal csinálni.

Éva

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég