Adófórum

Adózási és számviteli információk

Szükséges-e képesítés a 900102 TEAOR-hoz?

Számlázás

Szükséges-e képesítés a 900102 TEAOR-hoz?

HozzászólásSzerző: Nuno1 » pén. szept. 26, 2008 5:42 am

Köszönöm garbo50!

 

Azt azért szeretném tisztázni, hogy nem haknizenész vagyok, tehát étterem egyéb ilyen hely kilőve. Igényes rock, funky zenét játszunk, tehát leginkább egyetemi bulik, rock kocsmák, szabadtéri fesztiválok jönnek szóba a fellépések esetében. Kötve hiszem, hogy a műfaj művelői közül többen rendelkeznének ilyen OSZK szakvizsgával - gondolok itt az amatőr zenészekre -, mégis megoldják a számlázást valamilyen formában. Szóval ha én felveszem ezt a tevékenységet és néha esetleg még számlázok is, de leginkább a zenei eszközeimet költségének leírását oldom meg ezáltal, beémköthet az APEH, és ha igen akkor meg tudom e az igazamat védeni? Gyakorlatilag végezhetek olyan tevékenséget aminek nagyobb a költsége mint amennyi bevételem származik belőle, nem? Ez az én dolgom és ha erre áldozok az egyéb bevételeimből az az én problémám. Szóval végülis felvehetem a tevékenységet vagy nem ez lenne a végső kérdésem!?

 

Köszönöm

Nuno1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Szükséges-e képesítés a 900102 TEAOR-hoz?

HozzászólásSzerző: garbo50 » pén. szept. 26, 2008 6:18 am

Szia!

Az előző válaszom  Károlyi Pálnak szólt, elnézést, hogy nem utaltam rá.

Ahogy írtam az én véleményem egyezik a tiéddel, tehát ehhez szerintem sem kell a szakvizsga,  az ajánlott oldalon (profitálhatsz.hu) is az a megjegyzés, hogy ehhez külön engedély nem szükséges.

Nos amennyiben számlás fellépésed is lesz, a tevékenységi körödben is szerepel (08T201T- B lap 7 rovat  változásbejelentés- uj TEÁOR) így a költségeid közt el lehet számolni az eszközöket is, persze az érték határozza meg az elszámolási módot, nagyértékű  több év alatt ( értékcsökkenéssel) számolható el.

Tehát végső következtetés a végső kérdésedhezMosoly- felveheted a tevékenységet és mint bevételszerző tevékenység ezzel szemben költségként elszámolható az eszközök értéke, ami ezt a tevékenységet szolgálja.

Üdv.

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Szükséges-e képesítés a 900102 TEAOR-hoz?

HozzászólásSzerző: KárolyPál » szer. okt. 01, 2008 4:50 pm

Kedves garbo 50 !

Nagyonszépen köszönöm a tájékoztatódat,jó és hasznos volt, sokat segitettél az elindúláshoz.

Egyébként nekem ez az egész téma nagyon zavaros.

A bejelentés, az élőzenére más a tarifa, iit mire kell gondolni,odafigyelni? Belépőjegyek, van e az árban fogyasztási hányad ez milyen problémát,vagy gondot okozhat?

Ezekből is látható,hogy az egészet nem értem.

Üdv. és mégegyszer köszönöm az eddigi segitséget.

KárolyPál
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Szükséges-e képesítés a 900102 TEAOR-hoz?

HozzászólásSzerző: garbo50 » szer. okt. 01, 2008 5:19 pm

Szia!

Először is a vendéglátóhely besorolásánál erre gondoltam, itt megtalálható a nyomtatvány is és ez a cím ahova küldeni kell:

Magyar Kereskedelmi Engedélyezési Hivatal

1024 Budapest Margit krt 85. 1537 Pf.345

Kereskedelmi és Piacfelügyeleti Hatóság

http://mkeh.gov.hu/kereskedelmi/nemzeti/nyilvantartasba_vetel/szallash_vendeglato

Gondolom valamilyen gépzene ( rádió, tv ..stb) van az üzletben, erre szerzői jogdíjat fizet az étterem, ezek a tarifák a szerzői jogdíjról szóló tv.-ben felvannak sorolva. Nos az ő általuk kiállított számlán van egy cím (Artisjus) ahova azt is be kell jelenteni hogy néha belépőjegyes élőzene szolgáltatás is lesz , erre plusz jogdíjat kell fizetni.

Ezenkívül van a rendőrségi... nyilatkozat, amit a fent említett rendelet ír elő.(Ilyet megpróbálok keresni a gépemen, majd utólag beillesztem)

A belépőjegy és szolgáltatás tartalom az elszámolás (bevétel) miatt érdekes.

Remélem segítettem. Üdv.

NYILATKOZAT

Üzemeltető neve:.............................................................

Üzlet címe:........................................................................

Üzlet neve:..........................................................................

Üzlet nyitva tartása:

hétfő                            kedd                           szerda           

csütörtök                 péntek                           szombat

                                                                         vasárnap

 

Ezúton nyilatkozom arról, hogy a fent megjelölt üzletben/vendéglátó egységben az alábbi szolgáltatást nyújtom:

műsoros előadás konkrét megnevezése:..........................................................

zene:..............................................................................................................

tánc:..............................................................................................................

szórakoztató játék (teke, biliárd, kártyajáték, játékautomata):.........................

szórakoztató játékautomata, pénznyerő automata:..........................................

Időpont megjelölés:

Jelen nyilatkozat igazolásul szolgál arra vonatkozóan, hogy az üzemeltető eleget tett az üzletek működéséről és a belkereskedelmi tevékenység folytatásának feltételeiről szóló 133/2007. (VI. 13.) Korm. rendelet 16.§ (2) bekezdésében foglaltak szerint előírt bejelentési kötelezettségének.

Felhívom a figyelmét az említett jogszabály 16.§ (2) bekezdésére, amely szerint

-az említett szolgáltatások nyújtását a kereskedőnek be kell jelentenie a jegyzőnek és a területileg illetékes rendőrhatóságnak,

-az üzletben a vendégeket tájékoztatni kell arról, hogy "Kártyajátékban és pénznyerő automata használatában 18 éven, játékautomata használatában 16 éven, egyéb szórakoztató játékban 14 éven felüli személy vehet részt."

(a zajvédelem helyi szabályozásáról szóló rendeletben lévő meghatározás )

 

.

......, 200........................

 

                                                                           ............................................

                                                                              üzemeltető cég/vállalkozó

                                                                                                  aláírása

Nem a legtökéletesebb, de talán módosítva, helyi rendeleteket(zajra vonatkozó pl) is figyelembevéve tudod használni

Már kétszer próbáltam módosítani, de mindig átalakul(pedig nem is barbapapa)

 

 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Szükséges-e képesítés a 900102 TEAOR-hoz?

HozzászólásSzerző: KárolyPál » pén. okt. 03, 2008 5:30 pm

Kedves garbo 50!

 Köszönöm a mindenre kiterjedő tájékoztatódat, bízom benne,hogy ezeket át tanulmányozva megfogjuk oldani az elképzeléseinket.

Még egyszer köszönöm.

Üdv. Pál


KárolyPál
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Előző

Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég