Adófórum

Adózási és számviteli információk

Telephelyengedély??

Ellenőrzés

Telephelyengedély??

HozzászólásSzerző: micoka » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy van egy bútorkészítéssel foglalkozó Kft. A székhely a házánál van, ahol van neki egy műhelye. Nagy asztalosipari gépei nincsenek, beszerzi az anyagokat (munkalap, már leszabott bútorlap, csavarok stb), és a műhelyében elemekre összeszereli a bútorokat, majd a helyszínen felszereli (pl. konyhabútor), mindezt kalapács, csavarbehajtó segítségével. Alkalmazott nincs, maga csinál mindent. Valahol azt olvastam, hogy bútorkészítéssel foglalkozónak is kell telephelyengedély. Beszéltünk az Önkormányzattal, és azt mondták, hogy nyugodtan dolgozzon, nem kell hozzá az engedélyük (bár biztos azért így nem teljesen szabályos).

Viszont a kérdésem az, hogy az Apeh ellenőrizheti, hogy van e engedélye, vagy sem? Az Apeh ez miatt bírságolhat?

Üdv: Melinda

micoka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Telephelyengedély??

HozzászólásSzerző: garbo50 » kedd szept. 30, 2008 8:44 am

Szia Melinda!

A TEÁOR szám alapján meg tudod nézni ezen a lapon, hogy kell e telep engedély, vagy sem. A 4332-es számhoz külön engedély nem szükséges.

http://profitalhatsz.mkik.hu/index.php?p=adattar_hatosagi

Üdv.

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Telephelyengedély??

HozzászólásSzerző: micoka » kedd szept. 30, 2008 9:39 am

Szia Jutka!

Köszönöm, megnéztem. Ezek szerint szükség lenne rá. De amúgy ezt az Apeh ellenőrizheti, számonkérheti?

Üdv. Melinda

micoka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Telephelyengedély??

HozzászólásSzerző: garbo50 » kedd szept. 30, 2008 10:23 am

Szia Melinda!

Szerény véleményem szerint nem, mivel ez a közigazgatási hatáskör, de jobb ha tanulmányozod a honlapon feltüntetett jogszabályt (83/1999) lehet ebben van erre utalás. Azért jelöltem meg az előző TEÁOR számot mert nálam ilyen asztalos van, az önkormányzat javasolta neki ezt a számot, ehhez nem kellett telepengedély.  Szomszéd- vita dologból adódhat pl egy ilyen építésügyi- közigazgatási perpatvar, akkor ki tudja ki ellenőríz mit. Az APEH a tevékenységi körnek megfelelő tevékenységet nézheti, de az engedély meglétét nem gondolom. Ellenőrizhet ugye aki az engedélyt kiadja, más alapesetben is.

Lehet másnak még lesz ezzel kapcsolatban megnyílvánulása.

Üdv.Jutka

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Telephelyengedély??

HozzászólásSzerző: micoka » kedd szept. 30, 2008 10:54 am

Szia Jutka!

Köszönöm a segítségedet, a korm. rendeletet már elmentettem, majd elolvasom. Amúgy én is így gondolom, ahogy Te is írtad. Sajnos az általad megadott TEÁOR szám az épületasztalosokra vonatkozik, és nálam bútorasztalos van, akinek viszont kell egy hely, ahol összeszerel.

Várom még azért, hogy valakinek volt e ilyen ügye, vagy van e hozzászólás.

Mégegyszer is köszönöm.

Üdv: Melinda

micoka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Telephelyengedély??

HozzászólásSzerző: garbo50 » kedd szept. 30, 2008 11:36 am

4332.

Ebbe a szakágazatba tartozik:
- a fából vagy egyéb anyagból készült nyílászáró (pl. ajtó, ablak, ajtó- és ablaktok stb., automata és forgóajtó kivételével)
- beépített bútor, konyha, lépcső, üzleti berendezés, a laboratóriumi berendezés bútorainak felszerelése és hasonlók beszerelése
- a belsőtéri befejező munkák, például lambériázás a mennyezeten és falon stb.


 Tehát ő is bútort szerel túlnyomórészt össze, a kezdet kezdetén neki is más volt a száma, de nem akart horibilis összeget befektetni az engedélyre.

Az önkormányzatnál igen segítőkészek voltak, legalábbis akkor még, ők keresték neki ennek a számnak az elődjét,  ez már az átfordított. ( Műhelye is van otthon a lakása a székhely, telephelye)  Gondolj bele, hogy az ablakot sem a helyszínen készíti, hanem a mühelyében, hogyan lehetne másképp kivitelezni. Ülne a kőmüvesek között és közbe farigcsálna?hihi

Üdv.

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Telephelyengedély??

HozzászólásSzerző: micoka » kedd szept. 30, 2008 11:51 am

Szia Jutka!

Aranyos vagy! Elképzeltem, ahogy a férjem (ő az asztalos) farigcsál a kőművesek között. :))))

És hol találom leírva, hogy ezek a dolgok bele tartoznak?

És még olyan gondom van, ha mégsincs külön  engedélyezett telephelye, csak a háza, ahol van műhely, akkor az anyagbeszerzésekhez használt saját gépjármű után elszámolható kiküldetés? Mert az igazság szerint ebbe próbáltam kapaszkodni, hogy ha van engedélyeztetett telephelye, akkor nem tudnak talán annyira belekötni, hogy magánhasználat a hazafelé út az üzletből (ahol az anyagokat beszerezte), mivel a műhelyéhez viszi az anyagot.

És nem tudod, hogy kb. mennyibe kerül az, hogy módosítsa a teáorkódját? Gondolom itt újra el kell küldeni a cégbíróságra a módosítást. Nekünk ezzel az elektronikus úton történő cégbejegyzés volt, 15.000,- Ft-os díjjal. Ebben az esetben nem kell a magasabb összegű díjat kifizetni?

Üdv: Melinda

Köszi az eddigi segítséget is!

micoka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Telephelyengedély??

HozzászólásSzerző: adotanacs » kedd szept. 30, 2008 12:13 pm

Szia Melinda! Nekem is van asztalos vállalkozóm, kellene telephely engedély hozzá, ha nem azt válassza hogy a helyszinen végez minden munkát. Szegény neki is futott a telephelyengedély megszerzésének, de aztán letett róla, mivel annak ellenére hogy a helysége megvolt, milliós nagyságrendü lett volna a követelmények teljesítése. elszívó berendezés stb beszerzése/ Végül maradt a helyszinen készített ajtó, ablaknál. :)) Szerintem ha a székhelye a lakásán van, miért ne parkolna az autójával otthon. Erről már volt korábban is szó. Azonkivül még raktár is lehet a székhelyen nem csak telephely. Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Telephelyengedély??

HozzászólásSzerző: micoka » kedd szept. 30, 2008 12:29 pm

Szia Ani!

Az igazság az, hogy még nem néztem utána, hogy egy asztalosnak az engedélyhez mire van szüksége. Ez az elszívó berendezés, ez elgondolkodtató. Bár ahogy írtam már, Ő csak összecsavarozza az anyagokat, illetve szegeli, esetleg dekopírral kivág egy darabot belőle. Ekkor szerintem nincs akkora por, mint egy ajtó, ablak készítésénél, ahol elég sok szerintem a fűrészelés, csiszolás, gyalulás, ahol ugye több por is lehet, és szükség lenne elszívó berendezésre.

Tudom, ez könyvelői oldal, és nem asztalosok akarunk lenni, csak gondolkodom. :))))

Tényleg utána kellene járnom, hogy mi szükséges egy ilyen engedélyhez....., hogy én is lemondhassak róla. :))))

A parkolással nincs is probléma, de már olvastam a fórumon olyat, hogy magánhasználatnak minősítheti az apeh, hogy egyben haza is megy, hiába a székhely is az. Szerintem nincs még nagyon elterjedve, hogy egy Kft-t férj, feleség alapítson, és ez még nincs kiforrva. SZERINTEM....

Köszönöm a Te segítségedet is.

Üdv: Melinda

Még pár ilyen szép gondolat Tőletek, és feladom a pályát...... :)))))) Miért ilyen nehéz ez az élet... 

 

micoka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Telephelyengedély??

HozzászólásSzerző: unimog » szer. okt. 01, 2008 4:45 pm

Szia Melinda!

Nekem sok otthon dolgozó asztalos ismerősöm van, a gyakorlati tapasztalatom az, hogy ha nincs alkalazott nem kell nagyon erőltetni ezt a telephely kérdést. Kisebb városokban az önkormányzatnál is konstruktívak szoktak lenni. Úgy válasszatok tevékenységet, hogy alapból ne legyen kötelező, aztán csak arra kell nagyon ügyelni, hogy jóban legyetek a szomszédokkal. Egyébként legjobb tudomásom szerint az engedély meglétét az önkormányzat ellenőrzi. Az apehot az érdekli, hogy fizess.

unimog
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Következő

Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég

cron