Adófórum

Adózási és számviteli információk

Rokkant nyugdíjas munkavégzése

Tb, munkaügy, bérterhek

Rokkant nyugdíjas munkavégzése

HozzászólásSzerző: kohnmari » hétf. szept. 29, 2008 12:38 pm

Sziasztok!

Ági összefoglalója nagyon jó (a néhány napja tartott kötelező oktatáson is ez hangzott el, hogy minden nyugdíjjárulék fizetés alapjául szolgáló jövedelemre kiterjed a korlátozás). Állítólag már megkezdődött a kieg. tevékenységű evás vállalkozások megszüntetése, a társasági formát választják, mert ott az osztalék  nem tartozik bele.

Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Rokkant nyugdíjas munkavégzése

HozzászólásSzerző: kohnmari » hétf. szept. 29, 2008 1:00 pm

Szia Madora!

Csak próbálkozom az értelmezéssel: a III. csoportos rokkantakra (akiknél 2008. január 1. előtt állapították meg) 2008. évben még a kedvezőbb szabályok vonatkoznak (4 hónap átlagában a megrokkanáskori munkakör aktuális keresetének 80 %-a), viszont 2009-től már egységesen az, hogy 6 hónap átlagában a nyugdíj alapjául szolgáló átlagkereset (nettó) 90 %-a, de legalább a mindenkori minimálbér.

Üdv. Mari 

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Rokkant nyugdíjas munkavégzése

HozzászólásSzerző: garbo50 » hétf. szept. 29, 2008 1:25 pm

Szia Madora!

Leírva így hogy milyen vonatkozásban nézzük az átlagkeresetet ( éves, vagy folyamatos) nincs, legalábbis nem emlékszem rá hogy találkoztam volna ilyennel. Ha azonban a Mt-ben az átlagkereset számítást, ha jól emlékszem 152.§, vesszük alapul, mivel munkaviszonyról van szó csak ez jöhet számításba az én logikám szerint, akkor egybefüggő 4 hónapot kell figyelni.

Lehet mégsem így van, de akkor biztos lesz, aki kapásból megcáfol, így segítve a helyes megoldáshoz.

Üdv.

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Rokkant nyugdíjas munkavégzése

HozzászólásSzerző: madora100 » hétf. szept. 29, 2008 2:02 pm

Nagyon rendesek vagytok, hogy segítetek e nem éppen könnyűnek látszó kérdésben kiigazodni. Minden segítséget köszönettel veszek, mert még mindig nem vagyok 1oo%-os biztos abban, hogy jól értem a válaszokat.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Rokkant nyugdíjas munkavégzése

HozzászólásSzerző: Pikikee » csüt. okt. 02, 2008 1:37 pm

Sziasztok!

 

Szia Madora !

Ma nem felejtettem el és felhívtam a Nyugdíjfolyósító Ig-ot.

A megfejtés jó :-)

2009-ben akkor szüntetik meg a nyugdíj folyósítását, ha 6 hónapon keresztül ( folyamatos 6 hónapot értenek ez altt, tehát meg lehet szakítani és akkor kezdődik előről) a  6havi átlagkeresete meghaladja a tényleges nyugdíjának (nettó)  a 90%-át. ( emeléseket is figyelembevéve) . Ezt már a többiek is megfejtették. A kérdés már csak az volt, hogy folyamot 6 hónapot értenek-e ez alatt, vagy sem.

A válasz: folyamatos 6 hónap !

Üdv: Ildi

Pikikee
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Rokkant nyugdíjas munkavégzése

HozzászólásSzerző: madora100 » csüt. okt. 02, 2008 3:08 pm

Ildi!

Neked is köszönöm a segítséget. Éreztem, hogy ez lehet a "kiskapu", ha valaki az előírt időpontot nem dolgozza ki, hanem hagy 1-1- hónap szünetet.  A gondom és az értetlenkedésem még mindig azon van, hog Ági által bemásolt linkból és 2oo9-re a 4 hónapot és a 80%-ot olvasom ki, mert a kérdező nem 2008-ban nyújtotta be a kérelmét a rokkant nyugdíjra, hanem előtte.(2oo3.decembere óta rokkant nyugdíjas) A Te válaszodban közölt 6 hónap és 9o% -amelyet információként kaptál- pedig a 2008.01.01.utáni benyújtásra vonatkozik az én olvasatomban. Melyik lehet a tuti biztos? Egyébként már én is javasoltam a kérdezőnek, hogy menjen be a Nyugdíjfolyósítóhoz, ott kézséggel felvilágosítják, s megkapja a szakszerű segítséget. Csak most már szeretném megnyugtatóan lezárni a témát....dehát ezek a kérdéseim még mindig kérdések.

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Rokkant nyugdíjas munkavégzése

HozzászólásSzerző: Pikikee » csüt. okt. 02, 2008 3:52 pm

Szia Madora !

 Ne legyenek kétségeid, mert az ügyintéző rögtön azt kérdezte, hogy az idén lett rokkant nyugdíjas , vagy tavaly. Mondtam neki, hogy már régóta az.

Tehát a 6hónap és a 90% igaz, de csak 2009-től. Azt is kiemelte, hogy itt már az is mindegy, hogy mennyi a napi munkaideje.

Üdv: Ildi

 

Pikikee
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Rokkant nyugdíjas munkavégzése

HozzászólásSzerző: garbo50 » csüt. okt. 02, 2008 4:00 pm

Szia Madora!

Ahogy Ildi is írja:

A 4 hónapos a régi szabály, ami a 2007 előtti rokkantsági nyugdíjasokra vonatkozik, ez a szabály 2008-ban még változatlan.

2009. január 1-jétől azonban már reájuk is érvényesek a rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíj keresőtevékenység miatti megszüntetésre vonatkozó – a hat egymást követő hónapra vonatkozó kereset, jövedelem havi átlagának „magas” volta miatti szigorúbb szabályok.-azaz

6 hónap átlagában a nyugdíj alapjául szolgáló átlagkereset (nettó!) 90 %-a., az Ági által bemásolt link alapján. ( III.fokozat- régi és III.fokozat ezévi felülvizsgált ugyanaz.)

Üdv.

 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Előző

Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég