Adófórum

Adózási és számviteli információk

utánvétes számla

Számlázás

utánvétes számla

HozzászólásSzerző: harmatine1.andrea » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

 

Segítsetek már légyszíves! Ha utánvétes számlát állítok ki, akkor a  fizetési határidő mi lesz? Most állítottunk ki egy számlát, és a vevő reklamál, hogy mind a 3 dátumnak meg kell egyeznie. Szerintem nem.

Most azt akarja, hogy bevételi bizonylatot állítsak ki, de azt nem lehet, mert a posta szedi be a pénzt, és teszi rá a bankszámlánkra.

 

Köszi előre is.

 

Andi

harmatine1.andrea
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

utánvétes számla

HozzászólásSzerző: M.Éva » pén. szept. 26, 2008 5:19 am

Szia!

Igazad van.A vevőd a postától kap bizonylatot a pénz kifizetéséről, amit a számla mellé tehet.

Hasonló a csekkes számlákhoz.Neked a postával van elszámolni valód-vagy pénz, vagy csomag vissza.

Mivel az ügylet nem is teljesülhet ugyanazon a napon,nem is lehetne egyforma a dátum.

Üdv:Éva

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

utánvétes számla

HozzászólásSzerző: Robbanto » pén. szept. 26, 2008 5:33 am

Szia!

Csatlakozom az előttem szólókhoz, nem kell, hogy megegyezzen a 3 dátum, tekintettel arra, hogy az csak a kp.-s számláknál van így, ahol a számla kiállításakor azonnal meg is kapod a pénzt. Az utánvét esetében ez fel sem merülhet, mivel ott a futár vagy a postai kézbesítő a pénzkezelő.

üdv: Robbanto

Robbanto
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

utánvétes számla

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » pén. szept. 26, 2008 8:50 am

Szia Andi!

A többiek tökéletsen leírták. Ha annyira bizonylatozni akar, írjon magának egy kiadási pénztárbizonylat.

Egyáltalán nem is tudom hogyan gondolják ezt. Jogosan kérné, ha eljön a székhelyedre, vagy telephelyedre, és az összeget befizeti a pénztárba! De így mire? Te nem vettél át tőle kp-t!

Nekem is volt egy esetem (annyiban kicsit más, hogy ott valóban kp-t adott), kp fiz számlához kért bevételi pénztárbizonylatot. Telefonál a vállalkozó (hozzáteszem mindez a vevő telephelyén történt), hogy a kp-s számlához bevételi pénztárbizonylatot kér, addig nem fizeti ki. Nem használunk, mondom írjatok akkor egy átvételi elismervényt, hogy ennyit és átvettél tőle, vagy ha ők használnak, akkor írni kell egy kiadási pénztárbizonylatot ott a helyszínen,hogy kiadta a pénztárból, amit  nála aláírsz. Nem, mert az ő anyukája könyvelő, és ő tudja. Hülyével mit lehet kezdeni, elfutott a vállalkozóm, vett egy bev. bizonylattömböt. Nos a vállakozó nem hordozza magával a házipénztárt, de ezt nem lehetett vele megértetni.

Erről ennyit!

Üdv:Nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

utánvétes számla

HozzászólásSzerző: harmatine1.andrea » vas. szept. 28, 2008 8:10 am

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a választ. 

 

Andi

harmatine1.andrea
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég

cron