Adófórum

Adózási és számviteli információk

Egyéni vállalkozó mint munkavállaló

Egyéni vállalkozók

Egyéni vállalkozó mint munkavállaló

HozzászólásSzerző: lali88888 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Egyéni vállalkozó vállalhat-e eladói munkát egy boltban, de nem alkalmazotként? Van erre megoldás?

Lali 88888

lali88888
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Egyéni vállalkozó mint munkavállaló

HozzászólásSzerző: zspotorke » szer. szept. 24, 2008 6:42 pm

 Szia!

Egyéni vállalkozóként nem javasolnám, mert könnyen megállapíthatják a burkolt munkaviszonyt. Az alkalmazotti jogviszonyon kívül elképzelhető alkalmi munkavállalóként vagy megbízásban is. Ezeknek a jogviszonyoknak természetesen vannak feltételei.

Egy kicsit bővebben nem tudnád feltenni a kérdésed? Miért nem szeretnéd alkalmazottként? Az az EV igazolvány mellett akár előnyős is lehetne.

Üdv.: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Egyéni vállalkozó mint munkavállaló

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » szer. szept. 24, 2008 6:48 pm

Szia Lali!

Kétlem, hogy egyéni vállalkozóként "dolgozzon" valaki bolti eladóként! Ez egyértelműen egy alá-fölé rendeltségi jogviszony, a vállalkozó  (boltos) eszközeivel dolgozik, a váll. telephelyén, a váll utasításai szerint, meghatározott munkaidőben. Tehát véleményem szerint sehogyan sem illeszthető az elképzelésedbe! (Még a megbízási szerződés sem.)

Ezt mindenképpen színlelt szerződésnek fogja minősíteni egy ellenőrzés.

Remélem nem értem félre, úgy képzeled, hogy egy másik vállalkozónál mint bolti eladó tevékenykedek, és arról minden hónapban számlát adok neki? Szerintem ez a megoldás feledhető!

Üdv:Nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Egyéni vállalkozó mint munkavállaló

HozzászólásSzerző: zspotorke » szer. szept. 24, 2008 6:57 pm

Szia Nelly!

Igazad van, a megbízás is necces, ha rendszeres és folyamatos a munka, Ez sajnos nem derül ki a kérdésből.

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Egyéni vállalkozó mint munkavállaló

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » szer. szept. 24, 2008 7:43 pm

Szia Zsuzsa!

Lehet, hogy túlságosan leegyszerűsítem a kérdést, és kissé primitív a megközelítés, de én általában úgy vélem, a megbízási szerződés ÜGY ellátására irányul. Nehéz megfogni, hogy mi is az ügy valójában, konkrét definíciót nem tudnék rá, csak körül írni. Jelen esetben ha nap mint nap a váll. boltjában rohangálok, mint pók a falon, az nem egy ügy. Ellenben ha egy kereskedő megbíz azzal, hogy értékesítsem egy termékét, pl adjak el egy traktort, vagy egy gyémántnyakéket, felkeresek tíz-húsz potenciális partnert, függetlenül, hogy a ténykedésemnek van- e eredménye avagy sem, egy ügyet láttam el.

Közben találtam egy Tomcsányi írást is, igaz ez könyvelőkre van kihegyezve, de a színlelt szerződések ismérveit nagyon jól ecseteli (munkaviszony tekintetében), a kérdezőnek érdemes elolvasni.

http://www.hklszaklap.hu/cikkek.php?id=311

Üdv:Nelly

Ui: örülök, hogy én már ismerhetlek Téged is! (már nekem is van fizimiskám Ildinél)

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Egyéni vállalkozó mint munkavállaló

HozzászólásSzerző: zspotorke » szer. szept. 24, 2008 7:56 pm

Szia Nelly!

Nincs köztünk véleménykülönbség - bár én már hallottam helyettesítésről megbízásban.

Ui.-hoz: akkor előrébb vagy mint én, majd reklamálok az "illetékes elvtársnőnél"!!!

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Egyéni vállalkozó mint munkavállaló

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » szer. szept. 24, 2008 8:07 pm

Nagyon rossz így írásban kommunikálni (nekem főként, mert nagyon lassú vagyok, gépírni nem tudok)!

Nem állt szándékomban, még célozni sem rá, hogy különbözik a véleményünk (ha így gondolnám, nem rejteném véka alá a gondolataimat, ez jónéhány válaszomból- időnként sajnos-kiderült), csak a saját megközelítésemet írtam le. Ha úgy vélem nem ügy (úgymond), ejtem a megbízást; azért is írtam, talán kissé primitív az elgondolás.

Üdv:Nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Egyéni vállalkozó mint munkavállaló

HozzászólásSzerző: zspotorke » szer. szept. 24, 2008 8:37 pm

Nelly!

Ne viccelj már! Én téged erősítgetlek...

Ha meg nem egyezne a véleményünk az sem volna baj, mert majd közös nevezőre hoznánk és ez a lényeg. Nem éreztem én semmiféle célzást semmiben -csak azt mondtam teljesen egyetértek Veled, nem jó a magbízás sem. A magyarázat is szemléletes volt, nincs azzal sem semmi gond.

Ha félreértettél bocsánat - hibás volt a fogalmazásom.

Üdv: P.Zsuzsa

 

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Egyéni vállalkozó mint munkavállaló

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » szer. szept. 24, 2008 8:49 pm

Te se viccelj, légyszi!

Írtam már  régebben, hogy nehéz engem megsérteni! Ráadásul a Te vélemény nyilvánításod - még ha különbözik is az álláspontod- nem szokott bántó lenni! Ezért ne aggódj sosem!

Üdv:Nelly 

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Egyéni vállalkozó mint munkavállaló

HozzászólásSzerző: zspotorke » szer. szept. 24, 2008 8:51 pm

No akkor ezt megbeszéltük! -:))))

Üdv. P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Következő

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 99 vendég

cron