Adófórum

Adózási és számviteli információk

Késedelmi pótlék miért is?

SzJA

Késedelmi pótlék miért is?

HozzászólásSzerző: ettrade » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Már megint egy érdekesség adófolyószámla ügyben, hogy könyvelők Ti erre is figyeljetek! A saját folyószálámat ellenőrzitem késedelmi pótlék ügyben, és találtam valami nagyon érdekeset. SZJA bevallásom beküldési határideje 2007.05.21-e volt, a  bevallás beküldésének napja 2007.02.18-a, szóval előbb küldtem be a bevallásomat. Az APEH 2007. 05.15-én visszautalta a bevallásban feltüntetett visszaigényelhető adót. Azután feldolgozta a bevallást természetesen 05.21-i nappal. Erre most késedelmi pótlékot állapított meg 2007.05.15-2007.05.20. közötti időszakra. Vélemények???

Üdvözlettel: Ettrade

ettrade
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Késedelmi pótlék miért is?

HozzászólásSzerző: harmatine1.andrea » hétf. szept. 22, 2008 9:16 am

Szia Ettrade!

 

Én is jártam, így csak sokkal súlyosabb volt az ügy. Milliók után számoltak fel kés.pótlékot, mert elfelejtettek lekönyvelni dátumot. Írtam az APEH-nak levelet, csatoltam a mellékleteket, és kértem, hogy tekintsenek el a késedelmi pótléktól. És képzeld, el is töröltek mindent.

 

 

Andi

harmatine1.andrea
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Késedelmi pótlék miért is?

HozzászólásSzerző: zspotorke » hétf. szept. 22, 2008 9:50 am

Szia!

A véleményem: én biztos nem hagynám ennyiben. Teljesen jogtalan a pótlék. Írnék egy észrevételt és megkérdezném a törvényi jogalapját a pótléknak. Nem fognak találni. A kiutalás tőled teljesen független időpontban történik - kizárólag az Ő döntésük (no meg az ART) alapján.

Üdv.: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Késedelmi pótlék miért is?

HozzászólásSzerző: ettrade » hétf. szept. 22, 2008 10:37 am

Szia Andi!

Köszönöm válaszod. Természetesen én is papírt és ceruzát fogtam jó vastagot és meg is írtam nekik! Persze a pótlék összege nálam nagyon csekély sőt a posta ktg. többe is kerül, de azért mégis csak elküldöm, már csak a válaszukat várom! Ezt az esetet inkább tanulságnak ajánlom a többieknek is, hogy a pótlék papírost sajnos jól át kell nézni, és nem árt utána számolni.

Üdv.:Ettrade

ettrade
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Késedelmi pótlék miért is?

HozzászólásSzerző: ettrade » hétf. szept. 22, 2008 10:38 am

Szia Zsuzsa!

Köszönöm válaszod, és én így is tettem!

Üdv.: Ettrade

ettrade
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Késedelmi pótlék miért is?

HozzászólásSzerző: Nikolinka » hétf. szept. 22, 2008 12:17 pm

Sziasztok!

Ez még mind semmi az én esetemhez képest. 

2006-ban fél telket kaptam ajándékba. Ugyebár 4 év a beéitési kötelezettség.

2007. 05.hóban a jogerős használatbavételi engedélyt megküldtem

az APEHNAk.Előtte már kiküldték az illeték fizetésre a határozatot.2008. márciusában leadtam az SZja bevallásomat. Visszaigénylés volt 202000 Ft.

Vártam vártam. Eltelt 2 hónap semmi. fölhívtam Őket, közölték illeték tartozásom van.Szerintetek 1 év nem elég arra, hogy eltöröljék? Végre eltörölték , 1 részt visszakaptam az adóból. 

Megint telefon . Kiderült többszöri nekifutásra, hogy valaki más illetékét is nekemírták elő,. Megint telefon. Végre megkaptam a többi SZJA-t is. 

Most jött a meglepetés : késedelmi pótlék a jogtalan illetékek miatt. 

Én is írtam. Várom a választ.

                          üdv. Nikolinka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nikolinka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Késedelmi pótlék miért is?

HozzászólásSzerző: zspotorke » hétf. szept. 22, 2008 12:41 pm

Szia Nikolinka!

Ha nem tudnám, hogy nem viccelsz, még azt hinném, hogy....

Levél, postaköltség, idő, idegek, stb. Azt azért még mindig nem értem, hogy nekik miért lehet tévedni, nekünk meg miért nem.

Az a baj, hogy ott is van egy program amely még nem alkalmas arra, hogy "gondolkodjon" az emberek helyett és vannak emeletek és osztályok, ahol bár már ezer azonosítónk van - mégsem kezelnek bennünket magunkkal azonosan.

Épp a hétvégén olvastam, hogy egy EVÁ-s cég befizetett 2 MFt-ot decemberben és mindig fizet, soha nem tartozik és soha nem mulaszt. Sajnos nem jött meg a vevőtől a pénz időre, ezért 20-a helyett 21-én fizetett. Megbüntették. Méltányosságból csak 60 eFt-ra 1 nap miatt. Pedig ezt a pénzt nem kellett sem behajtani, sem nem érte a költségvetést valami őrült veszteség!

Nekem mindig az az érzésem, hogy fordítva ülünk a lovon. Aki fizet, többé-kevésbé igyekszik betartani a lassan már követhetetlen szintet elérő bürokratikus törvényeket, azt megbüntetik. Nem létezik, és miért nem létezik olyan, hogy aki úgy általában törvénytisztelő, azokat legalább azzal "jutalmaznák", hogy nem büntetik meg az első adandó alkalommal, hanem felhívják a figyelmét? Itt a fórumon már több százan próbáljuk meg követni a jogaszabályokat és mégis rácsodálkozunk néha jó egynéhány kérdésre - de mi azért vagyunk itt mert jól szeretnénk csinálni.

Aki nem fizet ill. úgy általában semmi nem érdekli -az meg a fekete és a szürkegazdaság, a toplistás adósok. Utolérhetetlenek.

Engem sért, hogy egy szinten kezelnek velük. De ki foglalkozik ezzel...

Bocsánat - nem bírtam megállni, mert annyira felháborít, méltánytalan és főleg még jogtalan is amit írtál.

Üdv: P.Zsuzsa

 

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Késedelmi pótlék miért is?

HozzászólásSzerző: harmatine1.andrea » hétf. szept. 29, 2008 11:23 am

Sziasztok!

 

Képzeljétek, az APEH megint produkált! Megkaptam én is a kés.pótlék listát. Elég furcsa eset: 7 Magánnyugdíjpénztárból 2-nek hozott ki kés.pótlékot, de ezek is átvezetési kérelemhez kapcsolódnak. Tehát volt is pénz a folyószámlánkon, és ráadásul egyszerre kerültek átvezetésre az összes járulékokkal együtt, mégis csak 2-őt hoztak ki pótlékolásra. Erre varjatok gombot.

 

Andi

harmatine1.andrea
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Késedelmi pótlék miért is?

HozzászólásSzerző: kaloczy » hétf. szept. 29, 2008 11:39 am

Ami illeték-ügyben folyik az APEH-nál, az vicc. Csak sajnos a mi kontónkra. Nekem (ill. nekünk, mert négyen voltunk örökösök) pl. örökösödésből kifolyólag több mint egy év alatt sikerült 4 különböző Fizetési meghagyást kapnunk. (Első hármat fellebbeztük, a negyedik, idén júliusban végre nagyjából jó lett.) "Természetesen" a legmagasabb összegűt írták elő idén január végén- február elején, tavaly júniusi visszamenőleges dátummal. Rögtön reklamáltam, mind az Illeték Főosztályon az Ő ügyfélszolgálatuknál, mind közvetlenül az APEH-nál, az ügyélszolgálaton beadott levéllel. (Nálunk külön helyen van az illeték, meg a "régi, hagyományos" APEH. A rossz előírás persze még mindíg ott virít a számlámon, és persze jött a késedelmi pótlék is. 

Most már csak az hiányzik, hogy netán az evá-ból is kivágjanak visszamenőlegesen miatta :-(((

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég

cron