Adófórum

Adózási és számviteli információk

Milyen bizonylatot kell kiállítani?

Egyéni vállalkozók

Milyen bizonylatot kell kiállítani?

HozzászólásSzerző: F.Juli » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Abban kérem a segítségeteket, hogy ha egy családi gazdálkodó kénytelen pénzt betenni a pénztárába, mert egy hitelt kell törlesztenie, de nincs a pénztárban erre fedezet, milyen formájú és tartalmú bizonylatot kell kiállítania. (később, ha kifizetik a vevői a számlákat, visszaveszi).

Üdv.:F.Juli

F.Juli
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Milyen bizonylatot kell kiállítani?

HozzászólásSzerző: Panni49 » csüt. szept. 11, 2008 6:41 am

Szia! a családi gazdálkodó egyéni váll.-ként működik?Ha igen,akkor vállalkozói betét,pénztárbizonylaton bevételezi,és az egyéb,az  adóalapba be nem számító bevételbe könyveli.A visszafizetéskor pedig az egyéb kiadásokba megy. Üdv.
Panni49
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Milyen bizonylatot kell kiállítani?

HozzászólásSzerző: F.Juli » csüt. szept. 11, 2008 7:45 am

Szia Panni!

Igen, pénztárkönyvet vezet, mina az egyéni vállalkozók többsége. A problémám azzal van, hogy kell e valamilyen "megállapodást" (saját magával???), vagy inkább feljegyzést készíteni erről, ami a pénztárbizonylat melléklete lesz, és ha igen, mi legyen a szövege, amit az APEH is elfogad.

Üdv.: F.Juli

F.Juli
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Milyen bizonylatot kell kiállítani?

HozzászólásSzerző: Panni49 » csüt. szept. 11, 2008 9:33 am

szia!Nem árt,ha van valami melléklet.Nem biztos,hogy jó a saját magával a megállapodás.Kapjon kölcsönt valamelyik családtagtól.És akkor egy kölcsönszerződéssel meg tudod csinálni.Benne legyen,hogy kamatmentesen,-visszafizetési határidő.A visszafizetésnél pedig egy elismervényt fogalmazol,és az a melléklet.

üdv.

Panni49
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Milyen bizonylatot kell kiállítani?

HozzászólásSzerző: F.Juli » csüt. szept. 11, 2008 11:10 am

Szerintem, ha jól gondolom nincs annak akadálya, hogy a vállalkozó (családi gazdálkodó) működési kölcsönt tegyen be a pénztárba, ha szükséges, föleg, mert a pénzt valóban ő adta. Gondolom, hogy egy esetleges vagyanosodási vizsgálatnál gond lehetne, ha olyantól "kapta" volna, akinek nem volt annyi adózott jövedelme. Akkor marad a feljegyzés, amibe javasolod, hogy írjam be, hogy kamat-mentes, és hogy mi a visszafizetési határidő.

Köszönettel:F.Juli

F.Juli
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Milyen bizonylatot kell kiállítani?

HozzászólásSzerző: Panni49 » pén. szept. 12, 2008 2:26 am

Szia! Annak nincs akadálya hogy a állalkozó ............ tegyen be.Az gondoltam,hogy nem millákról van szó,hogy vagyonosodási vizsgálat alá essen.

Most csak hangosan gondolkodom.Ha vállalkozói betétnek nevezem el,akkor csak leírom,hogy pl.2008.......-án xFt-t befizetek  kamatmentesen,melynek a visszafiz.határidő y.dátumú.Aláírás.Engem a kölcsönszerződésnél az zavar,hogy  van a kölcsönt nyújtó és a kölcsönt kapó és az adott esetben ugyan az a személy.Az EV.-nál a vállalkozás a magánszemélytől nem válik el.(kicsit morbid,de lehet hogy nem) Üdv.

 

Panni49
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Milyen bizonylatot kell kiállítani?

HozzászólásSzerző: zspotorke » pén. szept. 12, 2008 4:09 am

Sziasztok!

Én egy feljegyzést szoktam iratni amely tartalmazza hogy miért teszi be a pénzt,  hogy kamatmentessen adja és aláíratom + 2 tanú. Ez arra az esetre igaz, ha az EV a kölcsönadó, ha nem Ő, akkor természetesen olyan adjon kölcsönt akinek van rá fedezete. Ekkor megfelel a szokásos kölcsönszerződés.

Üdv: P.Zsuzsa 

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 109 vendég