Adófórum

Adózási és számviteli információk

NYENYI alk m.megb.szerz.

Adatszolgáltatás

NYENYI alk m.megb.szerz.

HozzászólásSzerző: ander » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

szép napot!Kell-e a z alk mváll.kiskönyvvel ill. a  megbízási sszerz. foglalkoztatott mváll. nyenyi adatszolg készíteni? Erről nem találtam válaszokat.Köszönettel.
ander
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

NYENYI alk m.megb.szerz.

HozzászólásSzerző: smallerzsi » hétf. ápr. 14, 2008 5:54 am

Szia!

Az alkalmi munkavállalóról én nem készítettem, mert nem találtam rá utalást, hogy kell nekik, meg egyébként is a közteherjegy esetén egyösszegű járulékmegfizetés történik, aminek szétválasztása nem értelmezhető!

A megbízási szerződéssel foglalkoztattott esetében kell adatszolgáltatást teljesíteni, ha a megbízási díja meghaladta a minimálbér 30 %-át, mert abban az esetben nyugdíjjárulék köteles, amit szerepeltetni kell a NYENYI-ben!

smallerzsi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:09 am

NYENYI alk m.megb.szerz.

HozzászólásSzerző: adotanacs » hétf. ápr. 14, 2008 6:30 am

Szia! Az alk.m.vállalóknak a Munkaügyi Központ jelenti, amiatt is  kell év elején lezárásra bevinni.Üdv. Ani-.
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

NYENYI alk m.megb.szerz.

HozzászólásSzerző: e2d4 » vas. szept. 07, 2008 6:57 pm

Kedves ander !

2008-ban az Alkalmi munkavállalói könyvvel foglalkoztatott után NEM KELL NYENYI-adatszolgáltatást készíteni. Megbízási szerződéssel foglalkoztatott esetében pedig attól függően kell, hogy biztosítottnak minősül, vagy nem a foglalkoztatás tekintetében. (minimálbér 30%-át meghaladó esetben jöhet szóba a NYENYI-adatszolgáltatás, ami napi/heti/havi szinten vizsgálandó a biztosítotti státusz érdekében) Üdvözlettel: a Sakkos

 

e2d4
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron