Adófórum

Adózási és számviteli információk

EV külföldön vállalna munkát

Egyéni vállalkozók

EV külföldön vállalna munkát

HozzászólásSzerző: kutacska » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Egyik egyéni vállalkozóm azzal az ötlettel állt most elő, hogy küldföldön vállalna munkát. Túl sok körülményt még nem tudok, mivel még a munka sem biztos teljesen. Inkább a lehetőségekre lennék kíváncsi.

Nem tudjuk még azt sem, hogy a cég külföldi, vagy magyar és külföldön lenne a munkavégzés.

Azt gondolom, hogy ha magyar a cég, függetlenül attól, hogy a munkavégzés helye nem Magyarországon lenne, semmi speciális nincs benne, 36 órát meghaladó munkaviszony melletti ev-vé válna, járulékot nem kellene fizetnie maga után. Jól gondolom?

Mi ahelyzet akkor, ha külföldi cég lenne a munkáltató, ugyanígy működik-e, vagy más vonatkozik rá? Fenntarthatja-e akkor itt Magyarországon a vállalkozását, amiben persze addig nem dolgozna, viszont visszaadni sem akarja, mert nem tudni meddig tart a munka, utána újra ev-ként folytatná? Ha külföldi a munkáltató, akkor sem kellene járulékot fizetnie maga után itthon ev-ként?

Megköszönöm, ha valaki tud segíteni nekem.

kutacska
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

EV külföldön vállalna munkát

HozzászólásSzerző: fied » csüt. szept. 04, 2008 11:59 am

Szia!

 

Nekem van egy ilyen esetem, tavalyi a példa. Eu-n kivüli ország, én nyomozásom eredménye az lett, hogy mivel nem belföldi a jogállása, akkor nem minősül heti 36 órásnak, igy fizet itthon járulékot mert fenntartja a vállalkozását is. Eu-n belül létesített jogviszonynál viszont azt nyomoztam ki, hogy az beleszámit ebbe a heti 36 órába. Én ennyire jutottam Kriszta

fied
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

EV külföldön vállalna munkát

HozzászólásSzerző: garbo50 » csüt. szept. 04, 2008 5:32 pm

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 118 vendég