Adófórum

Adózási és számviteli információk

Ünnepnapi szabadság folyamatos műszakrendben

Tb, munkaügy, bérterhek

Ünnepnapi szabadság folyamatos műszakrendben

HozzászólásSzerző: Bodisvi1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! 

Én folyamatos, munkaidőkeretes műszakrendben dolgozom így ha ünnepnapra esik munkanap, akkor is dolgozni kell. Így kapom az ünnepnapra járó bért plusz a rendes munkabéremet plusz a műszakpótlékot (ez kb 200-240%-a az alapbéremnek nappalos, délutános vagy éjszakás műszaktól függően). De ha én szabadságra akarok menni egy ilyen napon, akkor engem milyen bérezéssel kell kifizetniük?
Az én józan paraszti logikám szerint az ünnepnapra járó bért plusz a szabadságom után kiszámított bért kellene kapnom (ami lényegében 200%a az alapbéremnek), de a munkaadóm szerint csak a szabadság után járó bért kell kifizetni (ami 100%).

kérdem én akkor, hogy egy ünnepnapra, ami a törvény szerint fizetett miért kell "elpazarolnom" egy szabadságot? Vagy ha el kell pazarolnom egy szabadságot akkor fizessék ki azt is ... szerintem.

remélem érthetően írtam le a problémámat :)

A válaszokat előre is köszönöm.
Ui.: ha valaki tudja, esetleg idelinkelhetné az idevonatkozó törvényt .. .sajna én nem igazodom ki rajtuk.

Bodisvi1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Ünnepnapi szabadság folyamatos műszakrendben

HozzászólásSzerző: zsuzsi_n@freemail.hu » szer. aug. 27, 2008 10:02 am

Szia!

 

Munkaidőkeretnél, ha nem vagy beosztva ünnepnapra, akkor az Neked is ugyanúgy fizetett ünnep, mint annak, aki nem munkaidőkeretben dolgozik. Szabadságot erre a napra tudtommal (de ha nem így van, akkor a többiek úgy is szólnak) nem is vehetsz ki szabadságot. Arra a napra megkapod a napi béred (8 órás, ha 8 órára vagy bejelentve), persze, ha dolgozol, akkor a megfelelő + díjazást is meg kell kapd!

Üdv

 

Zsuzsi 

zsuzsi_n@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Ünnepnapi szabadság folyamatos műszakrendben

HozzászólásSzerző: Bodisvi1 » csüt. aug. 28, 2008 3:30 am

Józan paraszti eszemre támaszkodva, ha én egy ünnepnapra be vagyok osztva a munkarendem szerint, akkor mindenképpen kell szabadságot kivennem az ünnepnaptól függetlenül, hiszen az nekem, akkor igazolatlan hiányzás lenne ... a kérdés csak az, hogy az ünnepnapi béren felül miért ne járna a szabadság után járó bér is!?
Bodisvi1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Ünnepnapi szabadság folyamatos műszakrendben

HozzászólásSzerző: bunny » szomb. szept. 20, 2008 6:12 pm

A szabadság idejére az átlagbér jár. Tehát a sima munkanapok (műszakpótlékkal) és a jóval magasabban fizetett fizetett ünnepi munkára járó bér átlaga. Ez az előző 3 hónap bére osztva a fizetett munkanapokkal.
bunny
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég