Adófórum

Adózási és számviteli információk

számlázás -visszáru

Egyéni vállalkozók

számlázás -visszáru

HozzászólásSzerző: pityu7575 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

SZiasztok Pityu vagyok! 

Lenne még egy kérdésem  ruházati bizományival kapcsolatban. Ha vissza adjuk az árut  ( ruhákat ) a magán személyeknek   akkor is vételi jegyre kell felvezetni? Vagy ha nem akkor mire?Ugyanis évszakonként leszedjuk az árukat  és ami nem ment el  azt viszaadjuk a gazdájának .

KÖSZI PITYU!

pityu7575
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

számlázás -visszáru

HozzászólásSzerző: tepimail » csüt. aug. 14, 2008 7:41 am

Szia! Én is könyvelek "vételi jegyeseket" de az általad elmondottakat nem igazán értem. Ha vételi jegyet állítok ki akkor azt jelenti megvásárolom a használt árut majd eladásnál saját számlámon értékesítem.  A bizományos értékesítésnél bizományosi szerződéssel átveszem a terméket továbbértékesítésre, ekkor még nem történik semmi, tehát csak akkor kerül kiállításra számla az eladásról, majd vételi jegy a felvásárlásról amikor megvan a vevőm és eladtam neki a terméket. Tehát  vételi jegyet nem állítok ki amikor bizományba veszem át a terméket így amikor "visszaadjuk a gazdájának" sincs vele tennivalóm.
tepimail
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

számlázás -visszáru

HozzászólásSzerző: szaboicus » csüt. aug. 14, 2008 8:15 am

Szia Pityu!
Amit leírtál az csupán bizományba átvett "áru". Ha átveszed  akkor arról nyilvántartást (a ruhán címke és kódolva) kell vezetned, de nem vételi jeggyel.Ha nem adod el vissza kell ezeket  adnod annak akitől átveted.Az átvételkor megkötött bizományi szerződés melléklete ez a lista, amit minketten aláírtok.Amit eladtál arról leveszed a címkét és a saját listádon jelölöd.
Mivel eladáskor csomagolsz(a címke is csomagolás)  is így termékdíjat  kell ez után fizetned, illetve bevallást  kell küldened KT-08-as.www.vam.hu.
Üdv.Icus
szaboicus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

számlázás -visszáru

HozzászólásSzerző: pityu7575 » vas. aug. 24, 2008 12:28 pm

  Sziasztok  köszönöm a választ!

   1.)  Azt szertném még kérdezni,hogy magánszemélyektől veszünk be használt árut bizományos értékesítésre ,és az után hogy töténik  az adózás?  

   2.)Mennyiben más az  adózása mint amit újjonnan a nagykerekből veszünk?

   3.) A pénztárgépben megkell-e különböztetni az eladáskor a használtat és az újjat  két különböző csoportgyűjtőben,vagy lehet egy csoport gyűjtőbe ütni mindkettőt?

pityu7575
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

számlázás -visszáru

HozzászólásSzerző: szaboicus » vas. aug. 24, 2008 1:55 pm

Szia!

Véleményem szerint a mszemélyektől bevett használt ruha eladása után a bizományi díjra neked kell az Áfát felszámolnod, és bevallanod. 

A nagykertől vásárolt (újonnan)ruhán,ha ezt nem bizományba veszed át akkor már az Áfa rajta van a számlán. 

Az ilyen nem bizományi értékesítés árréssel növelt értéke lesz az Áfa alapja.

Ha van lehetőség rá én külön gyűjtőbe raknám.Üdv.Icus.

szaboicus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

számlázás -visszáru

HozzászólásSzerző: pityu7575 » hétf. aug. 25, 2008 11:13 am

 

    Szia Icus!

Köszönöm  a választ. Azt szeretném még kérdezni,hogy mennyiben más az adózása a használtnak  és az újjnak?

Én úgy tudom ,hogy az újj után a bevétel 20%-a az adó .

A használtnál pedig a különbözet( beszár ,és fogy ár közti különbség)  20%-a az adó.

KÖSZI  PITYU !

pityu7575
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

számlázás -visszáru

HozzászólásSzerző: szaboicus » hétf. aug. 25, 2008 3:15 pm

Szia!
Milyen adószámotok van?||EV,Bt,Kft?
Irj kicsit bővebben?
Üdv.Icus.
szaboicus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

számlázás -visszáru

HozzászólásSzerző: pityu7575 » hétf. aug. 25, 2008 3:34 pm

  

     Szia!

  EGYÉNI VÁLLALKOZÓ VAGYOK.

  KÖSZI:    PITYU

pityu7575
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

számlázás -visszáru

HozzászólásSzerző: szaboicus » kedd aug. 26, 2008 12:42 pm

Szia Pityu!
Ettől én egy kicsit bővebbet szerettem volna megtudni:
Áfa körös vagy? =Adószám:Hárulról a harmadik szám 2, vagy EVÁsnál- 3-as.
Pl.Csak ruha bizományi(val) foglalkozol v.van a tevékenységi körödben más is Pl.ajándék tárgy,könyv, stb,?
A nagykertől is bizományiba veszed át a ruhát? 
Azért vannak ezek a kérdések, mert nem mindegy,hogy mit válaszolok rá.
Pl.: Lehet, hogy alanyi mentes a vállalkozásod,vagy olyan nagy a vállalkozásod, hogy az általad átvett ruhát(kat) te is tovább adod szintén viszont- eladónak, lehet közösségi adószámod is, .....és még sorolhatnám.
Nehéz így teljes választ adni.
Üdv.Icus.
szaboicus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

számlázás -visszáru

HozzászólásSzerző: pityu7575 » szer. aug. 27, 2008 11:50 am

  Szia Icus!

 Az  adószámunk 2-es.  A tevékenységi köreink:-használt cikkek boltja,ruházati üzlet,játékáru üzlet,bútor ,lakberendezés üzlet,egyébiparcikk üzlet,lábbeli és bőráru üzlet,egyéb személyi és háztartási cikk kölcsönző,könyvesbolt.

A nagykerből  kp-re vesszük az árut. A magánszemélyéktől pedig bizományiba. Csak kiskerrel foglalkozunk,mi nem értékesítjük tovább viszonteladóknak.

Köszi pityu!

pityu7575
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Következő

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 86 vendég

cron