Adófórum

Adózási és számviteli információk

Nappali tagozatos diák egyéni vállalkozó

Egyéni vállalkozók

Nappali tagozatos diák egyéni vállalkozó

HozzászólásSzerző: Tufa1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Nappali tagozaton vagyok diák. Számlaképessé kell válnom, végigböngésztem az internetet, és nem találtam átfogó képet a megoldásról. Nagyon örülnék ha valaki teljes részletességgel letudná irni nekem h. hogyan működik a dolog.

Tehát kiváltom az egyéni vállalkozóit tevékenységi körökkel. Innentől kezdődne a neheze.

Havonta rendszeresen kb 35-40 ezer forint ||afa koruli bevetelem lenne.

Nappali tagozatoskent milyen jarulekokat kellene fizetnem? mert tudom h. nem mindent, de pontosan havonta mit jelent ez penzben szazalekban?

mekkora alap utan kell adoznom?

Tehat szeretnem ha valaki letudna irni h. pl ha nappalis diak mint egyeni vallalkozo havonta 35||afa -t kap kezhez es errol szamlat ad akkor havonta ebbol lejon .. forint adokra || eves szinten mi jon le. 

Szivesen fogadok konkret peldakat, barmit ami elvezet a megoldashoz mert egyelore ketsegbe vagyok esve es nemtudom hogy mukodik ez.

Valaszokat elore is koszonom! 

Tufa1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Nappali tagozatos diák egyéni vállalkozó

HozzászólásSzerző: kaloczy » kedd aug. 12, 2008 6:30 am

Szia!

Amíg nappali tagozatos vagy, a havonta kötelezően befizetendő járulékod mindössze a tételes eho, ami 1950 Ft. 

Ha csak ilyen csekély bevételed lenne, akkor a "+áfá"-t felejtsd el, alanyi mentes vállalkozó legyél. Sokkal egyszerűbb, és pont a kis bevételűeknek van kitalálva.  (Választhatnád a "+áfá"-t is, de akkor túlbonyolítanád az életedet.) 

Ha gyűjtöd a tevékenységhez kapcsolódó költségszámlákat, akkor azzal, meg a tételes ehoval, csökkentheted majd a bevételedet, és a fennmaradó összeg után kell majd szja-t fizetned. Ez elviszi majd a nyereséged több mint felét, ezért elemi érdeked, hogy költségszámláid legyenek.

Zsuzsa 

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Nappali tagozatos diák egyéni vállalkozó

HozzászólásSzerző: Tufa1 » kedd aug. 12, 2008 11:24 am

Koszonom a valaszt, azt szeretnem meg kerdezni h miert tobb mint a felet?

nem vmi 18% koruli az szja? v. mi jon meg ra erre? 

Tufa1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Nappali tagozatos diák egyéni vállalkozó

HozzászólásSzerző: kaloczy » kedd aug. 12, 2008 11:52 am

De, a "normál" szja ilyen tételnél 18 %. Viszont mivel a nyereségedet "osztalékágon" veszed ki, a 18 %-os szja-val csökkentett nyereséged után kell még 35 % osztalék-adót fizetned, és 14 % eho-t is :-(((

Példa:  legyen éves szinten 300.000 Ft bevételed.

Ha csak 100.000 Ft-nyi költségszámlád van, a 200.000 Ft-ból ennyit kell adóznod:

    18 % szja:  36.000 Ft

Osztalékadó alapja:  200.000 - 36.000 =  164.000 Ft

     35 % osztalékadó:   57.400 Ft

     14 %  eho:   22.960 Ft.

Tehát összes befizetendő:  36.000 + 57.400  + 22.960  = 116.360 Ft.

 

Ha több a költséged, kevesebb lesz az adód. Ezért írtam, hogy gyűjtsél a tevékenységgel kapcsolatosan minél több nevedre szóló számlát.

Zsuzsa 

 

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Nappali tagozatos diák egyéni vállalkozó

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » kedd aug. 12, 2008 11:57 am

Szia Zsuzsa!

Bocs, de a 18 % a kivétre igaz (ha adótábla szerint belefér),  a vállalkozói szja 16 %, és még 4 % különadót is kell fizetnie. Egy picit ez módosítja az osztalékalapot, több lesz ( 200e -200e*16%).

Üdv:Nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Nappali tagozatos diák egyéni vállalkozó

HozzászólásSzerző: kaloczy » kedd aug. 12, 2008 12:01 pm

Bocs, és köszi! Először 16 %-ot írtam, aztán kijavítottam 18 -ra :-((( a tudat-alattimra kellett volna hagyatkoznom.

A különadóban meg igazad van, azt sajnos hajlamos vagyok elfelejteni.

Zsuzsa 

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Nappali tagozatos diák egyéni vállalkozó

HozzászólásSzerző: Tufa1 » kedd aug. 12, 2008 12:06 pm

Hu koszonom, ez a tokeletes valasz! illetve valaszok,  szepen levezetve. most esett le a tantusz vegre. 

Mennyire lehet trukkozni a koltsegekkel? tehat pl egy rendszergazda aki kiutazik rendszeresen a megbizohoz, leirhatja a benzint esetlegesen a munkajahoz szukseges targyi eszkozoket?

Ki tudja megitelni h. mennyire szukseges ez v. jogos az adott munkahoz? Mar csak ez nemtiszta, az anyagiak sajnos mar kitisztultak es kiabrandito a vegeredmeny:) 

Tufa1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Nappali tagozatos diák egyéni vállalkozó

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » kedd aug. 12, 2008 12:17 pm

Elnézést, hogy belekotyogok a párbeszédetekbe, de nem lenne haszontalan, ha megpillantanád az APEH honlapon található információs füzeteket (3 és 4. pont),

 http://www.apeh.hu/adoinfo/inf2008

 s ha tovább akarsz lépni, az Szja tv 10. és 11. mellékletét (vállalkozói bevételek és költségek), és ami nem érthető, konkrétan rákérdezel, mert így nagyon nehéz ( sőt lehetetlen ) minden lényeges infot összeszedni. Pl benzinktg-nél is kérdés, tiéd a jármű avagy sem, azt sem árt tudni pontosn milyen tevékenységet végzel.

Üdv:Nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Nappali tagozatos diák egyéni vállalkozó

HozzászólásSzerző: Tufa1 » kedd aug. 12, 2008 12:20 pm

jogos,igazad van, koszonom.

en is a googlet hasznalom altalaban eloszor a munkamhoz, csak ez a tema elegge tavol all tolem, olyannyira h. meg azt se talaltam meg h. hol kell keresni hozza. de most vegigolvasom a linket amit adtal.

Tufa1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 48 vendég